имате ли баби, които не обичат внучетата си?

  • 3 076
  • 32
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 379
 при вас има ли такива хора, които сякаш правят всичко насила, не от сърце, а по задължение!? нашата баба беше 3 месеца в чужбина и като се върна нито прегърна, нито целуна  детето ми. чаках няколко дни, тя идваше няколко пъти, но седеше в другия край на стаята и с пръст не го докосна.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 493
На въпроса - ДААААА и не само бабата и дядото не обичат внучката си, ами и дъщеря ми не ще и да чуе за тях.
От самото й раждане нееднократно ми демонстрираха, че не се интересуват от детето ми, аз в началото се опитвах да създам някаква връзка между тях, но те не пожелаха контакт и аз се отказах. Сега резултата е , че като попитат дъщеря ми за баба й и дядо й тя гледа странно и съобщава че няма такива, защото на другия комплект баба и дядо казва на малки имена и не ги приема като такива, а като приятели /явно защото са и доста по-млади/.

# 2
  • Мнения: 1 640
Сигурно има,но се радвам,че не познавам такива"ХОРА".Това, което описваш като отношение на вашата баба,е ужас на 3 степен.Тая жена да не е преживяла нещо в чужбина,та в резултат на това да е превъртяла психически.За какво си идва,като не                                    се радва да види внучето си?!?!?!Заради кого си идва тогава?! Има ли човек,заради когото се прибира тук?! И защо въобще ви идва в къщата?Заради сина си ли?!Че това дете не е ли на сина й или греша?!НЕ е ли и нейна кръв?!

# 3
не знам дали не ги обича , но определено не и се занимава . нашата баба е първа на рождените дни, нищо,че им купува подараци от магазините за 1лв., а на кръщенето на малкия пусна 5лв.а пък ходи в годината по 3 пъти на почивка.

# 4
  • Мнения: 2 556
Според мен едва ли има такива баби. Всяка си обича внучетата, но не на всяка й се занимава с тях просто.

При нас едната баба умира да гледа внучета и им се кефи максимално, постоянно за тях мисли и все нещо им плете, купува и т.н., а другата не проявява такива интереси, но вярвам, че вътрешно си ги обича. Просто си е по-егоистично настроена към живота и гледа да й е супер спокойно (тоест да не й търчат внучета наоколо и да развалят атмосферата с крясъци). Мен ако питате, тя губи, така че не се притеснявам излишно. Чак пък дали ги обича не съм се чудила. Аз съм й дете - съответно със сигурност ме обича, но не би си мръднала пръста някога с нещо да ми помогне, защо да очаквам към внучетата по-различно отношение...

# 5
  • Мнения: 5 183
Да, има.

# 6
  • Мнения: 3 491
Не мисля, но това не означава автоматично, че знаят как да се държат с децата и да ги предразположат.

# 7
  • софия
  • Мнения: 379
тя се е държала така и със сина си, моят съпруг. той ми каза, че не е бил целуван като малък или поне не помни!!! студена жена е!

# 8
# 9
  • Мнения: 2 821
тя се е държала така и със сина си, моят съпруг. той ми каза, че не е бил целуван като малък или поне не помни!!! студена жена е!
Така са ги учили да гледат децата си...особено момчетата Crazy....да не ги разглезвали. За мен е непонятно. Детето расте много по-уверено като му се показва обич...

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455

The same! Не ми се изпада в подробности, защото ще се натоваря излишно!

# 11
  • Мнения: 7 263
За жалост има!
Пак за жалост установявам, че проблема далеч не е в моя телевизор  Thinking Thinking Thinking половината ми познати са в това безумно положение.
Никога не съм си мислила, че на самата мен ще ми се наложи да се моля за да се обърне внимание на децата ми!!!
Чудя се защо така изведнъж изчезнаха изконните български ценности - като семейственост и родителска привързаност. Защото често съм влизала в полемики искам да уточня, че единственото което искам от родителите си е да отделят време на децата ми, да се занимават с тях - нищо друго. Не искам да им купуват нищо, не искам от тях нищо материално - само малко човешко отношение към собствените им внуци. Явно съм прекалено алчна обаче  Sad Sad Sad

 Замислям се също така какви ли баби и дядовци ще станем ние като му дойде времето?!Дано сме по-добри!

# 12
  • Мнения: 8 769
При нас не е точно такъв проблема, ами просто са малко по-студени хората и не изразяват толкова емоционално чувствата си....Иди , обяснявай на детето. Но то много добре усеща.
Едните ми баба и дядо бяха нещо подобно на описаните по-горе. Е, ми нямахме силна връзка и това е. Така и не се обикнахме взаимно до края.... Confused

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При нас не е точно такъв проблема, ами просто са малко по-студени хората и не изразяват толкова емоционално чувствата си....

същото. И ако щете вярвайте, в Бг сме, на около 200-ина км., а другата им баба ги вижда веднъж, че даже и по-рядко в годината. Аз не страдам особено, де. Добре си ми е... Flutter

# 14
  • Мнения: 7 640
Според мен едва ли има такива баби. Всяка си обича внучетата, но не на всяка й се занимава с тях просто.

При нас едната баба умира да гледа внучета и им се кефи максимално, постоянно за тях мисли и все нещо им плете, купува и т.н., а другата не проявява такива интереси, но вярвам, че вътрешно си ги обича. Просто си е по-егоистично настроена към живота и гледа да й е супер спокойно (тоест да не й търчат внучета наоколо и да развалят атмосферата с крясъци). Мен ако питате, тя губи, така че не се притеснявам излишно. Чак пък дали ги обича не съм се чудила. Аз съм й дете - съответно със сигурност ме обича, но не би си мръднала пръста някога с нещо да ми помогне, защо да очаквам към внучетата по-различно отношение...

интересно обяснение, още по-интересно ми е как спокойно гледаш на нещата Hug

Общи условия

Активация на акаунт