може ли фасул и леща

  • 3 709
  • 21
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
досега не съм давала,само няколко пъти съм топнала хляб от моята чиния,защото полудя да опита какво ям аз.та не знам дали може да се дават след годинката.чувала съм че могат да предизвикат болки в коремчето и затова не съм давала.иначе зелен фасул и грах давам от кухнята.бабите мрънкат че от толкова храни който не давам поне това да съм давала.нали мен на 4 месеца са ме хранели със надробен фасул Embarassed

# 1
  • Мнения: 391
Фасула и лещата,заради люспите , могат да раздразнят стомахчето,затова не ги препоръчват много -много .Обаче  аз съм давала отделни зрънца от фасул на дъщеря ми и тя много ги хареса. Сега е на 1г. и 2 месеца   и вече втори път й давам леща ,но предварително я излющвам.Хапна си я с удоволствие и не се е оплаквала Simple Smile

Ако искаш поизчакай още  Simple Smile   

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не съм давала още.Незнам,има толкова други храни които ядем и реших да ги поотложа още.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ние сме на кухня в групата от 9 месеца до 1.6 г и там дават и фасул и леща. И аз малко бях с резерви, но нямаше проблеми.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 160
Леща давам от кухнята. Нямаме проблеми. Все пак тя е добре сварена и щом в кухнята я дават значи би трябвало всички деца да могат да хапват леща. Виж фасул още не съм дала и не мисля скоро.  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 765
В диетичните магазини продават белена леща и фасул. Wink

# 6
  • между град и село
  • Мнения: 212
 Преди 3 дни за първи път сготвих зелен фасул на супичка и детето го изяде, нямаше никакъв проблем. Peace

# 7
  • Мнения: 4 621
Около годинка започнах да и давам леща и фасул.

# 8
  • Мнения: 351
И в нашата куня готвят леща и зелен фасул. Не мога да кажа, че много ги харесва, ама няма никакви нежелани реакции досега. Пък и тези две ястия ги поднасят почти пасирани и само като чета менюто мога да разбера че има леща или зелен фасул. Предполагам това също има значение как ще ги понесе детето.

# 9
  • Мнения: 721
Добре де, а мога ли да давам зелен фасул? Правя си дом пюрета, но давам и купешки на Мандев. В някои, които още не съм дала, има зелен фасул.

# 10
  • Мнения: 27 524
Продават оранжева леща, тя е белена и няма проблем.
С боба изчакай.

# 11
  • Мнения: 326
Когато стана на една година започнах да и давам зелен боб и леща от кухнята и засега нямаме проблеми

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
В понеделник на кухнята ще имаме боб  и се чудя да захранвам ли като с нова храна ?

# 13
  • Мнения: 27 524
В понеделник на кухнята ще имаме боб  и се чудя да захранвам ли като с нова храна ?

Няма нужда, захранването важи за малките, след годинка не е необходимо, освен за ягоди примерно, като силен алерген.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може, но след 18 месечна възраст.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт