НЕдоволни от Пентаксим?

  • 2 040
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
Здравейте Hug. Бебето ми е на два месеца и ми предстои "големият"въпрос- инфанрикс и убита против полиомиелит или пентаксим.
Моля мамите, които са били целия курс пентаксим за съвет и, евентуално, ако някоя има недоволна от страничните реакции от ваксината (странно ми е, че из целия форум не намерих никой с такива Shocked), да сподели.
Колебая се И защото на малката белегът от ваксината от родилния дом й е огромен и си мисля дали не ми прави някаква по- силна реакция към ваксини по принцип.
Моля модераторита да НЕ преместват темата, защото питането ми е именно към майките. Благодаря за разбирането.

# 1
  • Мнения: 2 673
Зизу,и мен ме интересува този въпрос, и ще следя темата.
За кой белег говориш, че е голям? Ако е този от БЦЖ е нормално!!!

# 2
  • Мнения: 654
Карил, този, който е на ръчичката- май е БЦЖ- извинете невежеството Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз се записвам да следя.
Само искам да попитам каква е тази ваксина инфанрикс? Против какво? А Пентаксим?
Моля някой да ми разясни Praynigстрашно ме интересуват ваксините, които се предлагат в аптеките, ще съм ви адски благодарна.

# 4
  • Мнения: 2 673
Зизу Mr. Greenабе жена, това е нормално Stop

# 5
  • Мнения: 342
PENTAXIM-e vaksina DTK+polio+meningit,a za  drygata ne sum 4uvala. Nie sme na tezi ot poliklinikata i sega ni predstoi 3ta.......maj maj kato sme zapo4nali s neq ne mogem da q smenim s PENTAXIM a....? vie kvo mislite?

# 6
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Инфрарикса е само срещу ДТК  но това което най-вече я отличава е безклетъчната коклюшна компонента, в следствие на което дава минимални "странични реакции" в сравнение с ваксината бита от ЗК, която е с клетъчна компонета. Но ако ползваш Инфрарикс  внимавай #Cussing out тъй като трябва да ползваш полиомелитната ваксина на ЗК/насдкоро пък за нея имаше много негативен ретортаж по Тв, нещо във връзка с детския паралич  #Crazy/, която е под капкова форма ...

Накратко, ние преди да сложим ваксината толкова много четоме из интернет, а и от други източници, че  #Crazy и след много колебания, защото направо не знаехме кой е най-добрия избор, решихме да сложим Пентаксим - на нито една от трите дози не ние е дала някаква странична реакция, поне аз не забелязох .... В крайна сметка мисля, че сме направили добър избор   Joy
Пентаксима е като Инфрарикса с безклетъчна коклюшна компонента + убита полиомелитна +противоменингитна .....

zizzu - белегът наистана да не е от БЦЖ? Защото нашият не е много голям, но си го имаме още от началото ... което донякъде не е лошо, тъй като така или иначе в 7мия месец има проверка за този белег, и ако го няма се налага повторна имунизация  Sick

mama toni - доколкото съм чула май наистина не можете, все пак се консултирай ... Евентуално може би на реваксинациите  newsm78

# 7
  • Мнения: 214
Аз също ваксинирах бебчо с Пентаксим и като цяло съм доволна.След втората ваксинация получи лек обрив, но според кожната лекарка не е било реакция от ваксината.Преди време намерих една статия във форума, при която и други майки споделиха същото , но в резултат от ДТК ваксина като цяло, а не конкретно от Пентаксим.След като се оправи обрива сложихме и третата ваксина и всичко беше наред- без странични "ефекти" Simple Smile. Но си мисля , че ако е проявила алергична реакция, по-добре е че сме ползвали нежива ваксина, щот не ми се мисли какво би се случило от другите от здравната каса... : newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря момичета за информацията! Hug
тъй като проучвам нещата за бебето, което ще се роди скоро искам да му бием възможно най безопасният вариант.
Каката преди близо 4 год. си я ваксинирахме по имунизац. календар, но тогава аз не знаех тия подробности и ужаси.

Всъщност като първи вариант на 2 -3 месечно бебе най-доброто е Пентаксим, нали?

# 9
  • Мнения: 14
lucyl30 защо ако се използва Инфанрикс трябва да в комбинация  с живата полиомелитната от ЗК?
Нашата педиатърка препоръча Инфанрикс -  адсорбирана ваксина срещу дифтерия, тетанус и коклюш (безклетъчна компонента)  и ИМОВАКС ПОЛИО - убитата полиомелитна ваксина. И двете не са по здравна каса.
Вече тотално се обърках кое е вярно и кое не.

# 10
  • Мнения: 1 986
  Ние поставихме Инфанрикс,но все си мисля,че на този етап-когато ваксинираме бебоците,трудно някой може да сподели да е доволен или не от Пентаксим-а ThinkingАко се касае само за  "страничните ефекти" като температура,зачервяване и подуване на мястото,обриви.....ами,при дъщеря ми нямаше нито една от тези последици,а доколкото знам от приятелки и познати,които са слагали на децата си обикновената ваксина по ЗК-и при тях не е имало такива ефекти.Дали е добра или не дадена ваксина може да се каже,според мен,доста след ваксинацията.Не всички педиатри слагат Пентаксим като номер 1 сред ваксините ConfusedРазбира се,всеки е в правото си да търси и избира най-доброто за детето  PeaceА относно репортажите по телевизията.....няма да коментирам Crossing Arms-всеки решава за себе си.

# 11
  • Мнения: 366
 Аз бих два пъти Пентаксим до сега и всичко е наред, никакви температури, реакции или нещо, спи си вечерта непробудно както обикновено... доволна съм, а за БЦЖ това е нормално, даже ако секретира не се плаши също е нормално

# 12
  • София
  • Мнения: 2 686
Доволна съм от Пентаксима. Бихме и 3-те и не сме имали абсолютно никакви нежелани реакции.

# 13
  • Мнения: 654
lucyl30 , и всички други, благодаря  Hug
инчето ,точно това е моята алтернатива на пентаксима.
А какво ще кажете по въпроса, че менингитът се препоръчва да се бие доста по- късно- не е ли рано за толкова малко бебче?

# 14
  • Мнения: 1 029
Ние също избрахме Пентаксим след като се консултирахме с доста хора. До сега сме били две от трите и не сме имали никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт