За библиотеката

  • 1 517
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 390
Момичета, пуснах библиотеката на форума.
Ще има много работа по нея - това й е работният вариант /вижда се/.
Все още няма достатъчно информация, за да направя тема със съдържанието /указател/
и все още не е оформена и подредена.
Ще бъде направена така, както вие искате и както на вас ще ви харесва, затова давайте предложения.

Може също, да започнете да обогатявате библиотечния фонд, ако имате желание.  Peace


# 1
  • Мнения: 3 491
Дивиана, добре изглежда. Аз добавям този линк по езиковите проблеми, защото ми се стори на пръв поглед, че не го мернах, но може и да съм пропуснала:

http://www.bilingualwiki.com/index.php?title=Bilingual_Wiki

# 2
  • Мнения: 7 091
Макар, че част от нещата се покриват с общата тема, която вече имаме, аз предлагам да има тема за ражданията в чужбина( да съберем линкове с такива теми), защото почти всяка втора тема е за това.
Също така може да има тема за Работа в чужбина ( и това сме го обсъждали много). Вече има тема за ЕС, тя ще се добави предполагам? Друго нещо, което често се обсъжда е издаването на БГ документи за дете родено в чужбина, прословутите декларации за влизане/излизане от БГ, поканите за визи също често се обсъждат, за проблемите с езиковото развитие на децата изложени на повече от един език. Това се сещам на пръв поглед. Peace

# 3
  • Мнения: 7 091
Нещо не мога да си редактирам постинга, исках просто да кажа, че сега видях, че ти си включила повечето неща вече и не искам да повтарям Simple Smile.
АКо имаш нужда от помощ за библиотеката след като се оформи съдържанието- обаждай се! Аз, а предполагам и други ще се включим да ти помогнем, много работа е за сам човек.  Peace

# 4
  • Мнения: 11 306
Страхотна работа си свършила!   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 390
Блажка, добавих линка. Права си, липсваше.

Тандури, ще махна всичко, което се повтаря от общата тема. Днес не ми остана време да го свърша.
Темата за ЕС също ще добавя. Решихме с PetyaL, да я оставим известно време закована - докато се събере повече информация и същата се систематизира и тогава да я добавя към библиотеката.

Вечерница, благодаря! Всъщност много отдавна трябваше да го направя, но чаках да се оправят проблемите със сървъра, за да мога спокойно да прегледам темите.

И друго се сетих. Търсих линка към книгата, за който Блажка спомена в темата на Лени за библиотеката, но не можах да го намеря из темите. Дано момичетата, които са го пускали, го направят отново. Blush

# 6
  • Мнения: 3 491

И друго се сетих. Търсих линка към книгата, за който Блажка спомена в темата на Лени за библиотеката, но не можах да го намеря из темите. Дано момичетата, които са го пускали, го направят отново. Blush
Всъщност си го направила  Simple Smile, ето линк в тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=118113.0

Темата е в библиотеката, а т.нар. уики-книга като гледам е цялото първо мнение на Georgia, тя е пуснала линк накрая.

# 7
  • Мнения: 4 390
Ааааааааааааа, ясно! doh
Аз мислих, че това е линк към статия, от това е дошло объркването ми. Blush

# 8
  • Мнения: 3 491
Ааааааааааааа, ясно! doh
Аз мислих, че това е линк към статия, от това е дошло объркването ми. Blush

Май аз съм те подвела, тъй че тази иконка"  Blush " ще си я делим.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 257
Дивиана, благодаря ти, че се занимаваш с тази тежка задача!
Често в американските теми се появява някой от БГ, който ще идва да ражда тук и не знае нищо за застраховките и раждането в Щатите - получава се така, че често момичетата повтарят едно и също до безкрайност - мисля, че заковани теми в библиотеката по въпроса биха улеснили всички. Peace
Друго - мислeх си - за манджите Crazy  - ами скоро ми трябвяше да намеря кои бяха бисквитите от бисквитената торта на блажка  Wink, после се сетих за супата от броколи на Panera Bread и други такива - току стане дума за това кое къде може да се намери или как се замества в чуждестранни условия някоя БГ рецепта и т.н. - т.е. може да съберем темите с манджите по света в някакъв раздел на библиотеката, да речем?
Казвайте, ако трябва да започвам да ровя назад и да търся това, за което говоря? (малко ми е кът времето, но когато мога, с удоволствие!)

# 10
  • Мнения: 3 423
Дивиана,
тъй като законът за парите за възпитание
в Германия се промени от тази година,
предлагам един полезен линк с отговори
на всичките въпроси, терзаещи бъдещи
родители, очакващи бебетата си в Германия.

http://www.elterngeld.net/

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Моята номинация : немскоезичен портал http://www.familienhandbuch.de/cmain/a_Hauptseite.html - информация, статии, форуми за (почти) всичко свързано със семейството

# 12
  • Мнения: 4 390
G&J, застраховките и пенсионното осигуряване ги набелязах за добавяне, но ги оставих за по-късно. Ще събера линковете и ще ги добавя.

С манджите, обаче, аз съм особено зле, та, който има желание - да се заеме с тях. Crazy

Лиска, благодаря! Прибавен е линкът.

# 13
  • Мнения: 3 098
Дивиана,страхотна си,благодаря! Hug  bouquet
За Испания има ли някаква информация,която мога да добавя,ваксини,полу4аване на гражданство на деца от родители българи?
Имам доста информация за закона за 4ужденци,организации,тях мога ли да ги "впиша"в темата за ЕС?

# 14
  • Мнения: 2 257
G&J, застраховките и пенсионното осигуряване ги набелязах за добавяне, но ги оставих за по-късно. Ще събера линковете и ще ги добавя.
С манджите, обаче, аз съм особено зле, та, който има желание - да се заеме с тях. Crazy

Чудесно за застраховките! Ето един линк от скоро, който съдържа инфо: Как протича раждане в Америка(Бостьн-Масачузец)
За манджите - като гледам май няма кой знае какъв интерес - може и да отпадне тогава идеята...

Общи условия

Активация на акаунт