Защо не се преварява минерална вода???

  • 2 096
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 152
Защо ли?  newsm78
Давам Девин розов етикет и на нея пише, че е изворна, но пак си я преварявам. Знам ли какво има в нея, как да я давам директно така...Страх ме е. Вие как процедирате?

Сори, ако е имала такава тема Tired

# 1
  • Мнения: 2 673
Аз също давам Девин- розовата Mr. GreenИ преварявам, макар че съм чела,че има мами дето не го правят. Ама покрито мляко, котки го не лочат! Laughing

# 2
# 3
  • Мнения: 1 264
Аз я преварявам. Девин с розовия етикет не е минерална, а изворна, но нали пак минава по разни тръби ... докато се опакова. Освен това когато водата не е минерална и престои повече време (което е неизбежно като си я купуваш) започва да жабунясва. Абе преварявам си я!

# 4
Доколкото знам минералната вода не се преварява защото се увеличава минерализацията и бебешкото стомахче неможе да я преработи.

# 5
  • Мнения: 2 152
Благодаря за линковете istar_83
Знаех си аз, че е пускана такава тема, сори

ЗА ТОРН СПРИНГ егаси странната вода - веднъж я затоплих малко повече, но не я изварих и се появи бяла утайка #Crazy, ,....абе все едно си сложил една-две супени лъжици сол и те още не са се разтворили - е ка да я дам.  SickОт тогава сме само на Девин розова

# 6
  • Мнения: 1 440
минералната вода не се преварява защото се увеличава минерализацията
  Peace

# 7
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
минералната вода не се преварява защото се увеличава минерализацията
  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ако те притеснява загрявай само до степен на завиране за дезинфекция.Аз така правя/но не винаги/.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 247
Попаднах на нещо интересно и важно.Моля майки прочетете го.
http://news.bnt.bg/content/view/full/75518
Смятах да давам изводна вода и от много от темите видях че я ползвате,но сега със сигурност няма да я ползвам все още.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз смятах да мина на изворна вода към 6-ия месец,но сега се отказах.Ще преварявам чешмяна.

# 11
  • Мнения: 4 621
Увеличава се минерализацията на водата след преваряване. Най-добре давай изворна Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 162
Попаднах на нещо интересно и важно.Моля майки прочетете го.
http://news.bnt.bg/content/view/full/75518
Смятах да давам изводна вода и от много от темите видях че я ползвате,но сега със сигурност няма да я ползвам все още.

Офф- Ахчиева даже получи награда за този си материал от СЗО.

А изворната- която всъщност е слабо минерализирана, преварявате ли я?

# 13
  • Мнения: 9 050
Попаднах на нещо интересно и важно.Моля майки прочетете го.
http://news.bnt.bg/content/view/full/75518
Смятах да давам изводна вода и от много от темите видях че я ползвате,но сега със сигурност няма да я ползвам все още.

Добре, за това го прочетох няколко пъти, защото мислех, че нещо пропускам. Но, честно да си кажа, аз никъде не видях да пише, че водата не е подходяща за кърмачета и малки деца.
Единственото, което пише, е че етикета не отговарял на незнам какви си изисквания. Ама аз не дава на детето етикета. Аз му давам водата! Дали ще има лице на бебенце или не, това не прави водата различна. Аз ли порускам нещо или наистина тук не се коментират качествата на водата и евентуалната опастност от употребата и, а се коментира само етикета и нормите, на които трябвало да отговаря?

# 14
  • Мнения: 9 050
Увеличава се минерализацията на водата след преваряване. Най-добре давай изворна Peace

А това го чета за пореден път и наистина съм много учудена. Някой знае ли повече по въпроса? Как така при преваряване се увеличава минерализацията? Не мога да си го обясня. Не ми е логично просто.

Ако температурата влияеше на минерализацията, тогава на етикетите на бутилките не би трябвало да пише такива конкретни стойности. Имайки предвид, че минералната вода се схранява при температури от -20 градуса през някои зимни студове до +35 дори 40 градуса през летните жеги. Ако горе изложената логика е вярна, това би трябвало да променя минерализацията #Crazy
Освен това на доста места съм чела препоръки чай и кафе ( за възрастни разбира се ) да се приготвят с минерална вода.

Наистина ще съм благодарна, ако някой може да даде някаква надеждна информация по въпроса. Ще ми е интересно да прочета повече за тази теория. Laughing

Предварително благодаря-

Общи условия

Активация на акаунт