Алуминиеви формички за броколи - От къде?

  • 1 197
  • 12
  •   1
Отговори
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Реших да правя броколи с картофи в онези алуминиеви формички, които предлагат по заведенията, но никъде не мога да намеря Tired  Търсих в супера, търсих в домашни потреби, но няма и няма. Живея в центъра, ако някой знае откъде мога да купя, ще съм му много благодарна! Heart Eyes

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
В центъра на кой град? В Метро мисля, че ги има, а и в големите супермаркети - Била, Хит, Фантастико, там където обикновено са домакинското фолио, хартията за печене и т.н.

# 2
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
В София, близо до Славейков. Мерси за бързия отговор  bouquet

Ох, искаше ми се да сготвя това нещо днес, но май ще отложа до ходенето до някой хипермаркет през уикенда.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
В Метро мисля, че ги има, а и в големите супермаркети - Била, Хит, Фантастико, там където обикновено са домакинското фолио, хартията за печене и т.н.
Да и аз съм ги виждала в Билла и Метро, точно при домакинското фолио.

# 4
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Намерих ги във Фантастико Hug в Люлин до пазара

В Била - някъде в Надежда - нямаше нищо, а специално ходих до там Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 49
Въпреки че вече си намерила в Люлин, но ако ти се наложи пак и имаш път към Надежда.......е, била си много близо до тях - срещу Билата има няколко малки магазинчета, едно от тях е за сладки и от скоро в него продават и такива формички, има цяла витринка изложени различни видове алуминиеви формички. Лично аз много му се израдвах, тъй като дълго търсих формички за мъфини - там намерих за 6 ст./бр., а в Метро за сравнение - комплект от 12бр. беше 1,85лв. Shocked

# 6
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Въпреки че вече си намерила в Люлин, но ако ти се наложи пак и имаш път към Надежда.......е, била си много близо до тях - срещу Билата има няколко малки магазинчета, едно от тях е за сладки и от скоро в него продават и такива формички, има цяла витринка изложени различни видове алуминиеви формички. Лично аз много му се израдвах, тъй като дълго търсих формички за мъфини - там намерих за 6 ст./бр., а в Метро за сравнение - комплект от 12бр. беше 1,85лв. Shocked

Благодаря за инфото - ще го имам предвид, аз току що ходих до Женския пазар и видях че и там има по бройка в тези малките магазинчета за домашни потреби, където прадявят араби - ако някой му трябва - но за мъфини нямаше Wink

# 7
  • Мнения: 4 916
А как точно се използват формичките за броколи? Питам, защото не съм виждала такова нещо в магазин или ресторант, а обичам броколи и ми е любопитно  ooooh!

# 8
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
А как точно се използват формичките за броколи? Питам, защото не съм виждала такова нещо в магазин или ресторант, а обичам броколи и ми е любопитно  ooooh!
Ами те не са само за броколи, може би аз не съм го написала правилно ooooh! ooooh! ако си си поръчвала броколи примерно в УГО - винаги ги правят в такива форми - стават задушени и мноого вкусни. Аз правих вече два пъти - веднъж само броколи и веднъж с картофки.  Първо леко бланширам броколите - пакет замръзени от магазина и картофите, обърквам със сметана и прясно мляко, нарязвам малко бекон (каквото има вкъщи - шунка, кренвирши) настъргвам обилно с кашкавал и по желание чуквам яйце. Хубави са и със синьо сирене, но става малко тежко.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 916
Сега вече и аз се сетих какви са формичките за броколи   bouquet благодаря

# 10
  • Мнения: 229
Аз не мога да се сетя за тези формички  newsm78.
Сещам се едни за еднократна употреба ,за тях ли става въпрос  Rolling Eyes ?

# 11
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Аз не мога да се сетя за тези формички  newsm78.
Сещам се едни за еднократна употреба ,за тях ли става въпрос  Rolling Eyes ?

Да, за същите - има и по-големи размери - като алуминиеви тавички, има и като формички за сладки.

# 12
  • Мнения: 50
Много обичам броколи, а и са много полезни. А самите формички върху какво ги слагате във фурната? Колко време ги печете?

Общи условия

Активация на акаунт