Отговори
  • Мнения: 1 610














Нашият албум
    Потребител : nemski               
    Парола: 777777



 КАРТАТА или  там, където купидон стреля всеки ден



 Oт сърце написахме старите теми:


Мами в Германия
Мами в Германия 2
Мами в Германия 3

Мами в Германия 4
Дас Фюнфте дойче тема
Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА

Дас Зийбте дойче Вайнахтстема 
Ахтунг- Ахтес Дойчес тема! 
Дяволски интересна – Нойнтес Дойчес Тема 

10та Биографична тема на немските мами
В Германия нашите мъничета скоро ще се радват на кокичета 11 

 Препоръчана литература   :





Аптечката за спешни случаи:
rien:Панадол бебе, Нурофен бебе, Камомила 9 , Дентинокс, Мукоплант, Лефакс
tatjana: paracetamol, Оzанит за  зъбоникненето, физ. раzтвор Kochsalzlösung , Бепантен мехлема




Специални благодарности на кръстницата на темата- Vivita



Предложения за новите теми:
1. Ich liebe dich-Vivita
2.Майки на НЕМСКИ купидончета-Vivita

 

Нека в тази тема да си поговорим за любов!

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 18:34 от rien

# 1
  • Мнения: 1 242
Уау, Риенка Mr. Green

Хвалá на такивИ креативки!
Не сЧети, ами един Човек на иЗкуството ти е било писано да станеШ. Mr. Green
Апропо "да станеШ", какво става с наШата Приятелка-астроложка?

ха ха ха, мадамата накрая с поклаЩаЩото се дупе ме кефи Mr. Green!

# 2
  • Мнения: 3 521
Хайде и от мен едно .

Браво Риен много си се постарала  bouquet . Чак ме хваща срам и ще ходя да си сменя аватара с нещо Валентинско Embarassed Laughing

# 3
  • Мнения: 230
Уау, Риенка Mr. Green

Хвалá на такивИ креативки!
Не сЧети, ами един Човек на иЗкуството ти е било писано да станеШ. Mr. Green
Апропо "да станеШ", какво става с наШата Приятелка-астроложка?

Благодаря, добре съм. Всъщност, не чак толкова, нощес спахме само няколко часа, понеже Мишо беше буден до 12, после от 3 до 5,30 и след това от 07,30-8,30. Колко часа сън е това?
Очаквах риен да се включи през уикенда. Не мога да кажа точно време, понеже с Мишо никога нищо не е точно. Тъкмо го похвалим пред някого от родата колко много слуша и как е пораснал и как вече спим нощем и току осъмнем на следващата сутрин отново недоспали. Но през уикенда съкровището /мъжът ми/ е тук и дори Мишо да не е нещо на кеф, мога да се откъсна за около 1/2-1 час и да се отдам на страстта ми към хороскопите.
Мамунка, ти беше споменала нещо за този уикенд. Или нещо греша?

# 4
  • Мнения: 1 636
 Браво Риен,много хубаво си я направила темата
Все zабравям да ти кажа,че zнам,къде е Павликени,zаzтото от там имах 1 обожател,който ме уЧи Симсон да карам.  Laughing
Стом вкарва6 препоръ4ани книги каzвам и zа "Dr.Mama!" .Ot neq postawihme na Martin преди лекарят diagnoza Leistenbruch .
Аz с адаптирането нямах никога проблеми,но не всеки е така.Сестра ми ни дойде са 14 дена на гости и си zамина на 7,не можа да иzдържи пове4е тук,бе6е и мъЧно zа БГ,приятели и климатът не и понася6е,та всиЧко враЩа6е,каквото хапне.

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 17:18 от chiccolin

# 5
  • Мнения: 1 242
Мамунка, ти беше споменала нещо за този уикенд. Или нещо греша?

Не греШиШ, За тоЗи уикенд говорихме Wink

Супер ми е веЧе неудобно Embarassed
Ще мога да ти кажа в петък, Че и За таЗи събота и неделя може да имам домаШно по проекта Cry
Само не си мисли, моля те, Че бягам от отговорност - раЗбира се, Че ми се лафи, отколкото да баЧкам и уикенда Sad
Хубаво ми викаШе мъжа ми: "Стой си у дома, къде си се раЗбаЧкала."
Ама пусто Шило мамунско, в торба не стои. Хак да ми е сега! Не се оплаквам, просто споделям Mr. Green

amei , ЗабеляЗах аЗ, Че те няма Mr. Green Добре доШла пак тоЗи път на вълните на лÜбовта Laughing

# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Здравейте Другарки

много хубава темичка ни е спретнала риенския, както винаги  bouquet
Аз докато се усетия и тои Св. Валентин дошъл - аз с моите кашлици изпуснах всички дати....
но ви четох как хубаво се бяхте разговорили за свкърви и свекървища...но не им се давайте момичета Peaceв никакъв случай - аз съм голям моряч на свекърви, но това е дълга тема и ако почна да пиша ставам зла и раздразнителна Twisted Evil

инaче за градината някой беше питал - и мен ме разнищиха учителката и директорката, че даже извадиха познати българи, че ми ги водиха да се запознаваме, че то чудеса....чудеса....че думи на български учиха - абе интересно Crazy

Ауу а за преместване не искам и аз да чувам, и сосбено пък поръчка на мебели да ги чакаш 1 месец???? с това още не мога да свикна, имам обяснение защо е така, но с това тяхното чакане за всичко ама буквално животеца им минава в чакане ме изнервят, но ще свикна къде ще ида Twisted Evil

похвалете се нещо момичета  Flutter аз от днес съм пак на курс по немски - аууу още по-зян съм станала Embarassed Embarassed Embarassedне може вече така, ама какво да направя като с английски ми е по лесно и всеки говори английски newsm78 ще се мъчим то е ясно

Да ви препоръчам един ресторант на който му е под ръка: http://www.restaurantsofia.de/bg/index.html
Стахотно готвят, ммммм страшно е Peace Peace
Хайде бай  bouquet

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 20:16 от dezita

# 7
  • Мнения: 11 306
Човек едно пране да не изглади и вие любовни теми захванахте вече! hahaha
Големи сте скици. То аслъ, че каквато сме тумба вече, докато се разпишат всички и то темата свършила Whistling

# 8
  • Мнения: 7 605
Такаааа, Ша имаме нов матрак, но....4ак след 3, 4 седмици zаЩото се проиzвеждат по поръ4ка  #Crazy  Щях да падна като го 4уех. Деzита, права си, това 4акане е ужасно, спалнята я поръ4ахме 2 седмици преди Коледа, смятай  Rolling Eyes  И zа това, и zаЩото се местим толкова 4есто, купуваме доста работи в ИКЕА  Mr. Green

Ах тоzи ресторант София, логото му е съЩото, като на едноименния ресторант в Берлин.

Да кажа zа "Jedes Kind kann schlafen lernen". МНОГО спорна книга е. Радвам се, 4иколин, 4е при вас е помагала, но има много деца, при които не само 4е не подейства, ама и се травматиzираха  Sad  Така 4е....s Vorsicht zu genießen! Аz сега си поръ4ах Starke Kinder brauchen starke Eltern. Der Elternkurs des Deutschen Kinderschutzbundes (DKSB) и Das kompetente Kind на Jesper Juul, Ше споделя впе4тления като ги про4ета.
Ина4е в момента 4ета една май мн тъпа книга от авторката на книгите zа Бриджет Джоунс....... Rolling Eyes

А, zа аптеката, тук има ли Панадол или се продава под друго име? Да го zаместим с Парацетамол? Ина4е добавям Оzанит zа zъбоникненето, фиz. раzтвор (Кохzалцльоzунг) и Бепантен мехлема.

# 9
  • Мнения: 1 610
Мамунке,аз не съм баш "счети", понеже покрай счетоводната работа менажирах целия внос.Но ще се поправя и ще стана майка на Творец! сиреч на Мая Пикасо.
Моите извинения поднесох на лични, Приятелке!Беше малка лудница при нас и докато се добера до телефона то станало никое време, и ми беше неудобно да не те притесня. И така стана понеделник.
Няма да прескачам уикенда на  Мамунката, но като ми дойде реда пак, ще се възползвам.Този път обещавам.Честна счетоводна.
Ами , постарала съм се, сърфи  Naughty ..нямах работа една вечер и правих тема за успокоение. Вместо да редя пасианси.

# 10
  • Мнения: 3 423
И аз се записвам.
Пу-пу, първото дупе в началото
на темата е моето, но чие е кучето?

Супер, че в началото са аптеки, книги и прочее.
Полезното първо, после кефът.

Татяна, като каза ресторанта в Берлин,
леле, какво тежко пиянство съм имала
там преди години, срам ме е, като се сетя.
И какви купони се вихреха, и хора....

# 11
  • Мнения: 11 306
Панадола е едно от търговските имена на парацетамола. Ползвай и замествай, с което немско лекарство искаш.
На мен много са ми препоръчвали за силните родители книгата, ама аз като лапнах една друга, че не я пускам - Smart Love /Martha&William Pieper. Скоро излезе и на немски. Иначе имах българския превод "Мъдра обич". Ама в България не са научени да преиздават. Confused
За мебелите си е гадничко като поръчаш и чакаш да ти ги доставят. Най ме дразнеше чакането за детската стая. Всичко готово - мебели няма. А се оказа, че трябва да поръчаме още едно детско креватче ooooh!. Направо получих криза тогава.
Икеа добре, ама поне и като качество да бяха толкова добри. Аз съм с големи претенции в това отношение. А да делиш легло с дърводелец и да спиш на талашитено легло си е направо престъпление.

# 12
  • Мнения: 3 521
Мили мой, zа чакане на мебели мога да кажа zа нашия гардероб и отбора тримата глупаци в Хофнер #2gunfire...от датата на поръчка до пристигането на ЦЕЛИЯ гардероб(обърнете внимание ЦЕЛИЯ) минаха цифром и словом 26 седмици и 3 дни...имам си и папири zа покаzване. Няма такъв филм. ooooh!...
Като се zаговорихме zа вечери какво обичате да правите вечер_ние от няколко месеца се zалисваме с един Малифиц?

За свекървата ще си трая, че темата ще zабие на терариум Sick...сссссссссссвекърва.

# 13
  • Мнения: 1 242
И аз се записвам.
Пу-пу, първото дупе в началото
на темата е моето, но чие е кучето?

Лисунка, това ме навя на онзи стар руски виц. И ти сигур´ оттам го докара, ама айде да го кажа за тези, дето не го знаят Mr. Green

Двама пияни виждат едно куче с бутилка водка в устата.
- Виж-ш-шдаш ли най-добрия приятел на човека?
- Аз го вишдам, ама това куче какво прави с него?

Та кучето е на папарацото отстрани Mr. Green

# 14
  • Мнения: 7 605
А, съгласна съм zа ка4еството на Икеа. Големи мебели от там не купуваме, по скоро аксесоари, и рафтове Били. Ина4е само малки мебели, имаме една витрина (понеже мебелите ни в хола са на 30год. и никъде другаде не можахме да намерим витрина, която да пасва към тях) и един Шкаф (по скоро рафт) zа обувки. Категори4но не исках легло от там, и купихме на Мустерринг. Сега искаме да сменин холовата гарнитура, ама да видим, първо пари да съберем  Wink пък и не zнам, с малко дете нови дивани? Каква материя Ще ми препоръ4вате? Искаме кожа, удобно ли е (откъм петна и бели)?

Лиске, бърzо си приzнай преди колко години е било това. Когато бяха оЩе в Неукьолн или ве4е в иzтока? Като ниЩо да се поzнаваме с теб  Mr. Green  Ако отидеШ пак, поzдрави Младен и Нина от мен  Wink  А на времето  Wink имаШе и един италиянски ресторант на ЩайнметzЩрасе, един българин го държеШе и всяка събота имаШе луди купони, вкл. кю4ек по масите. Ех, спомени  Crazy

Сърфи, и аz оби4ам Малефиц и гдруги игри, но моят хи4 не  Sad  Не, 4е си е вкъЩи, де. Той под игра раzбира неЩо където се стреля и се лее кръв  #2gunfire Та той си играе на компютъра или Х Бокса, ама рядко. Ве4ерта ям, пускам телевиzия и ютията  Twisted Evil  и ти4ам по 100 пъти до детската стая. С раzкоп4ан сутиен....винаги готова.

Днес открих топлата вода. Щерката нали не яде плодове, та бях в 4уденка zа беzмле4ната каШа zа следобедната zакуска. Приготвих я с вода но тя не я ядеШе, ама тя наистина нямаШе вкус. Та днес я направих с Фенхелтее и се прие  Mr. Green

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 18:38 от Tatjana

Общи условия

Активация на акаунт