Отговори
  • Мнения: 259
Здравейте!

Проблемът е такъв:
Наскоро нашият бонбон /на 1 месец и половина/ не беше акал 5 дни.  Кърмя го.
Давахме дуфалак, пробвахме с термометър - не стана.

Дойде лекарката - и тя опита с термометър и се изходи /и то доста/.
Тя каза: не се наяждал /ядем на поискване, много често и явно не достатъчно...според нея, а е качил 1кг и 300гр за месец/ и малкото мляко се обработвало от организма му, та нямало какво да изаква. Няма запек. Бодър е, плаче по малко, но от колики...
На мен ми се стори странно...
И ни препоръча да го храним на 3 часа с по 120мл мляко.
Аз започнах да се цедя...

Но сега пак се случва същото - 4-ти ден не ака.
Тя каза: ленив стомах, нямало какво да направим, щял да се изака, да му помагаме с термометър, пък като почнем с пюрета щели да се променят нещата...

Какво мислите вие?
Имали ли сте такъв проблем?!?
Смятате ли, че този режим е малко погрешен /не мога да го държа гладен, ако огладнее по-рано от 3 часа.../
Да търсим ли друг лекар?
Моля за съвети и мнения...

Благодаря ви...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Не тормози детето с този термометър,нормално е при изключително кърмени бебета да не акат и по 7дни.Моя бебон беше така и аз опитвах с термометър няколко пъти,но след като нищо не стана го оставих и той си направи нещо като режим на няколко дена като постепенно го ссгъстяваше и след около месец почна да си ака всеки ден та и по два пъти PeaceНа тази възраст явно започва някява адаптация на организма и постепенно се нагажда,защото всички теми за бебчета със запек  са за 1,5-2м бебета.

# 2
  • София
  • Мнения: 142
храни го когато си поиска, каква е логиката да му даваш 120 наведнъж вместо пак толкова, но по-начесто. ние сме така - ако й давам от шише и се опитам да й дам повече от 70-80мл. тя ще опищи света и пак няма да ги поеме. яде си помалко и начесто. и ние имахме проблем с акането. не акаше по 3-4 дни и постоянно се напъваше и пъшкаше. и на мен ми изписаха дуфалак, но аз не го давах, защото исках коремът сам да се регулира. но започнах да ям сини сливи (без костилки си ги взимам, за да ги хапвам по-бързо, а излиза и по-изгодно 5,50 за кг. от борсата в дружба от един повилион за ядки) и то доста и резултатът е моментален - още на следващия ден като започне да ака не спира Joy а и без никакъв проблем и напъване. сега пак може да прескочи 1 ден, но на слидващия си свършва работата. и моето педи каза, че не било нормално кърмаче да  ака толкова рядко, но като чета колко деца са на такъв режим вече съм убедена, че няма място за притеснение. аз и не я послушах още тогава де Laughing

# 3
  • Мнения: 3 760
Здравей!
Както и сама си отбелязала при наддаване от 1,3кг няма как да не му стига храната на детето  Laughing Казваш също, че с помощт ан апедката се е изходил и то доста - значи има мат`рЯл  Wink
Не го мъчи с термометър!!! Нито пък давай дуфалак! Детето не показва признаци на запек (твърд корем, напъване, видим дискомфорт). Все пак (, въпреки че е масово явление) 5 дена неизхождане показват, че нещо не е наред с храносмилателната система (тя тепърва "доузрява").
Послушай neta и наблегни на слабителните храни. Слабителните вещества чрез кърмата ще стигнат до бебето.

# 4
  • Мнения: 259
Много ви благодаря.

И аз съм съгласна с казаното от вас...

# 5
  • Мнения: 88
Здравейте,този проблем е много актуален .Моят бебок го има от самото си раждане,та досега.Ака на 4-5 дена .Още на 4 дена му направиха изслседвания,всичко е наред.Не е проблем кърмата,защото наддава много добре.Опитвали сме с термометър,а аз няма ден без да  ям сливи и круши,но си е пак така.Никой от педиатрите не ме е съветвал да давам изкуствено мляко.Не давай и ти,щом ти качва бебето.Всеки ден прави масажи на коремчето,дано помагат.И аз се чудя докога ще продължаваме така..Дано се оправят бебоците.. Praynig

# 6
  • Мнения: 132
1,300 кг. - та то си наддава стархотно детето. Не я слушай тази докторка, как ще има лениви черва, като тя чревната флора сега се оформя - глупости. Просто кърмата може да се абсорбира абсолютно от организма и е нормално да не ака няколко дена. И моята педиатърка изришно ме предопреди да не го"ръчкам" детето с термометър и ако стане  крайно наложащо да пробвам с фитилче от сапун, но в никакъв случай с термометъра!!!!
Хайде да сте здрави и да растете все така глеми!!!

# 7
  • Мнения: 1 132
Здравейте, моето момиченце има същия проблем. Първите 2 седмици от раждането акаше като за световно и след това почна на 2-3-4 дни. Запекът и започна след даването на капки против колики, но не знам дали те са причината.Спрях ги, но пак продължава.
Според педиатъра, за кърмаче било нормално до 8 дни да не се изхожда. Иначе е качила 1250 гр за един месец, тъй че няма проблем с кърмата. Ям киви и то в повечето случаи помага, сега ще добавя и сушени сливи пък дано се регулира, че сърцето ми се къса като гледам как цял ден се напъва и пъшка.

# 8
  • Мнения: 264
Бе какви са тези глупости? Ленив стомах, не си дояждал?! Изобщо не я слушай тая - при нас беше същото, както си акаше изведнъж спря и почна на 5 дена с термометър. Тогава след като изчетох де що имаше написано във форума за запек при кърмачетата реших, че няма нищо страшно. При кърмените бебета може и да акат на 10 дена веднъж. Лично аз пробвах първо със сок от круша, после започнах да ям круши и това веднага даде резултат. Другото което действа е Активия с мюсли, но от нея получи колики. Сега вече не ям круши и Активия, но човека си ака по няколко пъти на ден. А относно пюретата, не се връзвай! Ако захраниш с тях съвсем може да се запечете, а ви е и рано. Моят съвет е да кърмиш колкото се може по-дълго и да отложиш захранването.  newsm10

# 9
  • Мнения: 259
Аз изобщо не искам да дохранвам все още...ще направя всичко възможно да кърмя до последно /докато мога/.

Ще пробвам всичко, което казвате...

Доколкото разбирам всички бебенца имат такъв проблем...миличките...

# 10
  • Мнения: 201
Имах същия проблем с малкия си син. Не акаше по 3-4 дни, после стана седмица...Откачих и тъй като не наддаваше много /по ок 450гр. на месец/ , взех, че се вързах на педиатърката си да дохранвам вечер по 30 гр.Фризовом -било за бебета,които повръщат и не акат редовно . Голяма грешка - така и неможах да ги компенсирам тези грамове АМ впоследствие и продължавам да дохранвам по малко почти всяка вечер преди сън, въпреки че кърмя винаги, когато малкият иска.Акото ни обаче така и не зачести с добавката АМ.
Откакто започнах захранването акаме всеки ден.

# 11
  • Мнения: 1 194
Съвсем скоро пак имаше подобна тема, явлението е доста често срещано. Моето бебе от същата възраст(1,5 мес.)до 6 месеца якаше по веднъж на седмица, наддаваше чудесно и никога не е бил стимулиран с термометър нито пък е пил лекарства за това. Не става въпрос за запек, просто кърмата се усвоява пълноценно. Дали да сменяш педиатърката ти ще решиш, но не и давай вече да му бърка в дупето с термометър. На много места съм чела, че това е особено опасна практика-риск от нараняване на ректума.
За справка: преди две седмици захраних бебо-започна да ака всеки ден. Sunglasses

# 12
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Първите ми две деца бяха като по часовник: задължително акаха всеки ден (понякога и по два пъти). Каката още е така, не се е случвало ден без да се изходи. Малката обаче е съвсем друга работа. Веднъж направи 5 дневна пауза, иначе редовно не ака по 2-3 дни. На мен също ми е леко притеснително, независимо от всичко което съм изчела по въпроса и че е нормално. Все пак си расте и наддава много добре, което значи,че кърмата е достатъчна. Аз ям активия със сини сливи и пия нектар от круши и това наистина действа. С термометър е опасно, защото първо може да привикне към този вид стимулация, второ, може да му перфорираш дебелото черво, което е тънко като ципа. Пробвай с масаж на коремчето, редовно през деня по посока на часовниковата стрелка с цяла длан, както и да го оставяш по корем по-често. В книгата на д-р Спок пишеше, че изпражненията на новороденото са много меки и не оказват необходимия натиск, за да бъдат изхвърляни редовно. Той препоръчва по лъжица пюре от сливи, което да реши този проблем, но не мисля че за изключително кърмено бебе на месец и половина това е добро решение. Просто го споменавам, че в известен смисъл си е в реда на нещата това явление.

# 13
И ие сме така!Моя бебчо ака на 3-4 дни, а преди месец на 5-7.Споко!Явно всички минаваме през тези кризи, ако може изобщо да се нарече криза. И ние пробвахме- дуфалак, тернометър - не мъчи детето, защото това определено е мъчение!
В началото си мислех, че не се дохранва, но като му предлагах допълнително той го плюе, така че се примири и ще видиш, че нещата ще се оправят!

# 14
  • Мнения: 88
Учудена съм колко много бебета има с този проблем.Моят бебок продължава в същия дух.Вчера се изака на 5 ден,но пък качествено както се казва LaughingНикога не съм си мислила,че едно ако ще ме радва толкова много hahahaИзглежда е нормално,тъи като чИчКО сПОК ги описва тези случаи..

Общи условия

Активация на акаунт