ПОМОЩ детето ми се гърчи

  • 6 700
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте,обръщам се към вас с молба за помощ. Детето на кумците ни е на 8месеца и от самото начало няма спокоен сън,спи по най-много 40мин. и започва да се гърчи и пъшка. Водиха малката къде ли не,в началоти си мислиха,че са колики,но се оказа,че не е. Водиха я в София ако не се лъжа при доцент Узунова,тя им казала,че сънят имал 3 фази и малката не можела да премине от едната в другата фаза.Изписаха и някакви лекарства нещо като успокоителни, но няма ефект. Водиха я и по баячки и ходжи не,някакви чаеве и даваха и това не помогна. Лекарите казват, че нищо и няма, но родителите са много разтревожени,слючва се нощем да спи най - много
по 2часа.
Моля ви ако някой е преминал през това нещо дайте съвет,ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 1 710
А някакви по-подробни изследвания правили ли са? ЕЕГ или Ядрено-магнитен резонанс?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!!!
Много е важно да направите подробни изследвания на детенцето и да се разбере какво му има. Отидете пак на невролог споделете че няма ефект от лекарствата, нека направят ЕЕГ, ако се наложи след това и ЯМР, метаболитни изследвания, пълна кръвна картина. Не оставяйте така нещата...... сънят е много важно нещо за всеки човек, мозъка трябва да си почива задължително, не е хубаво да е в превъзбудено състояние.
Дъщеря ми е с Епилепсия от раждането си и също има сериозни проблеми със съня... затова пие хапченца за сън ( нев инаги, но когато има такива кризи ги ползваме)... имат си странични ефекти - отделяне на повече слюнка и отпуснатост, но поне спи и мозъчето й си почива.

Пожелавам Ви Успех и нека бързо с енамери решение за детенцето!!!
Д-р Узунова е много добър специалист- консултирайте се обаче с друг лекар ако няма ефект от назначеното лечение. Иамте право на това и не се доверявайте много, много на баячки и гледачки.... като се замисли човек какво толкова помагат при истинско заболяване... ако урочасване или лоши очи - ДА, но за болест - не им вярвам.

# 3
Благодаря ви за бързите отзиви.Ще предам вашите препоръки на семейството.Аз лично си имам собствено мнение по въпроса.Може и да греша.Майката изкара изключително трудна бременност,лежеше в болница,през цялото време беше на хапчета и то какви ли не,имаше страшни болки.А като човек е много емоционална и се разстройва от най-малките неща.Смятам,че малко или много това се е отразило и на детето, но пък вече 8месеца трябваше да се успокои.Незнам, иначе детенцето се развива много добре.

# 4
  • Мнения: 1 710
Дай Боже, нещата да са наред и наистина да е само от тежката бременност и емоционалната натовареност, но ако все пак на с детето има проблем, колкото по-рано се разберат нещата, толкова по-добре. Този урок тук всички сме си го научили, макар и с цената на децата ни. Затова и сме толкова бързи в съветването за спешна намеса от страна на медиците. Успех и пиши какво е станало с детенце.

# 5
  • Мнения: 34
здравеите!аз съм наблюдавала подобно нещо при племенницата.в будно състояние нищо и няма ,но съня и е много неспокоен и получава гърч в наи дълбокия сън. установиха някаква форма на епилепсия тка че спешно се консултираите с педиатър и направете ЕЕГ.поне да се започне лечение навреме.

# 6
Незнам дали гърчи е точната дума.Почти от самото начало,още от първите дни все си извърта главата на горе,каточели все иска да гледа на зад.А сега вече като поотрасна направо прави мостове на глава и пети имам чувството,че направо ще си прекърши врата.Може това да е само някакъв тик или ............ А по време на сън след 40минути спокоен сън,започва да се върти,да пъшка и край не може да заспи отново.Денем е поносимо,но когато това се повтаря и нощем родителите направо вече изнемогват от умора,особено майката.

# 7
  • Мнения: 1 710
Мари, не искам да те плаша, но гърченето на мост също не е добър показател - нещата определено са за спешни мерки, консултация с невролог и по-подробни изследвания. насърчи ги да го направят.

# 8
  • Мнения: 34
здравеите отново но определено има нещо което го прави толкова неспокоино направете ЕЕГ то е безвредно и го наблюдаваите дали посинява

# 9
  • Мнения: 4 414
ще подкрепя Мая и ще кажа, че не е само в съня проблема. откъде е детето? заведете го на невролог в София. ако решите, тук ще ви дадат координати на свестени лекари

# 10
  • София
  • Мнения: 798
Спешно се консултирайте с доц.В.Божинова - детски невролог, Н-к детска неврологична клиника в Унив.Болница за активно лечение по неврология и психиатрия "Св.Наум"- тел.:9702 231; 0889 802 282.

Успех

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
mari_i_i
Цитат
...Водиха я и по баячки и ходжи не,някакви чаеве и даваха и това не помогна. Лекарите казват, че нищо и няма...

 - Защо не опитате с Класическата хомеопатия, която е "на ти" точно с такива проблеми. smile3529

# 12
Здравейте момичета, вече имам отговор на въпросите ви и за това пиша чак сега.
Детето го водиха на ЕЕГ в гр.Горна Оряховица, но са му го правили в будно състояние, специалиста е отговорил, че е всичко нормално. Ходиха и в гр.София при д-р Божинова, където са и правили ЕЕГ в състояние на покой. Резултатите показали, че имала съвсем малки отклонения, които били рамките на нормалното. Не са и изписвали нищо, никакви лекарства, просто нямало нужда. И да ви кажа както аз предполагах, просто майката е много притеснителна и за най-малките неща, но сега след като толкова специалисти и показаха, че на детето нищо му няма, мисля че се успокои и започнаха да си спят и двете, и бебето и майката. В началото като и казах, че по симптомите ми отговаряте да не е епилепсия. Тя направо се стъписа, а педиатърката (личната лекарка) и отговорила, че епилепсията има много форми, дори втренчения поглед е вид епилепсия. Но за сега всичко се изясни и на всички им олекна. Благодаря ви момичета за съветите, наистина им помогнахте.

# 13
  • Мнения: 4 414
радвам се, че нещата са изяснени и майката и бебето се чувстват спокойни!
успех  bouquet

# 14
zdraveite.az sam maikata na vaprosnoto dete.za sajalenie ne6tata ne prikllu4iha taka,kakto ni se iska6e.vapreki 4e izsledvanijta biaha s dobar rezultat,pa6kaneto na da6teria mi prodalgava.blagodaria na vsi4ki,koito sa pisali i 4akam o6te saveti i mneniia.ако.moje danid da dade e -maill

 newsm45 newsm45 newsm45 newsm47

Общи условия

Активация на акаунт