кърмене и татуиране

  • 3 935
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
 Момичета, интересува ме дали ако се татуирам сега когато кърмя химикалите, които плоникват в повърхностния слой на кожата ми по някакъв начин могат да бъдат усвоени от кърмата, а оттам и от бебчо? /Имам желание да си направя татоо тази седмица и затова ще съм ви признателна за бързите отговори/

# 1
  • Мнения: 294
Не мисля,че може да се предаддат на бебето някакви химикали чрез кърмата. Все пак питай на мястото където ще я правиш ,трябва да знаят нещо по въпроса.

п.с. ЧЕСТИТО ТИ БЕБЧЕ ,да ти е живо и здраво (помня те от друга тема Hug )

# 2
  • Мнения: 2 123
благодаря ти, анета. и аз те помня   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 547
Нямам представа какво би могло да е въздействието на химикалите при татуиране върху кърмаческата гръд... съмнява ме някой да е правил подобни изследвания  Mr. Green При всички положения бих те посъветвала да поотложиш това важно дело, по няколко причини - не е ясно химията как ще ти повлияе, както и поредицата от механични дразнения /разбирай убожданията/. Да не говорим, че гърдите ти тепърва ще коригират формата и размера си, и не е изключено татуираната сега картинка да се изменя заедно с тях  Crazy


P.S. Освен ако не си решила да си татуираш глезена, разбира се - в този случай едва ли нещо ще ти стане.

# 4
  • Мнения: 2 123
права си и за убожданията, и за реакцията... май ще отложа  newsm78 а иначе татоото няма да е в зоната на гърдите  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 919
irinii и аз много се радвам да те видя в този подфорум  bouquet

За татуто, аз повече бих се притеснявала да не се заразя от някоя болест, като хепатит Б или дори спин от татуирането и да предам на беба нещо такова. Sick
Защо не направиш нещо временно ако идеята е да задарваш любимия за свети валентин, мисля че е много по-безопасно Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
съмнява ме някой да е правил подобни изследвания  Mr. Green
Правени са  Grinning На сайта на ЛЛЛ има една доста подробна статия по тази тема. Преди около 2 години и мен ме интересуваше този въпрос. Дъщеря ми беше на 5-6 месеца и я кърмех изключително, когато си направих татуировка. Та тогава също бях пускала тема тук и четох за това от други източници. В общи линии обяснениято беше, че е напълно безвредно откъм химикалите, защото са с по-голяма молекула и няма как да преминат в кърмата. Рискът от зарази заради нестерилни игли обаче си остава, но той е валиден и за некърмещите Wink
Та така, давай смело щом си решила и от болката не се притеснявай, не е нещо нетърпимо и определено не влияе на количестовото и на качеството на кърмата.

# 7
  • Мнения: 453
И аз бих те посъветвала да отложиш заради болката. Иначе по въпроса за евентуалната зараза с хепатит и спин - за сега в България няма случаи на заразен клиент на професионално тату студио. За сметка на това има случаи на заразени в болниците от лекарите.
Боите са безвредни. Поинтересувай се дали няма да използват за твоето тату остатъци от боя, с която е работено, иглата искай да я разпечатат пред теб, огледай се за стерилизатор в студиото. Татуистът да е със стерилни ръкавици.
И аз отложих татуировка докато кърмех, сега пък съм матрьошка и пак отлагам за неопределено време. А татуировката смятах да си я правя НА КЪРМАЧЕСКА ТЕМАТИКА! Увековечавам си разни важни моменти в моя живот...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
P.S. Освен ако не си решила да си татуираш глезена, разбира се - в този случай едва ли нещо ще ти стане.

Точно там се татуирах на Нова Година. Не смятам, че татуса, боите или болката са противопоказни за кърменето.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 123
благодаря ви   bouquet за да не спамвам темата ще си задам въпроса за препоръки за студио в София, в Красива мама

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 22:47 от irinii

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Иначе по въпроса за евентуалната зараза с хепатит и спин - за сега в България няма случаи на заразен клиент на професионално тату студио.
Има, има - съпругът ми е хепатит В-носител точно от такова преживяване. Но не съм сигурна дали са спазвани всички неща, които си изброила - това беше преди 7-8 години и оттогава нещата са по-регулирани. Но факт е, че риск има.

# 11
  • Мнения: 453
Хедра, в кое студио си е направил татуировка твоя съпруг? При кой татуист? Преди 8 години професионалистите не бяха чак толкова много.
За да не разводняваме темата можеш да ми отговориш на лични.

# 12
  • Мнения: 256
скъпа irinii не пречи на кърменето аз моята си я направих като родих 1то естествено консултирах се и ме убедиха че не е вредно татото ми е на рамото Simple Smile

# 13
  • Мнения: 306
Иначе по въпроса за евентуалната зараза с хепатит и спин - за сега в България няма случаи на заразен клиент на професионално тату студио.
Има, има - съпругът ми е хепатит В-носител точно от такова преживяване. Но не съм сигурна дали са спазвани всички неща, които си изброила - това беше преди 7-8 години и оттогава нещата са по-регулирани. Но факт е, че риск има.

 Shocked
ай стига ве, направо не мога да повярвам #Crazy

Хедра, разкажи, моля те...ако прецениш, че е удачно в темата

и аз се вълнувам... чаках да бременея, сега кърмя, ама то може и да се проточи, а татуировка иииискааам Flutter

Jade, може ли и линк към на Ла Лече-материалчето Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 123
виждам, че темата се е "побутнала" и искам да споделя, че си направих татуировка  Grinning  Заедно с мен си я направи и моя приятелка, която също кърми 6 месечното си дете. Количеството и качеството н акърмата ми не е променена, а по отношение т.нар. болка - напълно поносимо и бих казала безболезнено е.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт