Захар в кърмата?

  • 916
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 194
Здравейте!
Ето набързо нашия казус: тръгнах на работа, когато Гого беше на 4 месеца. Благодарение на цеденето и запасите във фризера, беше само на кърма до навършване на 6 месеца. Захранвам го с зел. пюре от около десет дни. Понеже вече нямам запаси във фризера и кърмата е кът, реших да слагаме АМ в пюрето, което аз приготвям. Забелязах, че бебо много бързо хареса пюрето и лъжицата и започна да се цупи на биберона, но въпреки това успяваше да изпие известно количество кърма на ден. Днес отказал напълно да пие и понеже още сме в началото на захранването и е основно на мляко, баба му му направила (за първи път в живота му) АМ-изпил всичко на един дъх: Cry Не разбирам какво става-само от една лъжичка АМ в пюрето, без никога да е пил, той предпочита адптето? Що за наркотик е това? Опитах го на вкус-наистина е сладичко, ама кърмата дето я цедя-какво, да я хвърляме ли? Иначе слава Богу, когато съм в къщи суче без претенции. Проблема е, че отсъствам по десет часа на ден и не съм много в къщи....
Та ето ми въпроса: Дали да не сложа мааалко захар в изцедената кърма, да стане по-сладка? Какво пък толкова ще и стане? Кое  е по-добре :кърма със захар или АМ?Мислите ли, че има логика?
Мерси Hug

# 1
  • Мнения: 1 771
Не слагай захар в кърмата  Naughty по никакъв повод. На моя син при захранването никаква захар не съм слагала.
Зависи си от детето. Аз работя два на два по  13 часа ме няма, но все още кърмя и като че ли няма отбиване. Но в дните в които съм си у дома наваксва.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз лично не бих сложила захар в кърмата. Захарта натоварва бъбреците на бебко и е абсолютно излишна. Пък и по принцип кърмата е сладка. Може временно да не е искал да я пие. Пробвай пак. Разбира се, че няма да я хвърляш, може да я слагаш към каши и пюрета, например.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 876
Пробвала ли си замразената, преди да му я дадеш newsm78
Аз като съм замразявала и ми е отказвал,даже е повръщал понякога Rolling Eyes
Тя доста си променя вкуса, може да му харесва повече пресничка  Laughing

# 4
  • Мнения: 263
Защо не сложите кърма в пюрето вместо АМ? Или да му правите готови каши (ако давате) отново направени с кърма. Моята детегледачка така прави и сина ми много ги харесва! Но ние не сме опитвали АМ заради АБМ.

# 5
  • София
  • Мнения: 555
Само искам да вметна, че наистина замразената в пластмасов съд кърма има доста силен синтетичен мириз, аз вече замразявам в стъклени бурканчета от пюренца.
А захарта, изчерпва запасите на организма от калций, не е за препоръчване.

# 6
  • Мнения: 1 194
Здравейте, благодаря ви за отговорите. Признавам, че въпроса ми беше от серията "тъпи", снощи просто си блъсках главата какво да измисля, за да го накарам да пие кърмата от шишето. Днес пак се е цупил, но бях дала нареждане на баба му да не прави никакво адаптирано мляко при условие, че има кърма-успял е да изпие около 200 мл , но на пет пъти по малко. Не знам какво му стана изведнъж, надявам се нещата да са временни.
Кърмата е прясна(от предишния ден), запасите във фризера свършиха. Наистина в началото не искаше да пие размразената кърма, наложи се да цедя първия месец по 400 мл на ден, което беше трудно, защото на работата мога да цедя само веднъж. После втория месец изведнъж пропи размразената, явно беше свикнал с моето отсъствие и с шишето. Така успя да изпие за един месец целия запас от фризера, и то точно като стана на шест месеца, без да съм изчислявала специално.
Захранването започнахме преди две седмици, но много бързо започна да яде големи количества и почти се замести едното хранене(знам, че се предпочита да не се замества, но аз не съм в къщи, не мога да го кърмя, бяхме решили да му предлагаме и кърма с пюрето, но той бързо предпочете само пюрето). В пюрето слагаме АМ просто защото няма "излишна кърма" , предпочитам да я пие, макар че тези дни доста остава и ще се възползваме да я слагаме и да го накараме фда забрави  вкуса на АМ. Тук каши няма във вид , в който се дават в България, за мое съжаление не мога да му давам такива.
Та така. Съжалявам, че съм толкова многословна, но имах нужда да споделя. Хубавото е поне, че не отказва гърдата, вечер суче много и си наваксва, както и през нощта, надявам се ,че така получава достатъчно мляко.
Благодаря пак и лека вечер!

# 7
  • Мнения: 1 771
Хубавото е поне, че не отказва гърдата, вечер суче много и си наваксва, както и през нощта, надявам се ,че така получава достатъчно мляко.
Благодаря пак и лека вечер!

Това е напълно достатъчно да се стимулира лактацията, а кърмата постепенно ще се регулира и през деня няма да имаш напрежение ив гърдите.
Така, че бъди спокойна.
Успех.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 194
О, дано си права! Hug Трудно ми е да си представя да не кърмя(тоест цедя) през деня и въпреки това да имам достатъчно мляко за да го кърмя.  А пък и не ми се мисли какво ще стане с гърдите ми като започна да спирам цеденето, ще се пръснат! Но явно е дошло времето да минем само на кърмене, и да "отбия помпата!" Sunglasses

# 9
  • Мнения: 3 591
Аз отбих помпата много по късно, въпреки, че малчуганчо така и не се научи да пие кърма от шише. А нощем суче ли? Знаеш ли какво е "Reverse cycling" и че се случва често при работещи мами?  Heart Eyes

Намали цеденето денем, но остави поне една сесия - така ще може по-лесно да наваксваш в периодите на усилен растеж и на временните намалявания на лактацията. Като наближите годинката може и да спреш цеденето.

# 10
  • Мнения: 1 194
Здравей, Деси. Да , със сигурност сме на "обърнат режим " почти от началото. През нощта суче на всеки два часа, днес педиатърката пак се възмущаваше от мен-защо съм ставала през нощта като плаче? Само дето тя не знае , че не ставам, просто той е до мен Laughing, ама тук във Франция това не се казва, социалните ще ти вземат детето Wink
При мен цеденето по начало винаги е било само една сесия-просто работата ми е такав, че абсолютно по никакаъв начин не мога да цедя повече. Имам по две пет часови паузи на ден, но въпреки това държа фронта.
А ти какво правеше с изцедената кърма , ако бебо не я пиел?Мен не ми тежи цеденето, просто не искам да хвърлям кърмата... Днес му я сложихме в пюрето и отказа да го яде! А иначе толкова го обича...с АМ. Просто проблемите започнаха в момента, в който реших да му сложа АМ в пюрето....Суче си нормално, но изцедена кърма не иска и да помирише.
Днес една колежка ми каза, че го правел за да ми направи удоволствие-за да не се мъча вече да цедя, виждал, че съм уморена. WinkТя е съветничка в ЛЛЛ...

# 11
  • Мнения: 3 591
Ами аз имам още 2 деца, едното от което с АБКМ и ми дойде добре дошла тая която не съм замразявала - замразената виж обаче никой от децаста не пожела да пие... Имам и куче и коте Crazy които пък я харесаха, къпех бебето с кърма и т.н. Имаше преди идеи за сапун от кърма във форума  Mr. Green - не съм опитвала това де.

При мен цеденето беше почти 11 месеца само за да си дам сигурност,че ще се справям с кризите на растежа и периодите на лактогенни кризи. Да съм с едни гърди напред пред бебето така да се каже Mr. Green

А за вашия случай - ако не искаш да даваш АМ - не му слагай и в пюрето - за седмица ще забрави за него. Ако обаче не пожелае да яде кърмата - не се ядосвай - нали все пак вечер и нощем се кърмите  - това му е достатъчно. А в един момент наистина идва момента да прибереш помпата - и честно да ти кажа, никак не е лека раздялата.

# 12
  • Мнения: 664
Има една марка, с  която стават чудесни каши и тук Simple Smile Казва се Baby bio, кашата е ориз-киноа с ванилия (без захар и каквито и да е добавки, нали е био), Мари я обича много дори с вода, а с мляко става още по вкусна! Можеш да пробваш дали ще му хареса с кърма...или пък да търсиш някакъв нов начин за пиене на кърма, може евентуално да му е интересно - да кажем с неразливаемата чаша на Авент с накрайника за след 3м. (Мари в нея пиеше кърма, но беше по-голяма- на 8м.) Аз цедих до годинка по 200-250гр., пиеше я вместо вода, но колкото повече растеше, толкова по-малко я искаше и като почна да пие по 50гр. а другото да изхвърлям ввечерта, спрях да цедя Simple Smile
На твое място и аз бих продължила да цедя още малко, именно заради лактацията.

# 13
  • Мнения: 1 771
Има една марка, с  която стават чудесни каши и тук Simple Smile Казва се Baby bio, кашата е ориз-киноа с ванилия (без захар и каквито и да е добавки, нали е био), Мари я обича много дори с вода, а с мляко става още по вкусна! Можеш да пробваш дали ще му хареса с кърма...или пък да търсиш някакъв нов начин за пиене на кърма, може евентуално да му е интересно - да кажем с неразливаемата чаша на Авент с накрайника за след 3м. (Мари в нея пиеше кърма, но беше по-голяма- на 8м.) Аз цедих до годинка по 200-250гр., пиеше я вместо вода, но колкото повече растеше, толкова по-малко я искаше и като почна да пие по 50гр. а другото да изхвърлям ввечерта, спрях да цедя Simple Smile
На твое място и аз бих продължила да цедя още малко, именно заради лактацията.

Тази каша с ванилия става ли за 6-ти месец  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт