Един тъп въпрос...

  • 966
  • 5
  •   1
Отговори
Предварително се извинявам за невежеството....та въпроса ми е 3 ден подред ову теста ми дава + резултат.Възможно ли е това? Ако има бременност резултата постоянно ли е положителен? Изчетох много материали,но нещо пак не съм разбрала  newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 989
PEDQ CHOVEK, нещо не разбрах. В момента си пред ову и правиш тестове или правиш ову тестове за установяване на бременност? Ако е второто мога да ти кажа, че съм чувала, че тестовете за ову отчитат и бременност, но дали е вярно не знам. Ако пък е първото, то най-вероятно не си отчела правилно някой от тестовете - знам, че може да има, и даже често се случва, два положителни ову теста в два последователни дни, но чак пък 3 не вярвам. Ову теста е положителен само ако тестовата чертичка е поне толкова наситена като контролната или по-тъмна.

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Възможно е. Но имай предвид, че някои медикаменти влияят върху теста за ову, и той показва положителен, без да има овулация. Също така, че двете черти трябва да са еднакво наситени (червено или синьо, зависи от теста), за да се каже, че е положителен. Когато едната е по-бледа, е отрицателен Thinking
А ако се съмняваш, че ти показва положителен заради бременност, пробвай с тест за бременност  Peace

# 3
  • Мнения: 547
Овулацията настъпва 12-48 часа след пика на лутеалния хормон.Ову тестовете отчитат точно този пик.И така ако си хванала точно началото с първия тест,а с третия точно края на пика преди пукането на фоликула мисля че е напълно нормално в този случай да има 3 положителни ову теста.Но има и други варианти.Например този месец да си имала два фоликула.При поликистоза на яйчниците също може да има много положителни ову тестове за един цикъл.На листовките пише,че и при бременност ову теста може да е положителен.Можеш да отидеш на ултразвук и лекаря да установи дали е минала овулацията.Успех!

# 4
  • Мнения: 4 700
Овулацията настъпва 12-48 часа след пика на лутеалния хормон.Ову тестовете отчитат точно този пик.И така ако си хванала точно началото с първия тест,а с третия точно края на пика преди пукането на фоликула мисля че е напълно нормално в този случай да има 3 положителни ову теста.Но има и други варианти.Например този месец да си имала два фоликула.При поликистоза на яйчниците също може да има много положителни ову тестове за един цикъл.На листовките пише,че и при бременност ову теста може да е положителен.Можеш да отидеш на ултразвук и лекаря да установи дали е минала овулацията.Успех!

 Peace

# 5
  • Мнения: 2 120
Не е хубаво да ти е положителен три дни. След овуто трябва да стане отрицателен. Отиди на лекар. А може и да не правиш правилно тестовете. Понякога чертите са близки по цвят, но само в един ден втората е много по-наситена и тогава резултата е +, в последвалите дни нивата на ЛХ може да падат бавно и да си мислиш, че теста е +.

Общи условия

Активация на акаунт