МелоМАМИ

  • 14 391
  • 307
  •   1
Отговори
  • Мнения: 510
За всички, чието хоби е слушането на музика.

Предлагам в тази тема да споделяме за нашите любими изпълнители, песните, които се докосват до сърцата ни и въобще всичко свързано с любимия стил музика.
Мои любими групи са: Guns n' roses, INXS, AC/DC, Rainbow, Deep Purple, Rolling Stones и т.н.
Любими изпълнители:тук са много, David Bowie , Bon Jovi, George Michael и още безброй.
Най-новата ми страст  Heart Eyes  Prince с албума 3121.

Ако искате може да обсъждаме конкретни изпълнители, албуми, песни, въобще всичко с ноти, което ви вълнува.

# 1
  • Мнения: 1 416
Аз съм от меломаните... Simple Smile
Слушам по много музика, различна. Сред любимите ми групи са "Faith no more", "Smashing Pumpkins", "Rammstein", "Soundgarden", "U2", "Depeche mode", "Garbage", "Doors"... Обичам и много от нещата на алтърнатив бандите. С Мерилин Менсън пък имаме специална любов.
Няма да се разпростирам повече и да влизам в подробности засега.  Simple Smile Ще следя темата, дано се съберем повече меломани...

# 2
  • Мнения: 1 063
Не знам дали съм за тук, защото мъжът ми е по-голям меломан от мен. ooooh!
Да си дойдем на думата Red Hot Chili Peppers, System of a Down, Korn, Smashing Pumpkins, Faith no more, Iggy Pop... не всичко, определени неща. Има и още. Любимата ми група е била само една - "Нирвана" - никога преди и след тях друга, но не ги слушам вече от 6-7 г., че и повече.
Напоследък и по-нежни неща - Нели Фуртадо, Лени Кравиц.
Такава хубава тема.

# 3
  • Мнения: 1 416
Ив,
Интересно ми е - защо спря да слушаш любимата си група?

П.П. Харесвам "Нирвана", но не правят точната музика за мен. Затова и не ги споменах - слагам ги в графата "Алтърнатив банди, които слушам с кеф"...  Simple Smile

Темата е супер!

# 4
  • Мнения: 1 063
В музиката им  (а и в гласа на К.К.) имаше страдание и болка, които вече не само че не усещам, но ме е и страх. Напрагят ме, дразнят ме, не мога да достигна до тях както преди. И не искам.
„Разделих се” с тях. Безразлични са ми. Сигурно нещо се е случило.
Търся спокойствие в музиката.

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 15:00 от Ив

# 5
  • Мнения: 750
Хе-хе, аз ли тука съм най- изтрещялата?  Слушам прогресив, блек, траш, дет метъл. Харесвам Rhapsody, Crematory, Death, Manowar, Iced Earth, Kamelot, Rage... Нямам любим вокал или китарист или нещо друго- наблягам на общото звучене и на това кое ще провокира чувствителността ми. Отделно ще спомена Малмстийн- професионална и прекрасна музика. Стив  Вай- същата работа, макар Малмстийн да ме провокира повече.
По отношение на Нирваната- някога си вдигах настроението с тях, като излезех от къщи неможех да ходя нормално, ами подтичвах Grinning Меланхолията си е меланхолия, усещала съм я винаги, ама ми действаше позитивно. Сега рядко ги пускам. Над тях немога да се замислям и да усещам толкова, колкото търся и искам.

# 6
  • Мнения: 1 416
Разбирам те, Ив...
И аз така се разделих (преди 6-7 години) с най-любимата си някога група - "Korn". Днес са ми напълно безразлични. Сещам се да си пусна по някоя песен веднъж годишно...

Конче,
Добре дошла! Респектираш...  Grinning
Аз така и не прослушах метъл, макар да се кефя на много парчета от този стил.

# 7
  • Мнения: 750
Лора, аз пък така и не можах да прослушам т.нар. new- metal, към който причислявам System of a Down, например. То не, че съм се напъвала, ама не са ме грабвали. Рамщайн, въпреки, че заляха сцената бурно, не са ми допадали. По принцип. Сега съм си пуснала Indian Fall.

# 8
  • Мнения: 1 416
Сега съм си пуснала танго...  Simple Smile
Ето, аз пък ню метъла по-лесно го смилам. Истинският твърде много ме напряга, все едно съм на тръни. Така и нямам обяснение защо се случва..  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 750
На много хора се случва. Аз нямам познати жени, които да могат да го слушат.

# 10
  • Мнения: 1 416
На много хора се случва. Аз нямам познати жени, които да могат да го слушат.
Аз познавам няколко мадами, които са метъли от класа. Но наистина са изключения.
Не знам защо, не става за всеки. И причината не е в това, че е много тежък.  Rolling Eyes Твърде специфично звучене, знам ли... Шантава работа!  Grinning

# 11
  • Мнения: 1 063
Рамщайн, въпреки, че заляха сцената бурно, не са ми допадали.
И на мен така.
Слушам Crematory и  Him - но с едни приятели. Сама не.

# 12
  • Мнения: 1 416
Слушам Crematory и  Him - но с едни приятели. Сама не.
И аз уважавам "Crematory" и "HIM". Слушам ги отвреме-навреме. Сама - така предпочитам...  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 750
Меломанки, дайте да побутнем темата! Толкова ли сме малко? Да се включат ли татковци?- въпрос към авторката на темата.

# 14
  • Мнения: 510
Хей, разбира се, че могат да се включат, темата е отворена за всички, заглавието е просто закачка, пък и татковците са кът, затова.  Wink
Очаквам още участници в темата, не е нужно някой да познава всички албуми на дадена група по години на издаване, за да сподели мнение. Няма да се изпитваме я.  Mr. Green

Харесвам доста от нещата, за които сте писали.
Най-вече Red Hot Chili Peppers и Rammstein. Първите са ми още голяма тийнейджърска любов, песнички като Aeroplane, Breaking the girl и My friends, още ми навяват мили спомени. А пък Give it away ми е една от любимите песни въобще и супер много й се кефя на клипа, сещате се за кой говоря, един черно-бял и те са облечени в някакви блестящи одежди и подскачат наляво, надясно.  Mr. Green И аз едно обяснение дадох...

Общи условия

Активация на акаунт