Отново за жилищата под наем

  • 2 682
  • 32
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Прочетох почти всичко за жилищата под наем. Уви, явно доста от нас не живеят в собственно жилище и дават част от доходите си за наем.
Въпроса ми е, колко наем плащате, за какво жилище, колко стаи и обзаведено или с ваши мебели?
Темата ми е от чисто женско любопитство и за сравнение.
Това ми е болната тема...Аз, проектант на мебели, обзавела толкова много домове, все още си мечтая за моя дом.
Ние живеем в апартамент, който не е супер лукс, но е достатъчно голям - хол, кухня, 2 спални. Обзаведен, но имам много какво да се желае. На хубаво място във Варна. И плащаме 500 лв наем. Прилошава ми като си помисля, че това е месечен доход за едно семейство  Sick
Благодаря на всички който ще споделят и дадат мнение по темата   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 255
За стая ,хол и бокс-230 евро newsm78

# 2
  • Мнения: 4 068
Честно да ти кажа ако имам пари да плащам 500 лв. наем веднага ще тегля кредит и ще си купя жилище. Със сумата за наема ще си покривам вноските, че даже и по-малки ще са сигурно/зависи от погасителния план/ и постепенно ще си го обзавеждам.

Ние живеем под наем, но си имаме причина. Мъж ми е студент и след две години просто ще се изнесем от Пловдив и ще се приберем в Петрич. Затова не сме мислели за купуване на жилище тук. Живеем почти в центъра и плащаме 180 лв. наем за хол, спалня и голяма кухня. Апартамента има две тераси и ползваме и мазето. Обзаведен е напълно само мебелите на детето са наши.

# 3
  • Мнения: 474
В хубав квартал на София, за хол, бокс и спалня - 200 евро. Обзаведен е, но с мебели от преди 15 год. някъде, стара дограма. Хубав апартамент е, със страхотна гледка и местоположение.
Но вчера платих последния наем и до 3 седмици си отиваме в новото собствено жилищеееееееееееееееееееее  Joy

# 4
  • Мнения: 5 140
Ние плащаме 190 евро за стая, хол, кухня и баня + голям балкон.
В южната част на София, но смятам че ще ни вдигнат наема. Поне така си мисля.
Този апартамент ни го дадоха за обзаведен, но аз всичко разкарах като мебел, защото не ми харесваха и бяха стари.
Останаха само шкафовете в кухнята, печката и хладилника.

Мечтая да си отида в нещо НАШЕ.

Мути честито!  bouquet

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Renci, и аз съм мислила за кредит. Но аз не работя, а мъжа ми не е българин и при такива условия кредит трудно се взима или е с доста висока лихва  Sad
Освен това доста пътуваме и не се задържаме често в БГ, но апартамента го плащаме. Нали все искаме да се приберем някъде "у дома".
Мути, благородно ти завиждам и се радвам за теб, че ще си влезеш във ваше жилище!  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 852
Аз в момента жевея при родителите си,приятелят ми при свойте.Искаме да си намерим квартира и да си живеем заедно.Някой може ли да ми каже как вървят цените на стайте или боксониерите в района на Дружба,Младост и около Плиска?Вие как сте си намерили квартирките?Благодаря Ви предварително! Thinking

# 7
  • Мнения: 1 475
200euro за хол, 2 спални и кухня, плюс 2 големи тераси, обзаведен в престижен квартал в София! Ще кажете малко е, но аз съм в този апартамент от 5 год и хазаина не е вдигал наема изобщо! дано не ме чуе!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 339
200euro за хол, 2 спални и кухня, плюс 2 големи тераси, обзаведен в престижен квартал в София! Ще кажете малко е, но аз съм в този апартамент от 5 год и хазаина не е вдигал наема изобщо! дано не ме чуе!

ми не ми се виждат много другите ми изглеждат доста 230 евро за боксониера ми се струва дране на познати апартамент със същите стаи също е за толко и са си доволни и не го вдигат наема

# 9
  • Мнения: 2 220
180 плащаме в Пловдив за жилище с кухмя, спалня и хол, голяма тераса, обазаведен, само че си махнаха нещата, които си имаме ние. Не се решаваме да теглим кредит, защото едва ли ще останем завинаги тук, а и няма никаква сигурност, че ще можем да го плащаме 20 години. Иначе и на мен ми е болна тема и мечатая за обствен дом... някой ден, все още вярвам, че ще стане!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 555
За стая, хол и отделно кухня плащаме 250 евро. В много хубав квартал в София. Мебелите са си наши, апартаментът беше необзаведен. Само шкафовете в кухнята де.Simple Smile Водеше се лукс, мога да кажа, че не е чак лукс, но е много приличен.

Слава Богу скоро ще стане готов и нашия апартамент и ще можем да си го обзаведем, защото сега холът ни е празен.... Laughing Е и вноската за заема ще е около 400 евро..това е другата подробност, но... Sad

Пожелавам и на теб ново жилище скоро! Peace

# 11
  • Мнения: 5 577
 ooooh! не е работа. Ние ще теглим кредит лятото.

Сега плащаме 150 лв наем, във хубав русенски квартал, за раширена гарсониера, което е сравнително ниско.

След кредита ще плащаме 320 лв. вноска, но е къде по-добре от това да хвърлям 150 лв. в канала всеки месец.  Sick

Много е гадно под наем, просто много гадно.  Sick

# 12
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Ние 6 г. бяхме по квартири,но понеже мъж ми е военен все не се навивахме да теглим кредит и да купим наше жилище.Докато чакахме и умувахме жилищата скочиха двойно,че и отгоре.
Но това лято в крайна сметка решихме,че е по-добре да плащаме заем отколкото наем,теглихме кредит и от юли 2006 сме в наше жилище.Наистина е много по-добре,е сега малко тежичко ни идва този кредит,ама няма начин.Поне се успокоявам,че е само за 8 години.

# 13
  • Мнения: 6 991
Аз в момента жевея при родителите си,приятелят ми при свойте.Искаме да си намерим квартира и да си живеем заедно.Някой може ли да ми каже как вървят цените на стайте или боксониерите в района на Дружба,Младост и около Плиска?Вие как сте си намерили квартирките?Благодаря Ви предварително! Thinking
Аз съм в стая на Плиска, но с хазяи - взимат ми 100 лв. Ние също лятото ще трябва да се местим...От сега гледах в нашия район как вървят нещата - под 150 евро трудно се намира апартамент (че и за толкова е трудно) - като те чета - дете нямате, така че най-добре да си вземете със съквартиранти, други такива като вас. Пон е ние най-вероятно така ще направим, защото просто не виждам как иначе ще плащаме такъв наем. Shocked

# 14
  • София
  • Мнения: 587
Оф,ние също живеем под наем и не е много приятно...........Въпреки, че плащане сравнително ниска сума - 220лв. за малък мезонет /на 1-я етаж са голяма кухня и просторен хол,а горе спалня и голяммм дрешник/ ,няма балкон ,но гледката е стахотна. Блока ни е точно до парк...... Всички мебели са си наши с изключение на шкафовете и масата в кухнята.
Замисляме се вече сериозно за собствено жилище, естествено с кредит. А и ни предстой сватба на 27.05.07г. и се надявам да посъберем някой и друг лев Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт