до кога мога да го храня само с кърма и АМ

  • 1 616
  • 36
  •   1
Отговори
Здравейте!
Скоро пуснах едно въпросче тук, но мисля че никой не е писал по темата и затова пиша отново.
Бебето ми е на почти 5 месеца и го храня  само с кърма / сутрин и вечер/ , като понякога го и дохранвам с АМ. През другото време от деня е само на АМ .
Според вас докога , т.е. до колко месечна възраст мога да подължавам с този начин на хранене. Питам се дали му е достатъчно на бебето на тази възраст да приема само АМ и  около 10 % от храната му да е кърма?

# 1
  • Мнения: 27 524
До 6 навършени месеца е идеално.
След това би било неразумно вече.

# 2
  • Мнения: 351
Едава ли има определена възраст, но мисля че скоро ще спре да го засища, а и можеш да му даваш вече прясно направени сокчета за да приема детето витамини

# 3
  • Мнения: 46 437
До 6 навършени месеца е идеално ...

Да.
Не захранвай със сокове, много са агресивни към стомахчето  Stop оризова каша е най-добрия избор  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 676
Ако детенцето ти не е алергично, може да започнеш с пюренцата. Аз захраних по старата схема след 2-рия месец и нямаше проблем  Peace. Все пак се консултирай с педиатърката.

# 5
  • Мнения: 135
Когато си прецениш за добре,има много литература.Ние сме захранени след 2-рия месец,но ако сега трябваше да захранвам,определено щях да изчакам.
Вашата възраст е идеална.Поне според мен.

# 6
  • Мнения: 508
Ние см екато вас, но малко по-малки Wink. Но мисля, след 1 седмица да започна с зеленчуковите пюренца. Вече пиеме по-малко сокчета от круша, ябълка и морков, по няколко лъжички. Това захранване мие  ooooh! голям ужас....офффф

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
Моята бебка до 3 месеца беше само на кърма.После започнах да я дохранвам с АМ.Сега я кърмя само сутрин.От една седмица запонах да и давам плодови пюрета,заместваме едно хранене,обедното или следобедното.Сокчета пие от 3-ти месец.

# 8
Моята бебка до 3 месеца беше само на кърма.После започнах да я дохранвам с АМ.Сега я кърмя само сутрин.От една седмица запонах да и давам плодови пюрета,заместваме едно хранене,обедното или следобедното.Сокчета пие от 3-ти месец.
А ти къде про4ете 4е се замества мле4но хранене с плодово пюре Shocked
по темата,идеална възраст за захранване!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
До 6 месеца храних дъщеря ми само и единствено с кърма! След това минахме на АМ и зеленчуково пюре.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
Можеш да почнеш със захранването, а може и да изчакаш до навършване на 6 месеца. Както си прецениш сама  Simple Smile Само не почвай със сокчета.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 706
До 6 навършени месеца е идеално ...

Да.
Не захранвай със сокове, много са агресивни към стомахчето  Stop оризова каша е най-добрия избор  Peace

И аз захраних на 6 месеца. Сокчета не съм давала, а и нямам намерение, много по полезно е да се даде целият плод, а не само сока - дразни стомахчето. Първата ни храна беше оризова каша, хапва я с удоволствие, а и всичко друго което съм давала- картоф, морков, броколи...приготвено от мен. Продължавам да я кърмя, а като не и достига дохранвам с АМ.

# 12
  • Мнения: 150
Това със сокчетата - да не се дават - ме втрещи  #Crazy Аз давам вече от два дни на Мартин и стомахчето му даже се регулира и ака по-добре. Правя му сокче от домашни ябълки. Алекси също започнах да го захранвам със сокче от началото на третия месец, после с пюрета от четвъртия и каши от петия. Нито е алергичен, нито има проблеми със стомаха, напротив. Така че наистина - то си е по индивидуална преценка, но за мен е глупаво да не му се дава нищо друго - в крайна сметка - кърмата не му се спира, а се комбинира с други храни, което прави храненето по-пълноценно. Сега сигурно ще ме нападнат фанатичните кърмачки, но за мен кърменето не трябва да се превръща в самоцел. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 197
Това със сокчетата - да не се дават - ме втрещи  #Crazy Аз давам вече от два дни на Мартин и стомахчето му даже се регулира и ака по-добре. Правя му сокче от домашни ябълки. Алекси също започнах да го захранвам със сокче от началото на третия месец, после с пюрета от четвъртия и каши от петия. Нито е алергичен, нито има проблеми със стомаха, напротив. Така че наистина - то си е по индивидуална преценка, но за мен е глупаво да не му се дава нищо друго - в крайна сметка - кърмата не му се спира, а се комбинира с други храни, което прави храненето по-пълноценно. Сега сигурно ще ме нападнат фанатичните кърмачки, но за мен кърменето не трябва да се превръща в самоцел. Mr. Green
И аз се присъединявам към това мнение. Според мен на 6 месеца храносмилателния тракт е достатъчно развит, за да не се възприемат сокчетата като агресивни. Аз също започнах захранването със сокче (доста преди 6-тия месец), защото прецених , че прехода от кърма към сок е по-плавен от прехода към пюре или каша. Никога не е имала проблем. Все пак всяко дете си е индивидуално. Също така горещо подкрепям последното изречение, защото не мисля, че детето получава достатъчно различни и полезни съставки от млякото и особено от кърмата (като знам какъв въздух дищаме и какви боклуци ядем) във възрастта след 5 месеца, когато  развитието на организма и най-вече на мозъка е най-интензивно.

# 14
  • Мнения: 287
Някъде четох: хубаво е да се захрани в периода 4-6 месец. До 4 месеца най-добре е бебо да е само на кърма, ако няма кърма - само на АМ. Не е хубаво захранването да се отлага след 6-и месец.
Според новите тенденции: най-добре да се започне с пюре, в никакъв случай със сок. Тук в библиотеката на форума има доста информация, а също може да питаш и Google Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт