Ако имахте финансова възможност-къде бихте/или сте/ родили?

  • 3 786
  • 111
  •   1
Отговори

Анкета

Ако имахте финансова възможност-къде бихте/или сте/ родили и защо?

Опции:

  • София
  • Мнения: 6 011
Ще ми бъдат интересни вашите мнения.
Аз раждах в частна болница-изцяло платено и ходих на платена ЖК.Не бих раждала никога в държавна болница-предубедена съм!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
отг. 3
Както и стана.

# 2
  • Мнения: 3 695
В държавна болница-ВИП стая и обслужване. Така и родих. Яд ме е само, че плащаме луди пари за осигуровки, а после пак се налага да си плащаме от страх, че няма да ни обърнат внимание и ще ни се случи нещо.  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 1 273
В частна клиника--така и стана и за напред пак смятам да е така!

# 4
  • Мнения: 9 050
Когато раждах, благодарение на съпруга ми, имах възможност да родя където си поискам. Бях се насочила към една от частните клиники, защото мислех, че като е най-скъпа е най-добра. После обаче чух ужасни неща от потърпевши. Как си измисляли проблеми, за да лежат майките повече и да доплащат пари за ненужни манипулации и лечения... Една майка беше пътувала от Пловдив, за да роди там, а после разказа за невероятни проблеми. Дори и се е наложило да не кърми, заради " лечението ", кърмата и спряла напълно, а като се прибрала в Пловдив се оказало, че избощо не е имала проблем и на практика изобщо не са и били давани лекарствата, които са и казвали, че и дават. Абе, абсолютно престъпление!

Много се чудих, обиколих и две от другите частни клиники. Накрая просто реших, че ще родя при гинеколожката, която ми следи бременността и при която ходих на частно.
Родих в държавна клиника, без да доплатя и лев над обявените тарифи. Бях във ВИП стая и останах изключително доволна.

# 5
  • Мнения: 118
въпреки че имам възможност да родя в частна клиника и посещавам женска консултация на частно, ще раждам в държавна болница поради една единствена причина, а именно наличната апаратура, с която разполагат Шейново/Майчин дом;
за съжаление частните клиники не са толкова добре оборудвани и практически нямат възможност да положат всички необходими грижи за новородените с евентуален проблем;

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вероятно бих ползвала държавна клиника с екстри - отделна родилна зала, вана за водно раждане и лекар, който да е на моя акъл.
Иначе и двата пъти си родих по канален ред и нямам грам оплакване от нищо.

# 7
  • Мнения: 371
Въпреки, че имах финансови възможности, се доверих на държавна болница, без привилегии /последните ми се струват напълно излишни/. Родих в Шейново и всичко беше наред. Не съм съжалила за този свой избор. Иначе ходих на платена ЖК.

# 8
  • София
  • Мнения: 978
Лекарят, който ми следеше бремеността работи в Шейново и пред мен не е стоял въпроса "къде ще родя?". Мисля, че е нормално да родиш при лекар, който ти е следил бремеността. Колкото до условията, за това също изобщо не се бях замислила. Била съм достатъчно дълго по болници още от 1991-1992г. и съм се нагледала на всякаква мизерия и всякакво отношение и поради тази причина условията не са били толкова важни за мен

# 9
  • Мнения: 157
Раждах в МД без никакви уговорки и съм много доволна.

# 10
  • Мнения: 261
Гласувах с първа опция. И двата пъти раждах в астна болница. Предпочитам да си платя и всичко да е регламентирано, отколкото пак да си платя, но под масата. А и вниманието на персонала е различно в частните заведения, убедена съм.

# 11
  • София
  • Мнения: 721
Аз родих в държавна болница с всички екстри, които можех да си платя - лекар, Вип родилна, Вип стая. Изключително съм недоволна.
Ако някога пак забременея - частна болница. В държавна АГ се надявам кракът ми да не стъпи вече.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз ще ходя на ЖК на частно. То тези 2 ехографа поемани от Здравната каса са смешни.  Laughing Въпреки че реално съм здравноосигурена, че даже двойно (от университетата ми плащат вноски и от мойта заплата също).

За болница - пак часно. Искам да се държат човешки с мен, искам да е чисто, бебето да е при мен (а не както в Шейново или Майчин дом беше да ти носят бебето само за кърмене, да бе....че това си е мойто дете, как ще ми го вземат след като 9 месеца съм го чакала!), таткото да присъства и после да може да идва на посещения. Също така не искам да посещавам тоалетна и баня, която е единствена за целия етаж! Като четох мамите какво разказваха....

Така че за сега съм се спряла на Вита. Лекарката, при която ходя (д-р Райчева) изражда там, стаите са чисти и нови, има хубава апаратура,  доколкото разбрах насърчават кърменето и бебето може да си остане при теб, ако искаш. Мисля, че и с присъствието на таткото и посещенията след това също няма проблеми.

Иначе повечето ще кажат, че в държавните има ВИП стаи, където положението е малко по-добро. Обаче, аз вярно ще си платя уговорката с лекар (500-600лева), ами ако все пак няма ВИП стая? Пък и да има, ако си платиш за нея, за епидуралната и т.н. и пак излиза колкото в частна болница.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Може да ми се смеете, ама не съм сигурна Thinking
Логичният отговор е - в частна болница, ама у нас нещата са малко, хмм, недобре контролирани, да кажем.
Може би частна, но не българска... Токуда ми звучи добър вариант.

# 14
  • Мнения: 8 505
Втора опция...колкото и странно да звучи.
Единственото,което знам със сигурност е,че никога не бих отишла да раждам в частна клиника.

Общи условия

Активация на акаунт