Въпрос към блондинките

  • 1 745
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 371
Когато се боядисвате, цялата коса ли боядисвате или само корените?
Забелязвам, че косата ми сякаш изгаря по края, но аз я боядисвам всеки път в търсене на подходящия рус цвят. И трябва да я подкъсявам по-често, но пък искам да я пускам.
А и вече намерих русото, което съм си представяла и си мисля да си мажа само корените, но пък самата боя има сив оттенък и така си мисля, че ще стане разлика в цвета, защото той се отмива малко или много. Изобщо.... получава се един затворен кръг newsm78

# 1
  • Мнения: 6 243
Може ли  да се изкажа като една бивша блондинка. Grinning
Аз си боядисвах само корените. След около 20 минути, фризьорката разресва боята по цялата дължина на косъма и така стоя още 10 минути. Получава се тониране на цялата коса, като е доста по-щадящо от цялостното боядисване. Понякога, ако ми се стори,че цветът иска по-сероизно освежаване, съм мазала и цялата, но по-рядко, да кажем - веднъж на 5 - 6 месеца.

Отделно от това, за да се поддържа пепелния оттенък, е много добре да си вземеш тониращ балсам, който се слага на косата след измиване - това между боядисванията помага, защото точно сивия оттенък пада най-бързо и остава жълтото.

Добре е, че вече си намерила боята - това е голям проблем, защото русото си е капризно. При мен беше зор да покрива белите коси, щото аз побелях рано, а и русо като е, пак се виждат, гадините.

# 2
  • Мнения: 205
Аз съм с червена коса ,но имам същия проблем .В крайна сметка си боядисвам  цялата коса за да получа равномерен цвят.Пък друг е въпроса, че всеки път се боядисвам с различни марки ,че и нюанси на червено.

# 3
  • Мнения: 4 371
Добре е, че вече си намерила боята - това е голям проблем, защото русото си е капризно. При мен беше зор да покрива белите коси, щото аз побелях рано, а и русо като е, пак се виждат, гадините.
На мен пък ми расте много бързо и е наложително да се боядисвам на три седмици. И няма кой знае колко време да се отмие, но въпреки това се отмива newsm78
Капризно си е, верно е. Да ме пита човек защо се захванах ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 607
И моята коса расте много бързо - затова я боядисвам на 3 седмици, иначе става ужасно грозно  Tired
Когато започнах да се изрусявам си боядисвах цялата коса и точно като теб получих ужасен резултат - изгорели краища. Тогава преминах на другия вариант - първо корените 20-30 минути и после разресвам и стоя още 10 мин. Отидох да ми подрежат краищата и вече нямам проблеми с косата. Изрусявам се от 2 години редовно.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Аз си боядисвам на 4 седмици само корените. Но за да не се получава рязка разлика между нюансите моята фризьорка ми нанася отделна боя и по дължината. От постоянното боядисване цвета ми  става все по-рус и затова се налага да поддържам цялата коса. А и всеки път ми харесва различно русо.

# 6
  • Мнения: 10 758

Аз си боядисвах само корените. След около 20 минути, фризьорката разресва боята по цялата дължина на косъма и така стоя още 10 минути. Получава се тониране на цялата коса, като е доста по-щадящо от цялостното боядисване. Понякога, ако ми се стори,че цветът иска по-сероизно освежаване, съм мазала и цялата, но по-рядко, да кажем - веднъж на 5 - 6 месеца.

Отделно от това, за да се поддържа пепелния оттенък, е много добре да си вземеш тониращ балсам, който се слага на косата след измиване - това между боядисванията помага, защото точно сивия оттенък пада най-бързо и остава жълтото.
А, е те така и аз Wink

Дуци, ми ти ако я постригваш на 3 седмици, тя ще си остане все къса.

# 7
  • Мнения: 5 622
Веднъж постигнала цвета, който искам, само корените  Wink Сега, с тези кучури, които имам и русият перчем отпред, се боядисвам даже още по-рядко..Малко да щадя и косата, че се боядисвам руса от как се помня...

Русото изисква малко повече поддръжка, верно е. Но пък е най-хубавият цвят според мен(а като не сме скандинавки, ще трябва да се потрудим, за да имаме руса коса..)  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 4 371
Дуци, ми ти ако я постригваш на 3 седмици, тя ще си остане все къса.
Е да де, а аз не искам, сега я пускам Crazy

(а като не сме скандинавки, ще трябва да се потрудим, за да имаме руса коса..)  Heart Eyes
Ми така де Crossing Arms
А ти си на кяр сега, щото пестиш боя Laughing

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Аз я боядисвам веднъж в месеца цялата , всеки месец си казвам , че следващия ще си намажа само корените , обаче в последната седмица цвета толкова е паднал и е останало само едно изрусено , обезцветено , и аз не знам какво , че пак я боядисвам цялата.
А иначе фризьорката ми слага по-силен оксидант в корените и най-слабия на останалата част от косата , та това до някъде я пази.

# 10
  • Мнения: 7 263
Най- щадящо за косата е да започнеш да правиш кичури. Прави ги по-тънички и по-нагъсто. Като цяло косата изглежда с два-три тона по-светла и тогава не я гориш цялата. Отделно че подновяването на кичурите можеш да го правиш веднъж на 3-4 месеца дори и пак ще си изглеждаш светлокоска  bowuu bowuu bowuu
Радвам се че имаме нови попълнения при БЛОНДИТАТА  bowuu bowuu

# 11
  • Мнения: 565
Сладка Хапка го е опислала много добре. И аз така правех като бях изцяло руса. Не е необходимо да боядисваш цялата коса всеки път. Сега съм на кичури и ми е доста по-лесно за поддържане. Мислила ли си за руси кичури? Аз определено съм по-доволна от този вариант.
А и с червена съм била, но там наистина трябва да се боядисва цялата коса и 4есто, защото този цвят се отмива лесно. bouquet

# 12
  • Мнения: 537
Откакто си намерих рус цвят, който ме устройва, си боядисвам само корените. Така вече 4 год. Косата не ми е изтощена, не ми цъфти.

# 13
  • Мнения: 4 371
Била съм на кичури, не се харесвам.
Ето за сравнение: Приличам на бабенце Stop, а сега съм така. Корените ми на снимката са такива заради светкавицата или лампата, не знам newsm78

# 14
  • Мнения: 7 263
Дааа сегашния ти цвят е много готин - определено. Но на другата снимка дето си на кичури - според мен никак не ти е лошо - просто са много едри самите кичури и са на рядко. На мен честно казано ми харесваш и на двете  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт