раждане в АГ на Пещерско шосе в Пловдив

  • 22 981
  • 75
  •   1
Отговори
Здравейте, мами. Терминът ми е на 8 март и вече се замислям сериозно какво ми предстои. newsm78Още повече,че ще ми е за първи път и се притеснявам дали всичко ще е наред.Смятам да раждам в аг отделението на Пещерско шосе в Пловдив при д-р Корсимов.Моля, ако някоя от вас е раждала при него, да сподели впечатленията си. Освен това ме вълнува кога ви дават бебето , както и насочва ли ви някой за техниките на кърмене.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 473
И аз смятам да раждам там, термина ми е 28 март. Лежах там, защото имах контракции в петия месец и съм много доволна от отношението на персонала. Страшно много внимание ми обърнаха, много са човечни и разбрани и сестрите и акушерките. Ходих и в отделението където са бебетата и там ми хареса - по две са в стая, топличко е, много е чисто, имам и приятелка, която е акушерка и се грижи за бебетата. За д-р Корсемов знам, че е много добър специалист, той е възрастен и си разбира от работата. При него бях на 4-измерния ехограф. Леко раждане и успех!

# 2
  • Мнения: 10
Здравей Саня 80 . Аз съм новоизлюпена маминка . Преди  40 дни  родих  точно в този родилен дом, точно при д-р Корсемов . Той е  може би най- чудесния човек и професионалист  в Пловдив според мен . Аз познавам доста  лекари понеже съм акушерка . Работила съм освен това с него за известно време . Но до тук се ограничават суперлативите ми . Не казвам че няма акушерки и  лекари ,които са мили и отзивчиви ,но не е сигурно дали ще попаднеш на такива .Аз лично имах нужда от съвет относно кърменето  ,но такъв не получих въпреки че помолих да ми помогнат .
 Независимо от моите преживявания  едва ли мога да ти препоръчам нещо по-добро .На другите места условията са  доста по-зле . Стискам ти палци раждането да е леко и да случиш на добър екип след това . Успех

# 3
  • Мнения: 338
Здравей, аз родих през октомври там /на пещерско/. Преди това 1 месец лежах в същата болница, паради различни проблеми-д-р Корсемов ме прие и бях с добри впечатления,но..... Изтекоха ми водите и на смяна беше той-поради незначителна причина така ме навика, че се разплаках. Аз мисля, че нито едва жена, на която и предстои да роди всеки момент не заслужава подобно отношение-като специалист може да е много добър, но хуманното и човешко отношение нещо в онзи момент му закуцаха. Леко раждане Simple Smile

# 4
  • Мнения: 270
Родих преди 1 година там.А Корсимов ми следеше бременноста в мед. център Сана.Той е страхотен доктор,според мен.Но не съм го ангажирала да ми присъства на раждането.Екипа при ,който родих беше страхотен.Акушерката не се отдели от мен,постоянно ми казваше какво да правя.Бебетата веднага ги дават,а и за кърменето тази акушерка всичко ми обясни.Успех и леко раждане! Laughing

# 5
  • Мнения: 683
Много лош избор, не ви съветвам да ходите там, ужасни са!

# 6
  • Мнения: 1 671
Родих при доктор Корсемов преди две години. До деня на раждането дори не бях чувала за него. Второ раждане. Все пак, знаех какво ме чака, но не очаквах толкова топло и мило отношение, защото първият път пак бях раждала във ВМИ, но не намерих необходимото отношение.

По време на контракциите ми докараха спешен случай от Бърза помощ - една жена в шестия месец с ....... /няма да разказвам, за да не плаща момичетата, на които предстои раждане/.

Доктор Корсемов се справи невероятно с критичната ситуация. В момента, в който свършиха със спешната работа, започнаха моите напъни. Макар че екипът беше доста уморен, започнаха веднага да ме ображдат. Толкова мил и внимателен лекар, обясняваше ми всеки етап от разкритието и пробиването на бебето, за миг дори не ми повиши тон, дори и след току-що изживения стрес.

Тъй като се налагаше епиозотомия, д-р Корсемов първо ме информира, че трябва да я направи, попита ме дали съм съгласна и след това при следващия напън направи разреза. Не усетих абсолютно никаква болка от това.

Когато родих, нямах отлепване на плацентата. Поне 15 минути човекът се стараеше да я отлепи по някакъв начин, но като не стана, веднага извика анестезиолози и с пълна упойка ме кюртира. Събудих се като нов човек. А шевовете, които ми бе направил, просто не ги усещах, толкова фини и с конци, които се разграждат сами в тялото, та не е нужно да се свалят.

Благодарих му, лежейки след упойката, а той само се усмихна и каза: Ами това е моята работа, не ми благодарете.


С риск да се повторя, не съм срещала по-мил лекар от него. Хиляди благодарности и поклон!

Бебетата са при майките, когато аз родих, ми го подадоха за кърмене на шестия час, дойде акушерка, стисна ми гърдата, от която потече коластра, сложих бебето на гърдата и то засука. Акушерката наблюдава известно време, видя че всичко е окей. Не съм търсила съвети за кърменето, защото ми е второ бебе.

Но ти можеш спокойно да настояваш веднага след раждането да ти дадат бебето на гърда, а в момента, в който си слезе коластра, да искаш да го кърмиш. Доколкото знам Ла Лече Лига поддържат добри отношения с пловдивските родилни домове, та дано добрите практики вече са навсякъде.

Но всичко си зависи от теб - настоявай и никой няма да ти откаже. Леко раждане и после да разкажеш.

# 7
  • Мнения: 384
Най-после някой да напише нещо смислено и подкрепено с факти.
Намирам,че във форумите се подвизават няколко майки,които имат за цел да дискредитират персонала на ВМИ.Не зная защо.Колкото и да си недоволен от един лекар,това не ти дава право да го хулиш наляво-надясно и да сипеш обиди. stef_z е едната от тях.Нарича д-р Димитрова  бабичка,защото не и била открила миомния възел.Господи,та това е съдбоносна грешка,нали.А знаете ли,госпожо,че на базата на Вашите писания,някой може да Ви съди за клевета и обида.
Може да сте  възмутена от персонала на ВМИ,това не ви дава право да пишете по няколко пъти на ден,че са некадърни,кучки и прочие глупости.Не Ви прави чест.Предполага се,че сте що-годе интелигентни жени.Но само се предполага.....

Последна редакция: пн, 22 юни 2015, 00:46 от Mamma

# 8
  • Мнения: 683
Разбира се, че има значение и болницата, не само лекарят!
Ако очаквате обезболяване във ВМИ, такова няма да получите. Лежах там 1 седмица през 5-я месец с бъбречна криза и останах потресена от ужасното отношение на акушерки, санитарки, че и лекари. Родилките след секцио ги оставяха да пищят от болка, без никой да ги погледне, кърмата, която цедяха майките се изхвърляше в мивката от акушерките. Ако имаш уговорка с някой лекар, горе-долу бива, но ако нямаш - горко ти, попаднеш ли на някой стажант - специализант, последствията са си за теб. А там стажанти и специализанти - дал Бог.
Във ВМИ никога няма да ти сложат  епидурална упойка, проф. Милчев е забранил категорично. Може до последно да те лъжат, че като му дойде времето, ще викнат анестезиолог и ще ти сложат, и накрая, ще ти кажат, че вече няма време и ще те прецакат. Така направиха с моя съседка, която имаше уговорка с Иванчева, която до последно и обещаваще епидурална и накрая и казала, абе за какво ти е тая упойка, ще раждаш без нея и толкова.
Секциото във ВМИ е само с пълна упойка, нямат анестезиолози обучени да поставят епидурална. Ни ми казвайте, че пълната упойка е за предпочитане, нито пък, че епидуралната била много "опасна" както лъжат във ВМИ и Окръжна, защото нямат анестезиолози. 
Епидурална правят само във Весела, Селена и Торакс, така стоят нещата, а това въобще не е без значение, нали?

# 9
  • Мнения: 106
Здравейте,
     Доста противоречиви неща четох. Но все пак положителните са много повече.
  И аз ще раждам във ВМИ, решила съм го отдавна- първо бебе ми е. Терминът ми е на 22 Март. Вече ме хваща шубето ooooh! Но и нямам търпение. Нямам уговорка с лекар. Ходя в частния кабинет на д-р Крумов, но напоследък е толкова зает, че нещо не ми отделя нужното внимание. На моя приятелка се случи да не успее да иде на раждането-нищо, че се бяха разбрали. Не се настройвам, че ще има познат лекар.
         Колкото се информирам относно самото раждане- книги,др. материали... толкова се сдухвам и обърквам, дори се отчайвам -АЗ ЩЕ МОГА ЛИ Embarassed да се справя. Ще видим...
       Късмет на всички!  bouquet

# 10
  • Мнения: 260
Брат ми работи в тази болница, но той е лекар друга специалност. Въпреки че имам близък там, избрах да родя в окръжна болница и съм много доволна. беше ме страх, много родилки са били с усложнения там, че някои дори и умират. Cry

Всяко раждане е индивидуално, слушай това, което ти казват другите, но не се предоверявай.

# 11
  • Мнения: 1 264
Аз родих там. На смяна се случи д-р Корсемов и съм доволна. Всъщвост през цялото време до мен беше акушерката - Снежана, не помня фамилията. Тя ми помогна страшно много. Непрекъснато ми казваше какво следва, какво трябва да правя. Чудесни са!   bouquet

# 12
  • Мнения: 81
Здравейте! Аз съм в 6-я месец и ходя при д-р Паскалева от ВМИ. Незнам много за нея, но съм много доволна като отношение и отзивчивост. Ако някой има лични впечатления от нея, нека пише.
Та относно епидуралните упойки във ВМИ - и аз четах на много места във форума, че там не слагат такива. Ходя на курс за бременни и от там ни водят из всички родилни домове в града. Във ВМИ питахме лично проф. Милчев и той обясни, че слагат когато майката го иска. Попитах и моята докторка, а тя каза, че слагат епидурални от години. Имат двама анестезиолози с които трябва да се уговориш предварително и те да ти обяснят предимствата и недостатъците и да решат дали има някакви противопоказания за да ти поставят такава упойка. Аз смятам да раждам при нея и тя каза, че няма проблем ако искам епидурална.

# 13
Здравейте !И аз съм на мнение,че трябва да се говори с факти, а не с реклами или злостни забележки. Все пак този форум е да се осъществява връзка и подкрепа между бъдещи и настоящи майки. Раждането не е събитие , което е част от ежедневието. Е, може би като изключим бита на ромките Laughing
Някой може ли да ми препоръча други лекари, които израждат във ВМИ. Оказа се,че д-р Корсимов е на конференция около термина ми е не желае да се ангажира с раждането. А аз си мисля,че все пак ако имам уговорка с лекар ще се чувствам по-спокойна.

# 14
Аз съм ужасена от отношението към пациентите във ВМИ.
И особено в АГ отделението.
Ето факти:
Изпращат ме с направление с диагноза и мнение за операция.
Лекарката, която е в консултативния кабинет, ме поглежда за секунди с ехографа, почва нещо да пише и ми измърморва, че съм зле, но в момента била заета да ми обяснява, да съм идела в частния й кабинет там можела по-добре да ми обърне внимание.
Това ме шашка окончателно. Отивам в частния й кабинет, където няколко месеца наред ме вика на преглед по няколко пъти месечно, правим някакви температурни диаграми, пием билки и т.н.
Резултат от компетентното лечение: отстранен яйчник, запушени тръби, стерилитет и т.н.
В момента, който ми писна от това мотаене, отивам в друга болница и моментално ме оперират, като ме критикуват как съм се запуснала толкова и защо отдавна не съм ходила на гинеколог.
Спестявам имена, за да не излезе, че се заяждам.

Забелязвам, че откакто се появи критичната тема за епидуралната упойка във ВМИ, се появиха и още две хвалебствени теми за прочутата клиника, в които новорегистрирали се форумки не спират да обсъждат прекрасните условия там.
Погледнете мненията на форумките с повече публикации и ще разберете за какво става въпрос.

НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!

Общи условия

Активация на акаунт