Споделете майки от Бургас

  • 393
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте.Обръщам се към настоящите майки.Споделете къде сте раждали и в какви условия сте раждали.Благодаря.

# 1
# 2
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Здравей  Hug

Не знам дали си попадала на тази тема от форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149333.0;all - отнася се до раждането в Бургаската болница ... ти си прецени дали да и хвърлиш 1 поглед, има като цяло доста противоречиви неща  #Crazy

Аз като цяло толкова ужасии и отрицателни неща  Sick бях чула за Бургаската болница, така че още преди да забременея с милото ми говорихме по този въпрос и бяхме на едно мнение, когато му дойде времете, по-добре тук да не раждам /не отричам, че имахме и тази възможност да си го позволим/... Нашите напълно ни подкрепиха  Hug  ... Въпроса беше къде  Thinking? Насочихме се към София, Пловдив и Варна, тъй като и в трите града имахме роднини или приятели. Иначе съм чула хубави отзиви и за Сливен. За Поморие тепърва почва да се пише...

След посещение на няколко болници и клиники, накрая се спряхме на клиника "Торакс" - Пловдив /http://www.thorax.bg/index.php/  и не съжаляваме нито за МИГ. Имам прекрасни спомени от раждането, престоя и целия екип ...
Родих секцио с епидурална аналгезия, датата беше фиксирана 1 седмица преди раждането в четвъртък сутринта, изписаха ни без никакви усложнения в неделя и си пътувахме директно за Бургас ...
Отношението на целия персонал беше повече от чудесно, обезболяването по време и след раждането на ниво, хигиената много добра  Peace
Нашият татко имаше желание и присъстваше на раждането  Laughing /не се заплаща допълнително/
Бебчо беше през цялото време до мен  Peace и в реанимация и след това в стаята, насърчават кърменето, за да ни научат - бебчо го къпеха и преобличаха по 2 пъти на ден - таткото можеше да присъства /дори на последния ден ни го дадоха ние да го изкъпем и облечем/ ....
Стаите са малко, повечето двойки, но политиката на клиниките е да бъде настанена само по 1 родилка в стая ... само по изключение и голяма натовареност - две ...
При жалание, таткото можеше да остане по цял ден с нас, но разбира се подходящо екипиран  Joy /представи си някой лекар облечен за операция  Joy с найлонова шапка, маска, "престилка" и найлонови калцуни - всичко за еднократна употреба, с изключение на "престилката"/.... Срещу заплащане, можеше да остане и през целия престой ...
Предполагам, че и сумата ще те интересува - за секцио тя е 1100 лв или беше към юни м.г., това включва микробиологични изследвания преди раждането, раждането, обезболяването, престоя и храната, осигуряват всичко необходимо за бебчо - дрешки, памперси, козметика ползваха на Бюбхен, La Roche -Pousset, влажни кърпички на Нивея, шишета, дори залъгалка и т.н.; за майката - нощници, аз смених поне 3, халат, джапанки, дамски превръзки .... както и 1 месец след раждането - за бебчо преглед при педиатър, за мама - преглед при АГ/ ....  Като отидох да питам пред раждането, какво ми трябва да донеса, ми казаха козметичните ми принадлежности и дрешки на бебчо за изписването ...
Ние поискахме освен това - да разберем кръвната група на бебчо веднага след раждането /струва 10 лв./ - взимат я директно от пъпната връв, да ни направят филмче /раждането, 1ва баня, 1во кърмене, изписване/ - 30 лв. -НеВероятен спомен!
До колкото съм чула  newsm78, при уговорка с клиниката, може да те изроди твоето АГ ....
Като недостатък  Naughty /за някои може би съществен/ може да се пише, че банята и тоалетната са на етажа /но доколкото разбрах, първоначално сградата е била предназначена за поликлиника и на малко по-късен етап са оформили клиниката ... затова и проблема със санитарните възли  Simple Smile/

 ooooh! май попрекалих с постинга  Rolling Eyes

Каквото и решение да вземеш за теб то ще бъде най-доброто  newsm10 ... Аз вече взех моето и се радва, че беше поне за нас с малкия и татито най-удачтия ... Успех  Peace

P.S. Две мои приятелки-майчета наскоро родиха в "Майчин Дом" - Варна и също останаха много доволни ... Братовчедка ми се е насочила към Правителствена болница в София /но за нея повече инфо след месец, като се появи бебка  Wink/

# 3
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Забравих да напиша  ooooh!, че поне при секциото няма нужда впоследствие да отиваш да ти вадат конците тъй като по-скоро те "лепят" отколкото шият ....  Може би донякъде това е причината след като те вдигнат да няма проблем ако желаеш да си вземеш душ ...

Общи условия

Активация на акаунт