Малко въпросче за НУТРИЛОН 2

  • 1 572
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 713
Та питанката ми е какво да правя и то към мамите които са на това мляко. Досега дъщеря ми пиеше НУТРИЛОН 1- 5 пъти по 180гр. Вече сме на 6 месеца и трябва да преминем на двойката. Обаче на кутията пише, че за нейната възраст трябва да й давам по 120гр 5 пъти. Питах педиатърката и тя ми каза да продължавам да давам количеството мляко, което е пиела досега. Не знам какво да правя. Гледам че 2-ката е по-обогатена. Ако има мама, която знае как седи въпроса с това мляко да ми каже, за което предварително благодаря.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравей! Почнах да давам Нутрилон 2 след като бебка навърши 7 месеца. Аз също доста се чудих за количеството, указано на кутията - много е малко. В края на краищата давах 180 вода с 6 лъжички мляко. Сега вече давам 210 вода със 7 лъжички, а отвреме на време дори 240 вода с 8 лъжички.

# 2
  • Мнения: 5 713
Благодаря ти за бързия отговор. Покрай тоя Нутрилон баща й сега ми се сърди, че съм искала да давам грамаж който не е указан на кутията; нямали сме прасе за угояване Grinning ама това е друга тема...

# 3
  • Мнения: 1 734
Моята педиатърка ми каза, че количеството мляко което се дава е месеците + 100, т.е. Arrow  ако е на 6 месеца - 160 гр и т.н. Но все пак си е и индивидуално

# 4
  • Мнения: 883
Винаги с 30 мл. отгоре, по-добре излято в мивката, отколкото ненаяло се дете.

# 5
  • Мнения: 5 713
Цитат на: sia
Моята педиатърка ми каза, че количеството мляко което се дава е месеците + 100, т.е. Arrow  ако е на 6 месеца - 160 гр и т.н. Но все пак си е и индивидуално

Да де да...ама голяма главоблъсканица стана с написаните количества на кутията и това което бебокът яде.

# 6
  • Мнения: 2 006
Незнам дали ще ти помогна,но аз запо4нах да давам нютрилон-2 на 8 месеца по 200 гр.

# 7
Ние също сме на Нутрилон2 и аз бая се чудих на тази таблица в началото. Направих по-голямата доза, а малкия изяде по-малко. Та така направи повече, пък детето ще си изяде колкото му се яде.

# 8
  • Мнения: 196
Ми давах си колкото му се пие - по 180гр. Но той пие мляко само сутрин. През останалото време му слагам по лъжичка две в храната.

# 9
  • Мнения: 1 809
Цитат на: anii
Ние също сме на Нутрилон2 и аз бая се чудих на тази таблица в началото. Направих по-голямата доза, а малкия изяде по-малко. Та така направи повече, пък детето ще си изяде колкото му се яде.

Точно така Sunglasses
Тия таблици са примерни и моята бебка никога не се е хранела по тях Wink Винаги е яла по-малко и като количество и като брой хранене, пък я сега виж кво е мече Wink
Всяко дете изяжда различно количество мляко на една и съща възраст ,така че се води от детето-то само си показва Heart Eyes
Успех!

# 10
  • Мнения: 39
Ние също сме на Nutrilon 2, дъщеря ми е на 11 месеца и в момента дозата и е 180+6, от скоро взе да не и стига но веднага и дам биберона и млъква, не ми се ще да е тъпча

# 11
  • Мнения: 46 493
И аз правя по схемата от Нутрилон 1. Забърквам 180 мл., но тя обикновено пие по 150-160 мл.

# 12
  • Мнения: 3 927
Ние също сме на Нутрилон. При преминаването от 1 към 2 давах същите милилитри, т.е. нито съм намаляла, нито увеличавала количеството.
Но започнах да давам Follow-up формулата едва след 7 месеца и 1/2. Препоръчвам ти да не бързаш веднага на 6 навършени месеца да минаваш на двойката: виж им подробно съдържанията.....

Общи условия

Активация на акаунт