Мърлящина или начин на работа?

  • 1 719
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Момичета, искам да споделя нещо с вас.

Помолих 1 колежка от предната работа да ми вземе от счетоводството служебни бележки за времето, когато съм работила там. Касиерката отговорила, че това не било нейна работа, защото аз вече не съм работела там. Тя била заета и щом са ми трябвали бележките да съм отидела сама да си ги изровя от папките. А това означава аз да си взема половин ден, за да отида до там в работното време на касата, което е 2 часа сутрин и още толкова следобед, за да взема 3 листа хартия.


Това все едно някой клиент или партньор да ми се обади в офиса за нещо и аз да му отговоря, абе сега съм заета, ама ела в офиса и си вземи каквото ти трябва от папките.

Понеже не мога да приема и да разбера такав мърлящина ми е интересно какво мислите вие.

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Ако не е лично отношение, то явно я мързи та две не вижда!

# 2
  • Мнения: 57
Точно лично е отношението. Не ми начисляваше пари за дрехи, добре че шефа ми се обади да пита защо. Тогава вече нямаше как да се прави на гръмната

# 3
  • Мнения: 15 619
Е, обади се на бившия си шеф.

# 4
  • Мнения: 57
Е, обади се на бившия си шеф.

и той вече не работи там за съжаление

# 5
  • Мнения: 15 619
Е, тогава към нейния настоящ шеф се обърни.
Не вярвам да е безразличен към мързела на подчинената си.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Първо не знам как ще ти изровиш от папките при условие, че те не са готови, а се изготвят след молба от служителя(освен ако не си забравила просто да вземе някакви документи).
  Подай си молба за изготвяне на документите и искай входящ номер за нея.

# 7
  • Мнения: 57
Е, тогава към нейния настоящ шеф се обърни.
Не вярвам да е безразличен към мързела на подчинената си.

Държавна администрация .... това е достатъчно мисля!

Обадих се и на шефката на въпросната касиерка. Само дето, за да се чуя с нея трябва да мина през 2 кордона секретарки. Мисията невъзможна

# 8
  • Мнения: 15 619
Това си е задължение на касиерката, и мисията не е невъзможна.
Има шеф, има и на шефа шеф, ако трябва напиши едно оплакване и си вземи входящ номер.

# 9
Абсолютно правилно е постъпила касиерката - никой без пълномощно не може да получава документ, предназначен за друг човек. Освен това обикновено подобни документи се издават след подадена писмена молба - това, че теб те мързи да свършиш твоята част от работата, не е основание да плюеш другите, че си изпълняват стриктно задълженията!

# 10
  • Мнения: 57
Абсолютно правилно е постъпила касиерката - никой без пълномощно не може да получава документ, предназначен за друг човек. Освен това обикновено подобни документи се издават след подадена писмена молба - това, че теб те мързи да свършиш твоята част от работата, не е основание да плюеш другите, че си изпълняват стриктно задълженията!

Много правилно  Peace
В личния разговор с касиерката тя в прав текст ми каза, че аз сама трябва да отида и да си ги изровя от папките.
Не става дума за подаване на писмен документ, входящ номер или каквото и да било.
А по-стриктно спазване на задълженита не съм виждала. Права си Воден дух.

# 11
  • Мнения: 7 109
Вярно е, че тя няма право да дава лични данни на друг.
Но точно затова тя няма право да ти дава архиви, където се съхраняват лични данни и на трети хора.
А тази касиерка е задължена да ти издаде искания документ и има един 10-дневен срок, който ако не изпълни подлежи на санкция. Поискай си писмено чрез деловодство нуждния ти документ.

# 12
А по-стриктно спазване на задълженита не съм виждала. Права си Воден дух.

Прав съм да, нищо че в момента съм седнал  Simple Smile Мъжко духче съм  Simple Smile   bouquet

# 13
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Колко много такива познавам, които гледат някой друг да им свърши работата Simple Smile.

# 14
  • Мнения: 4 651
Абсолютно правилно е постъпила касиерката..........
....
В личния разговор с касиерката тя в прав текст ми каза, че аз сама трябва да отида и да си ги изровя от папките.
........

По телефона как е разговаряла с теб няма никакво значение, имаш нелюбезна бивша колежка и толкоз. Едва ли някой ще те пусне да ровиш по папки.
Прав е Воден дух, подай си молба както си му е реда. Държавната администрация ще е всичко, което е в момента, докато бивши служители, приятели на настоящи такива и кой ли не може да си помисли, че работата му ще се свърши по приятелски и с вдигане на един телефон.

Общи условия

Активация на акаунт