Имам притеснение!

  • 835
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 183
Мили мами,имам такова притеснение,тази вечер като събличах  бебка за къпане открих,че на едната и гърдичка има нещо като топче такова твърдо,много се уплаших и се обадих на един познат доктор който не е педиатар,понеже не открихме нашия и той ми каза,че било нормално от хормоните които съдържа(от моите) и от кърмата приема допълнително хормони и,че до няколко дена ще отшуми.Знаете ли за това нещо,на някой случвало ли се е?

# 1
  • Мнения: 176
Привет Росита,
Не се притеснявай, наистина има подобен момент при някои от бебчетата. И при нас беше така, само че и с двете гърдички...не бяха точно бучки, а просто и двете гърдички бяха леко подути. Тъй като дълго време лекувахме стафилококи мазахме бебка с едно кремче /в момента не се сещам за името, но ако решиш, че те интересува мога да проверя- пиши ми на личния мейл/ и по гърдичките, но не мисля, че това е нужно при вас, защото с времето хормоните си идват на място от само себе си.
Няма място за паника  Hug За твое успокоение попитай педиатъра ви при следващата консултация, но не мисля, че ще ви каже нещо различно.

# 2
  • Мнения: 176
Привет Росита,
Не се притеснявай, наистина има подобен момент при някои от бебчетата. И при нас беше така, само че и с двете гърдички...не бяха точно бучки, а просто и двете гърдички бяха леко подути. Тъй като дълго време лекувахме стафилококи мазахме бебка с едно кремче /в момента не се сещам за името, но ако решиш, че те интересува мога да проверя- пиши ми на личния мейл/ и по гърдичките, но не мисля, че това е нужно при вас, защото с времето хормоните си идват на място от само себе си.
Няма място за паника  Hug За твое успокоение попитай педиатъра ви при следващата консултация, но не мисля, че ще ви каже нещо различно.


Моля да ме извиниш за грешката в обръщението Росица, съвсем не е умишлено  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 183
Привет Росита,
Не се притеснявай, наистина има подобен момент при някои от бебчетата. И при нас беше така, само че и с двете гърдички...не бяха точно бучки, а просто и двете гърдички бяха леко подути. Тъй като дълго време лекувахме стафилококи мазахме бебка с едно кремче /в момента не се сещам за името, но ако решиш, че те интересува мога да проверя- пиши ми на личния мейл/ и по гърдичките, но не мисля, че това е нужно при вас, защото с времето хормоните си идват на място от само себе си.
Няма място за паника  Hug За твое успокоение попитай педиатъра ви при следващата консултация, но не мисля, че ще ви каже нещо различно.

Мерси,малко ме успокои,дано да е от хормоните,защото наистина се уплаших много и какви ли не неща ми дойдоха на акъла.

Моля да ме извиниш за грешката в обръщението Росица, съвсем не е умишлено  Laughing
[/quote

# 4
  • Мнения: 6 607
Мен ме предупредиха ,че може да се случи такова нещо и да не се притеснявам!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
И на моята принцеса гърдичките бяха твърди, като топченца. Педиатърката ме успокои, че било нормално - от хормоните се получавало. За няколко дни й мина.

# 6
  • Мнения: 483
Мен също ме предопредиха че може да има този проблем с дъщеря ми...и тя имаше такава "бучка". Това си е чист мастит...причините ; хормони от мама Simple Smile
ще мине.
М/у другото същото може да се случи с момченцата.
От хормоните също може да има кърваво течение от влагалището, но разбира се трябва да се види от док. за да е сигурно че кървенето е от това, не знам какво се прави в такъв случай де... Hug

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Нормално е, не се притеснявай. Ще отшуми за няколко дни. Наблюдавай само да не се зачерви или увеличи, тогава трябва да се вземат мерки.

# 8
  • Мнения: 8 917
Сигурно вече си се успокоила, че всичко е нормално - отминава Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 424
аз също знам, че е нормално и отшумява от само себе си.
но аз лично бих отишла на лекар ( аз не съм критерий обаче, защото ненормално  много се притеснявам за всичко, свързано с бебчо Sad )

# 10
  • Мнения: 1 041
Напълно нормално е.
Не го пипай или стискай,само ще отмине Peace

# 11
  • Мнения: 6 461
Нормално е .
 WinkНе се тревожи
.

Цитат
У новороденото дете често се наблюдава така наречената хормонална криза,която се дължи на промени във функциите на жлезите с вътрешна секреция във връзка с преминаването му към извън утробните условия на живот.
Проява на хормонална криза е подуването на гръдните жлези ,което се проявява около 3-ия ден от раждането ,както при момичета така и при момчета. 
    Други прояви на хормонална криза са кръвотечението от външните полови органи момичетата и подуването на тестисите на момчетата.Те се проявяват и изчезват без да се нуждае от лечение
.

Общи условия

Активация на акаунт