Кога можем да поставим обички?

  • 2 518
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 985
 Здравейте.Моята свекърва ни подари златни обици и гривничка.Кога мога да заведа Ирина ,за да й пробият ушичките?След 40стия ден или по-нататъка?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Много, много по-нататък.
На твое място бих оставила детето само да реши иска ли дупки в ушите-когато е в състояние да преценява такива неща. Ако каже че иска-бих го завела на проверено място, където няма да рискува с инфекции.
Направо ми е неестествено да видя бебе с обици на ушите. Лично мнение.  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Има някакво поверие за датата 25 март/Благовещение мисля беше/,но нищо повече не знам за това.

# 3
  • Мнения: 284
След 3 месец  bouquet

# 4
  • Мнения: 175
Много,много е рано!Изчакай поне до 10-11 месец.Това малко бебче само лежи и ще лежи поне до5-6 месец и те ще му пречат и ще се разранява.Обичките няма да избягат,после има да и ги сменяш,да вързваш панделки-ще видиш колко радост те чака.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
Голям зор, едни обички... На дъщеря си ще дам правото на избор- сама да реши иска ли изобщо и кога точно иска да й се пробият ушите.

# 6
  • Мнения: 2 242
Педито ни насочи първо да се консултираме с УНГ, а там ни казаха че още е рано (гледа нещо по ушната мида) и да идем след 1г (тогава беше на 1г). Мисля това лято пак да проверим. Лекарката кача че е индивидуално – при някои момиченца може да стане на 3г при други на 6.
Единият от проблемите на ранното пробиване може да е козметичен – изместване на дупката (с нарастване на ухото) и съответно несиметричност между двете дупки или провисването им Sick

# 7
  • Мнения: 1 896
Честно, винаги се възмущавам като видя бебе с пробити уши. За мен това е садизъм, а и като порасне може да не иска да има дупки. Бих му дала избор.
Да не говорим, че обеците са дребни и ако паднат от ухото, могат да се глътнат, да се вдишат, могат да се закачат някъде и да наранят ушенцето.
Бе въобще думи нямам. Но пък и от 40-ия ден наистина не бях чувала.

# 8
  • Мнения: 2 040
Изчакай малко, нека мине годинка поне ... зор ли е сега на толкова малко бебе да му слагате обици ...

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 16:05 от Irena80

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Много, много по-нататък.
На твое място бих оставила детето само да реши иска ли дупки в ушите-когато е в състояние да преценява такива неща. Ако каже че иска-бих го завела на проверено място, където няма да рискува с инфекции.
Направо ми е неестествено да видя бебе с обици на ушите. Лично мнение.  Peace


 newsm10 newsm10 newsm10

# 10
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
страшно рано ви е.има време за всичко.аз също да й ги пробивам вече и бях решила на благовещения да й ди продупча,но като се порових малко за информация разбрах че още ни е рано.

# 11
  • Мнения: 8 505
Когато решиш.
Аз не съм слагала обеци на дъщеря си,не мисля и да го правя на своя глава.Когато поиска сама-тогава.Не мисля,че я лишавам от нещо кой знае какво като няма обеци.

# 12
  • Мнения: 3 478
Ами виждала съм след 3-я месец да слагат. Аз мисля да изчакам доста дълго със слагането на обеци, ако въобще го направя.

# 13
  • Мнения: 10 982
Остави я някой ден сама да поиска.

# 14
  • Мнения: 516
Моята дъщеричка беше на 10месеца когато и ги пробихме на 25март-поверие че по-малко ги болят децата тогава Peace

Общи условия

Активация на акаунт