? за дограма, от пресовано дърво или...

  • 5 766
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 251
Наскоро една съседка ми спомена, че се изработва някаква нова дограма, от пресовани дървени стърготини или нещо подобно /нейни познати са си сложили/. На мен лично ми дойде в ума за МДФ, но не знам дали не бъркам?! Нямало конденз и се поставяла със стъклопакет, както при ПВЦ и Аll.
Чували ли сте за нея? Ако някой е наясно, нека обясни от какво е? Качествена ли е?
А аз като се видим, ще я разпитам по- обстойно и ще споделя с вас .

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Мъжът ми работи основно с MDF и макар да има такъв за баня,не ти препоръчвам.Ако имаш възможност,дървеният стъклопакет е най- доброто решение

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Пресованата дървесина не е ли чисто и просто талашит?(профанска питанка, но уви не зная)

# 3
  • Мнения: 3 251
Пресованата дървесина не е ли чисто и просто талашит?(профанска питанка, но уви не зная)
Не, талашитът се прави от талаш-стърготини/отпадъчен материал/ и лакове, тогава се пресова. А при този материал се използва дървен такъв, но читав.
pechovska, не ми каза съседката да е МДФ, на мен първо за това ми хрумна. А сега сме със дървена дограма, много е добра, поръчка е, но ми омръзна ако не на година, поне на 2 процедурата с боядисването. Апартамента ни е със западно изложение и лятото е ад-от обяд, до вечерта сме подложени на яко слънцегреене. Последно минахме дограмата с автоемайл лак и след 3 години е пак като юфка напукана/предстои почистване със шкурка и боядисване/, като преди поставянето сме я минали 4 ръце безир, което предполага по-добра изолация за боята и дограмата.
И за това се интересувам от тази дограма, а не ми се иска ПВЦ. Съседката ми само каза, че била много добра и имала 30 год. "живот". Разпитала е ,че цеха в който се изработва е в Д. Езерово, тук в един квартал на Бургас. Като се видя по-свободна, може да прескоча за да разпитам на място.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 09:01 от Сапфира

# 4
  • Мнения: 26
Здравей!Ние преди 3 месеца си сложихме такава дограма.Взимат се големи трупи и се правят на малки парчета(колкото запалка)и ги чистят.На вид изглежда като ал.дограма.много сме доволни.В момента това е най-новото и е малко по скъпа от другите.

# 5
  • Мнения: 3 251
Здравей!Ние преди 3 месеца си сложихме такава дограма.Взимат се големи трупи и се правят на малки парчета(колкото запалка)и ги чистят.На вид изглежда като ал.дограма.много сме доволни.В момента това е най-новото и е малко по скъпа от другите.
deni8 , пак ли е със стъклопакет? И има ли разнообразие в цветово изпълнение, защото ми казаха, че само в кафяво се изработва?

# 6
# 7
  • Мнения: 1 893
Сапфира, предполагам че имаш предвид така наречечената трипластова дървена дограма. Тя се прави чрез слепване на три дъски/на преса/. Прави се от най-хубав материал, без чепове, сух. Дъските са малки и тънки за да не се изметнат прозорците. Слага се стъклопакет като при ПВЦ-то. Това е най-добрата дограма в момента и я правят предимно за износ. И ние ще слагаме такава, но най-важно е да е добре изработена, та затова не сме се спрели още на производител. Колкото до лаковете, вече има такива, които могат да изкарат доста време без да им стане нищо. Най-добре се консултирайте със специалист.
Да не говориш за цеха в Горно Езерово?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Ще следя темета с интерес...

Момичета, като казвате, че тази дограма е по-скъпа от другите с кои сравнявате? И колко горе-долу е кв.м.? И по-добра ли е като характеристики от парен бук?

# 9
  • Мнения: 3 251
Да не говориш за цеха в Горно Езерово?
bacio, да- най-вероятно не съм разбрала дали е в Долно или е в Горно Езерово.

# 10
  • Мнения: 1 893
Ще следя темета с интерес...

Момичета, като казвате, че тази дограма е по-скъпа от другите с кои сравнявате? И колко горе-долу е кв.м.? И по-добра ли е като характеристики от парен бук?
По-скъпа е от всички други- и алуминиева и ПВЦ, а кв. метър зависи от това колко крила се отварят, как се отварят и т.н.
Кой прави дограма от парен бук  newsm78

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Ще следя темета с интерес...

Момичета, като казвате, че тази дограма е по-скъпа от другите с кои сравнявате? И колко горе-долу е кв.м.? И по-добра ли е като характеристики от парен бук?
По-скъпа е от всички други- и алуминиева и ПВЦ, а кв. метър зависи от това колко крила се отварят, как се отварят и т.н.
Кой прави дограма от парен бук  newsm78


Зълва ми. Аз още съм на етап проучване. #Crazy Не предполагах, че има толкова богат избор. Това ме обърква.

# 12
  • Мнения: 1 893
Сигурна ли си, че е бук? Той не е подходящ за дограма.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Сигурна ли си, че е бук? Той не е подходящ за дограма.

Поне за такова говореше преди години, но не съм 100% сигурна, затова събирам и мнения.

# 14
  • Мнения: 1 893
Ако не си зависима от парите, дървения стъклопакет е най-доброто.

Общи условия

Активация на акаунт