За грамажа на прием храна на

  • 644
  • 8
  •   1
Отговори
На скоро имаше подобна тема, малко мами споделиха горе-долу какво количество се хапва от малките съкровища. Аз съм малко притеснена, че се разминаваме с указанието на повечето храни, а пък в същото време наддава - моята кукла, доста добре.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Колко ти е голямо детенцето,по колко мл. яде и по колко пъти на ден?

# 2
 Дъщеря ми е на осем месеца - храни се по 5 пъти на ден. Адаптирано мляко приема сутрин и вечер по 180мл. Като закуска към 10ч. попара /три сухара и тн./, обяд месно или зеленчуково пюре с жълтък, след обяд около 200гр. каша.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Съжалявам,без коментар.
Моят син е на 3 месеца и нямам представа дали твоята дъщеря яде достатъчно!
Предполагам,че ще се включат и други мами с деца колкото твоето и ще ти кажат.

# 4
  • Мнения: 3 500
Дъщеря ми е на 8 м. и яде по 200-240 гр. АМ сутрин и вечер и доста често следобяд /комбинирано с плод и бисквита/. На обяд обаче яде 125 гр. пюре /месно или зеленчуково - на Хип или Гербер/, плодово яде към 10.00ч. Каша рядко давам - 1-2 пъти в седмицата / и то предпочитам млечните на хип "Лека нощ", които са с мляко и плодове, или пък плодове с бебешки бисквити пак на Хип/.

# 5
  • Мнения: 1 701
На мен този режим и количество на храната ми звучи съвсем в реда на нещата, още повече, че детето ти наддава и се чувства ок!  Peace Кали е по-малка с един месец, яде по 150 мл. АМ /по таблиците трябва да е повече/ сутрин и вечер, по едно зеленчуково и едно плодово пюре на ден /по 125 гр. + малко АМ/ и по 130-140 гр. каша. Не се притеснявам, че не е като по книга - щом й стига и расте, значи е добре!  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 005
Напълно нормално!Схемата е такава:100 умножаваш на колкото месеца е бебо и получаваш долу горе примерна доза  при пет кратно хранене.Както казваш,че сте на 8м.,100х8=180г на един прием е достатъчен Rolling EyesТова съм го чела в книга. Naughty
Но,то детето си показва колко му се хапва Naughty

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Има подфоруми за храненето;
там със сигурност ще получиш много повече отговори;
не се притеснявай за грамажа, важното е да е жизнено детенцето, здраво и прочие.
та нима възрастните ядат еднакво количество всеки път?
Споко Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 757
Дъщеря ми е на осем месеца - храни се по 5 пъти на ден. Адаптирано мляко приема сутрин и вечер по 180мл. Като закуска към 10ч. попара /три сухара и тн./, обяд месно или зеленчуково пюре с жълтък, след обяд около 200гр. каша.


Хехе. И къде точно се разминавате с указанията? Ние сме двойно по големи от вас и ядем двойно по-малко. Па пак сме си хубави  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт