Давате ли червено цвекло и от кога?

  • 1 542
  • 18
  •   1
Отговори
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Здравейте, от близо месец се захранваме с мойта мушмулка и като цяло захранването върви добре.
Започнахме с оризова безмлечна каша, после минахме на картоф и от там започнах постепено да въвеждам нови зеленчуци.
До сега е опитвала картоф, тиква, тиквичка, морков, карфиол, копър.
Хвърлила съм мерника на червеното цвекло, дори купих една малка главичка и ми се ще да я пробвам и с този зеленчук, понеже знам, че е много полезен.
Интересува ме от кога сте започнали да го давате на вашите бебчета, благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157
http://img.photobucket.com/albums/v724/t_ruseva/forum/Untitled-1.jpg?t=1169018610
http://img.photobucket.com/albums/v724/t_ruseva/forum/Untitled-2.jpg?t=1169018564

 Кликни върху таблиците и ще се увеличат

Виж тези таблици, макар че аз цвеклото много го уважавам и го дадох към 7-я месец.Лично аз само се ориентирах по тези таблици не съм ги спазвала стриктно Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
Цвекло започнах да слагам в пюретата от време на време след 8 месец Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
Цвекло дадох чак след 1 г. И рядко го давам с повече други зеленчуци, защото е трудно смилаемо.

# 4
  • Мнения: 351
И аз пробвах след като бебка навърши годинка, но нещо не го хареса много или аз не съм го приготвила както трябва  newsm78.

# 5
  • Мнения: 128
моята принцеса е на 6 месеца . и аз купих вчера цвекло, но прочетох че след осмия месец се давало и сега не смея ....ами ще изчакам малко пък. исках да разнообразя малко. досега я яла картоф, грах , морков, тиква, царевица, зелен боб и пипер...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
До колкото знам с червеното цвекло трябва да се подхожда внимателно. На бебчета се дава по много мъничко. Действа доста разхлабващо.

# 7
  • Мнения: 5 362
Давах към 7-я месец някъде.

# 8
  • Мнения: 533
Сори за спама, но може ли тези, които дават червено цвекло да споделят с какви зеленчуци го комбинират за супа и как въобще го проготвяте. Аз досега само в салата съм го слагала  newsm78

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз много си го тача червеното цвекло, дадох рано - седми или осми месец беше, не помня вече....

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Давам на сокче заедно с моркови и ябълки от година и половина!

# 11
  • Мнения: 5 026
Дадох около 8 месец.

# 12
  • Мнения: 887
Доста рано дадох някъде след 5 месец,но готово,а след 6 аз му направих в комбинация с картоф и морков.

# 13
  • София
  • Мнения: 676
  Червено цвекло въведох към 8 месец.

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
БЛагодаря за отговорите, аз ще пробвам утре да дам малко цвекло към картофено пюренце.

Общи условия

Активация на акаунт