запушен нос

  • 981
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Мамчета, някой давал ли е Ксилометазолин за деца на бебе на 4 мес. и половина, при запушен нос. Изписа ми го лекаря, но аптекарката ми ги наговори едни.... newsm78

# 1
  • Мнения: 157
Не. Капвам само физиологичен разтвор и помага.

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Не съм ползвала. И аз капвам физиологичен разтвор и правя инхалации с лайка и сода /инхалации е силно казано просто го държа около врящата тенджера/

# 3
  • Мнения: 1 117
При баткото използвах физиологичен разтвор , а когато имаше сополки , след като капнех , издърпвах с помпичката за нос

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не, ползвам Стеримар.

# 5
  • София
  • Мнения: 368
Моето детенце също е със запушено носле и сега педиатърката му изписа коларгол 1 %. Нямам все още впечатления защото току що му капнах по две капчици във всяка ноздра.  Доста четох за тези капки, те се приготвят в аптеката, казват че бързо действат, ще видим. Дано и вие бързо се оправяте.

# 6
  • Мнения: 164
Аз използвам Стеримар и насо-либеро (физиологичен разтвор), после с помпичката издърпвам сополките и помага! Ксилометозолина, според мен, е силен и може да навреди на лигавицата на голям чове, а какво остава за бебе. Но щом е предписан от педиатър  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 5 026
Не. Впръсквам Стеримар и после или Виброцил или Коларгол.

# 8
  • Мнения: 1 029
Не. Капвам само физиологичен разтвор и помага.

За толкова малко бебенце се препоръчва само физиологичен разтвор. На моето бебе също помага.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 779
Не. Впръсквам Стеримар и после или Виброцил или Коларгол.

И аз така.Стеримара е повече за прочистване и овлажняване,другите две са за лекуване и отпушване  Peace

# 10
  • Мнения: 2 082
За толкова малко бебенце се препоръчва само физиологичен разтвор

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Не. Капвам само физиологичен разтвор и помага.




 newsm10

# 12
  • Мнения: 27
Здравейте на всички мами,
Днес така се надявах да излезем на разходка, а времето се оказа много гадно.Така ми остана малко време да си побъбря с вас - все пак има нещо хубаво в лошото време.

Кое е нещото което най-много харесвате у вашата половинка и ви накара да пожелаете да бъдете семейство?
Най-много ми харесва това, че се разбираме само с поглед и имаме еднакво виждане за важните неща в живота.

Кое е най-незабравимото и романтично  и щуро нещо което сте правили заедно с половинката си?
Най-щурото нещо е, че след един месец познанство решихме да живеем заедно. Излезе най- доброто решение, което съм взимала.

Какво си помислихте когато за първи път видяхте половинката си?
Видях го на Пролетния Пловдивски панаир. Помислих си - този какво ходи като надут петел Grinning

# 13
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Да на нас ни изписаха ксилометазолин по същата причина, но давах само 1 или 2 пъти ,защото и аз се притесних като прочетох листовката.При Петров ли ходите ?

# 14
  • Мнения: 28
Не само Стиримар за ежедневно почистване/солен разтвор/, а при по-тежки случаи само мехлемче за нос Низита. И винаги е действало

Общи условия

Активация на акаунт