след антибиотик-слънчева алергия

  • 1 028
  • 5
  •   1
Отговори
Мили Мами , Помогнете
След приема на един антибиотик и куп отхрачващи сиропи ,таа дори и метилпреднизолон/орбазон/ малкото ми синче,което е на 1год.и 2 месеца получи сланчева алергия или нещо такова.Поне така казва дерматоложката.Като се покажем на слънце и по бузките му започват да се образуват червени петънца,които се сливат и става като изгорял от слънцето.В момента в който се приберем след 2-3- мин всичко се оправя.Вече съм много притеснена ,защото не мога да си представя , че няма да можем да излезем навън.А забравих да спомена още нещо , че като излизаме се мажем със слънцезащитен крем50+ на Юсерин и въпреки това пак се обрива. Ще ми се ако някой знае нещо по въпроса да каже нещо. Докторите само ми казват ,че МОЖЕЛО и да мине .Иска ми се да ми каже някой,че наистина ще мине................. :

# 1
  • Мнения: 207
а колко време е приемало детето метилпреднизолона

# 2
ами пи го по схема 5 дни

# 3
светланче , да не би да мислиш и ти като мен ,че може и да е от метилпреднизолона
Да се е получило обратен ефект или нещо такова-предозирване.................

# 4
  • Мнения: 446
Възможно е да е някаква кръстосана реакция - аз имам слънчева алергия от 10-годишна и се появи едновременно с алергията ми към пеницилина. От урбазон преди години получих алергичен шок, помогна ми само калциевия глюконат венозно. Досега обаче не съм правила връзка между тези неща, а явно има. Трябва да ги избягвате занапред.
При мен няма спасение, крия се. На Еуцерин има специален препарат за слънчева алергия /не за изгаряне/, помага ми доста.
Остава да се надяваш, че е малък и ще отмине с времето.

# 5
  • Мнения: 207
да мила,точно за това си помислих
преди години правих преднизолон по схема на пациент и той получи същите реакции
защо толкова безотговорно изписват преднизолон на малки деца,зиртека е толкова добър и пречистен
чак за преднизолон е нямало нужда,той се прилага  в много крайни случаи

Общи условия

Активация на акаунт