ще ставам кума,нужен ми е съвет

  • 3 723
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
мили мами,сигурно и друг път е имало такава тема,за това се надявам да ме извините.
ще ставаме кумове и ми е нужен съвет за тоалет,за това какво трябва да правя. само преди няколко месеца аз бях булка,но съвсем незнам кумата ми как се е подготвяла .приемам всякакви идеи.дори и нещо интересно.благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
Desi щом скоро си била булка, със сигурност ще знаеш че не трябва да си в тон с цвета на роклята на булката и не в бяло. Не трябва да я засенчваш, но все пак да си на ниво, защото всички очи ще са вперени в теб - все пак важна фигура си в този ден и събитие.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Много хубав повод.За тоалет, едва ли ще съм полезна, защото вкусове разни , но за другото ще се опитам.
Традициите се менят и трябва да се разберете със самите младоженци (според финансовите възможности) как точно ще са нещата.
Обикновено кумовете купуват чашите, шампанското, букета на булката и късметите които се хвърлят.
Дори плащат в църквата, ако ще се венчават.
Разменяте си подаръци или пари пак както се разберете  Hug
Има сватбен форум с всичко което те интересува.Можеш да четеш на воля  Hug ЦЪК
Късмет   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 6 743
Ето ти и един линк с интересни тостове, като за кумове, защото и това ще ви трябва  Grinning ЦЪК

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
Като бяхме кумове се играеше ръченица при обичая кума и кумата да си откупуват прасенцето и тортата. За мъж ми беше голям проблем-предварително се учи да играе, ама не е от най-игривите!Голям смях падна...А иначе,освен гореспоменатите, би трябвало да се купят чантичката, перцата за закичване, свещите за църквата и да се платят снимките. Но общо взето е както се разберете с младоженците и според  средствата, които може да отделите.За мен най-големия разход ни бяха тоалетите на семейството. Посрещах и младоженеца с родата му като дойдоха да ни вземат от вкъщи.

# 5
  • Мнения: 631
И на мен ми предстои същото събитие. Ще следя темата с интерес.

Моята информация относно кумуването е следната :
Кумата купува букета, малко букетче за хвърляне (ако има такъв ритуал),чашите за гражданското,  погачата, чашата, свещите и виното за църквата, воала или цветенцето за косата (нали като отивате да вземете булката ти я "забулваш"), късметчетата, които се хвърлят след гражданското и трябва да приготвиш смес от жито, жълти стотинки и дребни бонбони за хвърлянето след църквата.

Относно подаръците е както се разберете.

Та това от мен....
Молбата ми е за идеи за някаква изненада от нас кумувете към младоженците и да ми дадете инфо за някой дизайнер дето да ми ушие тоалета, че аз съм от едричките  и ми трябва специална изработка плюс факта, че задължително трябва да съм с ниски обувки......абе вкараха ме в приключение и това си е....

# 6
  • Мнения: 953
много благодаря на всички.
това за късметчетата и питата не го знаех.ще прочета и другаде.
най-голям проблем ще ми е тоалета.много трудно избирам и много време ми трябва. но накрая винаги оставам доволна.благодаря на всички.

# 7
Адаш много е важно как ще се разберете с кумците ви...има много обичаи , ние също кумувахме ,но по всеки край има различни обичаи,посаветвяйте се с водещия на тържеството те също имат идеи и могат да ви помогнат... Peace

# 8
  • Мнения: 4 965
Говори първо с младоженците. Аз държах да си купим всичко сами, защото сватбата ни беше "тематична" - в смисъл, че украсите бяха с определен цвят и форма.
Кумата ни купи само букета, но пак ходихме заедно да си го избера.
Относно подаръците - уговорихме се за определена сума и излязохме заедно 2-3 дни преди сватбата, за да си ги купим.
За тоалета - зависи от вкуса ти - аз много харесвам кумата да е в стилна рокля (стига да й стои добре) и да е съчетана с тоалета на кума. Аз, обаче, бих облякла някой по-екстравагантен костюм (не обичам да нося поли и рокли), но пак с препратки към костюма на кума.
Идеята ми е да седнете с булката на кафе и да уточните всичко.
  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 455
Миналата година бях кума и обиколих всички възможни магазини,но нищо.Накрая си взех бална рокля,доста семпла ,но много красива.В момента има голям избор на бални рокли.

# 10
  • Мнения: 125
shammi на нас кумата ни беше подготвила купичка с късметчета, които ние теглехме редувайки се и съответно прочитахме на гостите. Беше много забавно. А за късметчета можеш да напишеш каквото ти хрумне. Дано съм помогнала Simple Smile!

# 11
  • Мнения: 631
Благодаря Ви,
ще се възползвам от идеите, то време до юни има много. Пак ще питам, сигурно и ще ви се оплаквам............особено с тоалета.....абе кумството си е сериозно нещо.
 Hug Ще ви информирам какво съм решила

# 12
  • Мнения: 1 485
Ето и моя съвет към бъдещата кума:освен всички гореспоменати задължителни атрибути и пр.,много е важно да превърнете този празник в най-незабравимия за младото семейство.Имам в предвид,да съумеете да организирате веселата част-водещия на тържеството не винаги успява да направи всичко необходимо.Помисли с какво може да изненедаш самите младоженци,гостите,за да бъде наистина весело и незабравимо.Това остава спомен за цял живот,а тоалета ти и всичко останало още догодина няма да са актуални.А веселите емоции ще се разказват винаги!
Това го споделям от личен опит!Желая ти успех и да направите най-веселата сватба!  bouquet

# 13
  • Мнения: 57
Използвам темата да ви попитам какво мислите за тази рокля за кумата - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102725&photo=15
Много се колебая.Миналия път като кумувахме бях с тясна рокля черна на бели цветя, но и бях доста по слаба.
 newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Използвам темата да ви попитам какво мислите за тази рокля за кумата - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102725&photo=15
Много се колебая.Миналия път като кумувахме бях с тясна рокля черна на бели цветя, но и бях доста по слаба.
 newsm78
Роклята е много красива,но по принцип аз не бих кумувала с такава рокля.По-скоро мисля,че е за бал.И ние ще кумуваме на 29.04,още не съм решила какво ще облека.Мисля,че такъв тип рокля-черна на бели цветя,както си била миналия път е по-подходяща.Кумата според мен трябва да е по-семпла,но въпреки това елегантна.Нашата кума беше със златисто -зелена рокля от такъв плат като твоята червена рокля,много изчистена/само на бюстието имаше украса/ и всички много я харесахме! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт