Суха кожа

  • 1 716
  • 18
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Здравейте мами,
искам да ви помоля за съвет! Кожата на бебка е много суха и нищо не помага за подобряване на ситуацията... Какво да направя?
Чувала съм за мазане с преварен зехтин... Ако опитам и този метод дали мога с нещо да й навредя?

# 1
  • Мнения: 999
Според мен не можеш да и навредиш.Опитай с бебешко тоалетно мляко, ако не си пробвала. Аз ползвам за малката на Бюбхен и съм много доволна.

# 2
  • Мнения: 2 407
Зехтина помага! АКо не пробвай с нещо по мазно.На на Бюбхен ни помага.

# 3
  • Мнения: 150
Мартин също в началото имаше много суха кожа. Докторката ми препоръча да го мажа с тоалетно мляко на Бюбхен или Клоран. Купих Клоран, защото не намерих Бюбхен и съм безкрайно доволна - всичко се оправи за около седмица. На Бюбхен ползвам шампоана, който може да не се изплаква, за да не се притеснявам, ако не съм изплакнала съвсем добре, защото го къпя сама. Също е много хубава козметика, така че купи, което намериш първо. Докторката каза, че зехтина или олиото допълнително изсушават кожата и не ги препоръчва. Така че - успех и кожата на бебка бързо да се оправя. Laughing

# 4
  • Мнения: 942
И ние бяхме така докато неоткрихме млякото на Саносан Simple SmileМного съм доволна от тази марка(използвам почти цялата им гама продукти) Peace

# 5
  • Мнения: 46 434
И дъщеря ми беше така, оказа се, е е от всекидневното къпане. Разредихме през 1-2 дена и веднага се оправи.
Мазах с преварен зехтин, но не мисля, че е необходимо, освен в зоната на памперса.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
И мъника когато беше на вашата възраст беше с много суха кожа и чак се белеше
мазах с преварен зехтин,с Бюбхен и с какво ли не.Незнам дали с времето е отминало или последното от мазилата помогна,но до последно го мазах с млякото на Клоран:)
И до сега го къпем всяка вечер!

# 7
  • Мнения: 6 461
Може с преварен зехтин.
Също така може да използваш бебешко олио.
В никакъв случай няма да навредиш.

# 8
  • Мнения: 1 517
Нас пък ни изпратиха на кожен лекар, който ни посъветва колкото се може по-малко козметика - сменихме шампоана за коса и тяло на Бюбхен с обикновен бебешки сапун на Джонсън, олиото временно го заменихме с преварен зехтин и допълнително мазахме лицето с крем на Eucerin за свръхчуствителна кожа. Оправи се за дни.

# 9
  • Мнения: 227
 Мойто бебче също е суха кожа и я мажа с крем на нивея и ми помага. Peace

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Мед.козметика на A-Derma! Peace

# 11
  • Мнения: 4 668
За такива случаи си има медицинска козметика . Такава примерно е Мустела Стелатопиа  Peace
Ползвам я откакто е роден Марти и нямам никакви проблеми . Не мисля , че зехтинът или пък Бюбхен ( която си е най - обикновена масова козметика ) ще помогнат  Rolling Eyes

# 12
Моето детенце също има суха кожа.Пробвахме с Бюпхен,но не ни помогна.Сега я мажа с преварен зехтин и е добре.

# 13
  • Мнения: 4 621
Мажи я с бебешко олио или хидратиращо мляко Peace

# 14
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Excipial Hydrolotion и Mustela ни оправиха кожата...Не се е белила, но беше доста суха...Пробвали сме Пенатен (истински), Бюбхен - не съм доволна Naughty И още нещо - сухата кожа трябва да се овлажнява а не да се омазнява Peace

Общи условия

Активация на акаунт