Захранване с пловодо пюре?

  • 1 245
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Има ли някой, който да е започнал захранване с плодово пюре (ябълка) и после със зеленчуково?
Колко като количество е необходимо за заместване на едно хранене (обедното или вечерното) за 4 месечно бебе? Бебето после ядеше ли и зеленчукови пюрета?

А може ли след пловодото пюре да се въведе бананова каша?
Например
9.00 - фреш от ябълка 20мл + кърма
12.00 - плодово пюре? колко като количество
15.00 - фреш ит ябълка 20 мл + кърма
18.00 - бананова каша ? колко като количество

Постепенно мисля да изместя плодовото пюре със зеленчуково, а плодовото пюре да мине в 15.00 на мястото на фреша.

За да се замести едно от кърменията със:
-  зеленчуково пюре е 120 мл
- каша - 170 мл
- а с плодово пюре ?мл

Моля ви, коментирайте!!!

# 1
  • Мнения: 1 440
Не мисля, че плодовото пюре може да замести ядене...обикновено се дава като десерт след или м/у храненията.

# 2
  • Мнения: 267
Аз съм от тези ,които захраниха с плодово пюренце-ябълка,круша, сливи и т.н./тази пуста педиатърка,тя така ме посъветва/Няма нищо лошо в това, бебчо ще го хареса много /нали е сладичко, доближава се по сладост до маминото мляко/.Но после имахме мъничко затруднение в захранването с зеленчуково пюренце, ако слагаш малко кърма няма да е голям зор  Peace.Ако можех сега да избера с какво да захраня, може би щях да започна първо с оризова каша, тя е най-щадяща бебешкото стомахче и риска от алергии е минимален. Можете още мъничко да изчакате с твърдите храни ,поне над 5 месеца, но ти решаваш .

# 3
  • Мнения: 5 026
Не мисля, че плодовото пюре може да замести ядене...обикновено се дава като десерт след или м/у храненията.
Така е  Peace

# 4
  • Мнения: 480
Плодовото пюре не замества хранене. То се дава като десерт на едно или две хранения. Нашето затруднение беше, когато включихме зеленчуковото. Аз исках да му приготвям домашни, но той реши да яде купени-повече му харесваха. Така и направих. А за кашите-количеството им, съобразно възрастта, е обозначено на опаковката.

# 5
  • Мнения: 277
Детенцето е много малко още, защо искаш да заместваш хранене?
И ако не си започнала с плодовите пюрета, по-добре започни със зеленчук - морков най-добре според мен. А храненията така както си ги написала по часове ми се виждат много за 4 мес. и то при положение че сега започваш захранването.
До колкото зная първо трябва да въведеш съответния плод, а след това такава каша. Значи първо банан, а след това бананова каша.

# 6
  • Мнения: 999
Плодовото пюре не може да засити детето за 3-4часа и не може да замести едно хранене.

# 7
  • Мнения: 526
Добре, а щом се дава само между основните хранения (зеленчукови и каши) като десерт - в какво количество приблизително трябва да бъде?

Наложи се да захраним сега - на 4 навършени месеца, защото бебко  не е наддал достатъчно като тегло - педито, очакваше всичко да се оправи, ама те на....
Досега бяхме само и единствено на кърма.

Тогава ще заместя плодовото пюре на обяд със зеленчуково - 120 мл, а нужно ли е после да го докърмя, ако се разреве?

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 20:20 от Desssy

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Не мисля, че плодовото пюре може да замести ядене...обикновено се дава като десерт след или м/у храненията.

И аз така знам.

Тогава ще заместя плодовото пюре на обяд със зеленчуково - 120 мл, а нужно ли е после да го докърмя, ако се разреве?

Аз лично съм на този принцип, давам зеленчука и после на цицата, за сега не смятам да замествам хранене. Не я чакам да ми реве, след зеленчука си има сукане и така си е свикнала.

# 9
  • Мнения: 1 440
Дай зеленчуково пюре, после предложи кърма - ако иска...твоята задача е да предлагаш Peace И аз мисля, че най-щадящо е оризовата каша...а за зеленчук мога да те посъветвам да избереш тиквата - тя е някак сладко солена и се приема добре в повечето случаи...освен това разхлабва. Аз след ориза дадох морков и резултатът не закъсня - запек. Тиквата е основа и на много други пюрета, така че после по-лесно можеш да въвеждаш другите храни  Peace

# 10
  • Мнения: 5 178
не плодовото пюре не замества хранене, то е само за десерт.. аз мисля следобедното да го слагам направо в кашата, че оризовата май хич я няма на вкус

# 11
  • Мнения: 3 760
По-ранно захранване се препоръчва при прекомерно, а не при недостатъчно наддаване. Колко наддава бебокът ти? (Всеки педиатър има собствено виждане за минималното   Wink)

# 12
  • Мнения: 201
Захраних с плодово пюре на 4 месеца.Първо по 1 - 2 лъжички между кърменията предиобед . По-късно започнах да давам по около 30 гр. или малки количества плодов шейк от пюре и мляко в съотношение 1:1.
Зеленчуково пюре давам от 6-я месец  като обедно хранене. Започнах с картофено пюре с кърма , а после дохранвах с мляко.
Сега малкият понякога отказва да суче след зеленчуковото пюре , но компенсира следобед , когато давам каша.

# 13
  • Мнения: 277
120 мл. според мен са много, освен ако не държиш да замениш хранене!
Давай по-малко и след това кърма. Ние сме на по4ти 8 мес. и аз все още не замествам хранене и след пюрето му давам да су4е.

# 14
  • София
  • Мнения: 555
Колко е наддало детенцето? Колко тежи сега и колко се   роди? Захранването не помага за по-голямо наддаване. Кърмата е по-калорична от пюретата. Единствено кашата се препоръчва, ако има проблеми с теглото, но ние и след цял месец всеки ден каша пак качихме само 150 грама.

Общи условия

Активация на акаунт