Раждане в "Майчин дом"- Варна

  • 8 791
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! Simple Smile Вече повече от година редовно посещавам сайта, но чак сега се реших да се приобщя към пишещите. Предстои ми да родя към края на март и ще съм ви благодарна, ако споделите впечатленията си от "Майчин дом" - Варна. Вълнува ме най-вече изборът на подходящ специалист.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 350
здравей!Най-вероятно с теб ще се засечем там. Моето секцио и ще го планираме между 25 и 30 март, ако нещо не се случи по-рано.Аз ще съм при д-р Бейлерян, тя ми води и ЖК.Впечатленията от там са най-различни.Мен единствено ме притеснява сумата-около 1000лв.за секцио.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Здравейте, аз родих В Майчин дом миналата година през април. Условията и персонала са невероятни. Родих секцио при д-р Яков - той е най-добрият. Сумата 1000 лв е ако не си здравно осигурена, аз платих 800. Желая ви леко раждане и сладки бебчета  Hug, ако се сетите нещо питайте.

# 3
  • Мнения: 670
И двете бременности ми следиха в Майчин дом. И двете си деца родих там. По здравна каса нормалното раждане е 500.00 лв., а раждане със секцио- 800.00. За д-р Бейлерян нямам наблюдения, но от моят гинеколог и целият екип съм много доволна.

# 4
  • Мнения: 2 616
Аз съм здравно осигурена и ми казаха, че цените вече са 500лв+100 за упойка при нормално и 1000лв за секцио. Вдигнали са цените и консултациите от 2007г вече са 350лв-нормално следене на бремеността и 400лв за интензивно. И аз ще съм секцио при д-р Капка Атанасова. Д-р Яков не присъства ли на повечето секцио независимо кой ги прави?

# 5
  • Мнения: 8
Странно разминаване в информацията за цените!? Вчера звънях в "Майчин дом" и ми казаха, че секциото струва 850 лв., като в цената е включена анестезия по избор и престой до 5 дни. Бих искала да попитам момичето, раждало при д-р Яков, дали самият избор конкретно на този лекар има някакво допълнително финансово измерение.
Стискам палци на всички за безпроблемно раждане!

# 6
  • Мнения: 350
аз съм на ЖК по старите цени-350 лв.беше миналата година.А 800 лв.беше секциото без леглодните.Мисля,че трябва да се попита лекаря за цената,момичетата на рецепцията не винаги са наясно.

# 7
  • Мнения: 1 896
Родих първото в Майчин дом Варна, живот и здраве и второто пак там, ако се съгласят да ми дадат възможност за нормално раждане след първото секцио.
Мястото е супер - според мен дори само това, че обстановката е толкова приятна, има огромно значение за една родилка.
Само да обърна внимание на тези мамчета, които искат да кърмят - поговорете с лекаря си предварително, че искате да ви сложат бебето на гърда възможно най-скоро след раждането. Ако не го направите, може да ви разправят, че нямате нищо в гърдите си (което не е вярно - винаги има по някоя чаена лъжичка безценна коластра) и да дават добавка на бебето с шише, което после води до трудности при засукването.
Ако изрично си кажете, че държите да кърмите, възможностите са много добри, защото бебетата са си при вас. Давайте им да сучат още от началото и не под час, а когато поискат (каквото и да ви разправят разни изостанали акушерки). Тогава няма да имате неудобства с гърдите и всичко ще е супер.
По отношение на храненето на бебето има една педиатърка доктор Хариева, тя е млада и най в час и има специализация по гастроентерология от чужбина. Другите педиатри са малко по-назад с материала и може да ги слушате "през едното влязло през другото излязло".
Знам че сега всички мислите само раждането да мине леко и бебето да е здраво - от сърце ви го желая! Но първите дни в родилния дом имат решаващо значение за храненето на бебчето и това ще даде отражение върху здравето му за години напред.
Иначе аз родих със секцио при Яков и всичко беше чудесно, възстанових се бързо, изобщо без проблеми. Само с кърменето направихме грешки благодарение на неинформираност и погрешни съвети от персонала и после ми отне огромна упоритост и зор да овладея нещата.

# 8
  • Мнения: 2 069
Странно разминаване в информацията за цените!? Вчера звънях в "Майчин дом" и ми казаха, че секциото струва 850 лв., като в цената е включена анестезия по избор и престой до 5 дни. Бих искала да попитам момичето, раждало при д-р Яков, дали самият избор конкретно на този лекар има някакво допълнително финансово измерение.
Стискам палци на всички за безпроблемно раждане!
Изборът на конкретен доктор не е свързан с допълнително заплащане. Д-р Яков обаче не работи по Здравна каса.
А към basilisk - аз също раждах секцио при Яков и като забременях отново той ме окуражи, че този път ако всичко е наред можем да опитаме нормално раждане, а дори нямаше препоръчителните 2 години разлика. Така че УСПЕХ!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
По въпроса с цените - аз родих следобед и Яков си беше на работа,имах си уговорка с него иначе ако трябва да го викат се заплаща допълнително. Това че Яков не работи по ЗК има значение само за прегледите. Щом това са ти казали по телефона, значи такава е тарифата - другото са слухове / и аз миналата година какви ли не неща чух, но се оказаха неверни/.
basilisk аз като родих именно там ме подтикнаха да кърмя, показаха ми как, посъветваха ме да се цедя, даже даваха от моята кърма на другите бебета. Страшно съм доволна от всички.

# 10
  • Мнения: 1 896
А към basilisk - аз също раждах секцио при Яков и като забременях отново той ме окуражи, че този път ако всичко е наред можем да опитаме нормално раждане, а дори нямаше препоръчителните 2 години разлика. Така че УСПЕХ!

Мерси много за окуражителната информация! Честно казано имах психическата нагласа да търся и в друга болница, ако в Майчин дом не се съгласят да ми дадат възможност да опитам нормално след секцио. Но все пак много бих предпочела да е в Майчин дом, просто защото се познаваме и с персонала вече, и обстановката и отношението са толкова добри.

basilisk аз като родих именно там ме подтикнаха да кърмя, показаха ми как, посъветваха ме да се цедя, даже даваха от моята кърма на другите бебета. Страшно съм доволна от всички.

Много се радвам да го чуя! Понеже съм от майките, които правят вече две години събитията за Световната седмица на кърменето във Варна и по-специално в Майчин дом, се надявам че и ние може да сме повлияли поне малко за положителната промяна.

# 11
аз също давам своя глас за д-р ЯКОВ. при него ходя на жк и дай господи при него ще родя секцио.успех

# 12
  • Мнения: 4 422
Родих преди 9 м почти в Майчин дом Варна нормално при д-р Яков-изключително доволна съм от него,от останалия персонал ,условията и прочие.За избора на д-р Яков не се плаща допълнително, а както ако си избреш д-р Бейлерян,Халачева и който и да е от лекарите там-цената е една и съща..Но ,за да раждаш при определен лекар все пак трябва да има наблюдение над бремеността ти.Затова ,което казва Таня ,че ако се извика Яков допълнително се плаща не е точно така.Когато раждах беше 1 часа сутринта и естествено се обадиха на Яков.Това не променя цената,значение има вида на раждането,вида на анестизията и брой на дни-престой..
Леко раждане  Peace
Ако има нещо още питайте  Hug

# 13
  • Мнения: 350
а какъв багаж да си носим?

# 14
  • Мнения: 4 422
а какъв багаж да си носим?
Почти никакъв,те и на рецепцията ще ти кажат. Simple Smile
Нощница,чехли и козметика за теб.За бебето само комплект за изписване и то като дойде време,всичко останало го има там-памперси,бебешка козметика и дрешки,превръзки също има..
Храната е по меню -каквото си избереш -първо,второ ,трето и прочие...

Общи условия

Активация на акаунт