Запек при бебе на 3 месеца

  • 14 775
  • 25
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 105
Здравеите майчета,
имаме голям проблем. Бебо е на 3 месеца и от 20 дни неможе да ходи самичък да ака. Храним се само с кърма.  Дуфалак и отвара от овесени ядки не помагат. Когато му направим клизма с термометър изпражненията му не са твърди а както преди. И като количество не са много. Докторката ни каза да го изчакаме да си свърши работата сам, но вече сме 4 ден с чисти памперси.
Притесняваме се за нашия недрисльо. Laughing

# 1
  • Мнения: 46 508
... Докторката ни каза да го изчакаме да си свърши работата сам ...

Съгласна съм с лекарката ви.

# 2
  • Мнения: 2 005
Дай му с капкомер няколко капки-2,3 зехтин направо в устичката.При нас това помагаше Rolling Eyes

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 105
Дай му с капкомер няколко капки-2,3 зехтин направо в устичката.При нас това помагаше Rolling Eyes

при вас кога се появи този проблем и по колко дни продължаваше?

# 4
  • Мнения: 2 005
Точно първите 3 месеца имахме същия проблем.Едновременно с това ни мъчеха и колики CloseПостояно бяхме с термометъра,но ми казаха,че не било хубаво постоянно да ползваме за целта термометър и пробвахме със зехтин и се получаваше.Е,не веднага...Примерно :давахме му сутрин и следобед или най-късно до вечерта си се изхождаше сам и му облекчаваше и коликите Thinking
Два,три пъти седмично сме давали зехтинче.Пробвай,ако не ви помогне,в никакъв случай няма да ви навреди NaughtyИ така бяхме докато го захраних и започнахме да приемаме друга храна.Не давате ли вече сокчета!?Примерно от кайсия,или свари сини сливи и дай сокчето.Тиквата също много помага,но е още рано,но мисля че в 4 м. може вече да започва захранването със зеленчукови пюрета,но добре ще е да започнете с плодово-зеленчукови първо.Не се притеснявай,всичко ще се нормализира ,когато започнете да приемате по разнообразна храна.Успех  bouquetПиши на лични,зехтина да ли ви е помогнал.

# 5
  • Мнения: 9 050
Няколко съвета. Забрави за термометъра, мушкатото и други подобни способи. Освен ако не искаш все така да сте си. Щом изпражненията не са твърди, това не е запек.

Всичко ще се оправи. И ние имахме такъв период от средата на втория до към края на третия месец. Зехтин може да пробваш. Ние се оправихме с повече течности ( малкия вода не пиеше, но чайчето с копър на Хип му харесваше ) и масажи на коремчето.

А, и детето още е малко за отвара от овесени ядки. Като започне четвъртия месец, ако още има този проблем, може да даваш пюре от сини сливи.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 105
колко време максимално сте изчаквали и не е ли опасно да се чака твърде дълго?

# 7
  • Мнения: 2 082
детето няма запек-не му давай нищо освен кърма,защото наистина може да му създадеш проблем.при кърмени бебета е нормално и до 6 дни да не се изхожда-още повече,че акото не е твърдо.

# 8
  • Мнения: 9 050
Ами на мен 6 дни ми се струват малко множко, въпреки че аз не съм кърмила и признавам, че не съм запозната с този въпрос.
Когато правих масажи, обикновено на два дни по веднъж акаше. Но правех масажи поне по три пъти на ден. Имаше дни, в които го масажирах при всяка смяна на памперса ( освен през нощта, разбира се Simple Smile) От масажите започваше да пръцка и не след дълго имахме пълен памперс.
От това, което знам, повече от 72 часа вече не е добре. Но пак казвам, това е за бебета на АМ.

# 9
  • Мнения: 2 082
Ходене по нужда при бебето

...Щом мекониумът се изчисти, акото на бебето, което получава само майчино мляко, се различава доста от това на детето, хранено с изкуствено мляко. Акото на кърменото бебе обикновено е кашаво и безформено, често с консистенция на грахова супа, и може да е жълтеникаво до жълтозелено на цвят. Миризмата, за разлика от акото на бебето на адаптирано мляко, е мека и не е неприятна.
Честотата на изхождане варира от бебе до бебе и дори често от седмица до седмица при едно и също бебе. Някои бебета могат да се изхождат много начесто, като акото да е малко повече от петно на памперса. В началото бебето ви може да ака на всяко ядене. Това определено не е диария при кърмено бебе. Това е знак, че получава изобилно мляко. Като поотрасне, след първите шест седмици, може да има само две или три по-значителни изхождания на седмица, понякога само веднъж седмично; дори по-рядко е нормално за някои бебета. Щом изхожданията намалят броя си, се увеличава обема им. Има значителни вариации между съвършено нормални кърмени бебета. Дори някое воднисто, зеленикато ако от време на време не е причина за тревога за иначе здравото бебе. Изпражненията могат също така да променят цвета си след излагане на въздух.
За щастие, тъй като човешкото мляко съдържа достатъчно вода за да задоволи нуждите му, кърменото ви бебе не се запича. Запекът (твърди, сухи изпражнения) няма нищо общо с интервалът между изхожданията. Някои по-големи бебета правят пауза от пет до седем дена между изхожданията и имат съвършено нормални, макар и много изобилни изпражнения...

Превод от The Womanly Art of Breastfeeding


може би щом кърмиш ти трябва да приемаш определени разхлабващи храни,ако се налага

# 10
  • Мнения: 201
Не се притеснявай.Най-вероятно бебо усвоява цялата кърма и затова ака през по-големи интервали.Ако няма запек и наддава добре - всичко е ок.
С малкия ми син имах същия проблем . Веднъж стигнахме дори до 7-ми  ден без да ака.Откачих. Нищо не помагаше - нито овесена вода , Дуфалак , дори сок от грозде дадох...Клизми с термометър...
По съвет на педиатърката тогава започнах и да дохранвам вечер с 30 мл. АМ/за което съжалявам/, но акото така и не се нормализира , само дето кърмата ми вечер  не му стига. #Cussing out
Сега , откакто захраних , вече акаме през ден.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз мисля, че бебко няма запек щом изпражненията не са твърди. И наистина при кърмените бебета е нормално да не акат няколко дни. Не те съветвам да даваш сокчета, още е рано, пък и така коликите могат да се върнат. Щом го кърмиш, може да пробваш ти самата да приемаш разхлабителни храни и напитки. При нас това действаше. Аз хапвах сливи, кайсии, тиква, сок от круша, овесени ядки и т.н., а бебка си акаше както трябва Wink

# 12
  • софия
  • Мнения: 636
Виж дали получава достатъчно кърма. Аз имах същия проблем - изпражненията също не бяха твърди и се оказа, че е гладен запек. Включихме и АМ. Не давай обаче в никакъв случай овесена вода - една моя приятелка ми каза че е дала на сина си на 1 месеца. Това е лудост. Преди 6 м. не, защото предизвикват алергии зърнените продукти. Ние също имаме запек - ходи всеки ден по веднъж - педито каза, че трябва минимум 3 ама ние не! Термометър не ползвам, давам топла вода, масаж, круша

# 13
  • софия
  • Мнения: 636
Абе как търпиш 6 дни детето да не ака Shocked!То трябва на ден да ходи по 3 пъти, а ти 6 дни - така ми се струва, че до Пирогов ще стигнеш! И моето не ходи ама повече от 24 часа не е било.Иначе е опасно доколкото знам повече от 48 часа. Претоварва се, не иска и да яде абе изобщо защо не отидеш да говориш с лекар. Дете дето не ака по 6 дни не е за форум, а за сериозно лечение!

# 14
Не е така - daniart! Защо пък според теб трябва да ака по три път и ина горе...един път на ден е ОК, даже през ден или два е също ок. това което аз знам е , че е нормално при бебетата на АМ - мах 3 дни, а при кърмачетата- 7.
И ние минахме през тази фаза и много съжалявам, че съм тормозила дедето ми с тоя тернометър, но какво да се прави човек се учи от грешките си. Всеки би ми казал смени си педиатъра, Ама момичетата как да го сменя, че ние тук в провинцията нямаме свестен Педиатър, а и не е причина да се преместя да живея в София заради това.
   В момента давам на бебчо не СОК, а пюре по 30-40гр от круши, ябълки, за да си регулира ходенето по голяма нужда. А и едниственото хубаво нещо от това- моето бебче не ака в памперса, а го издържаме всеки ден, което е добре - четох една такава статия във форума.
Така че, много добре те забирам когато става въпрос за запек. Аз така си реших проблема. Но все пак не мисля да продължавам със зелен пюрета и кашите веднага, а поне след края на 6. Не знам дали е правилно, но така съм решила.

Общи условия

Активация на акаунт