Секцио..... и закърмяне на бебето

  • 1 718
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Искам да попитам има ли начин да се стимулира по-бързото отделяне на кърма след раждане със секцио? Знам че след операцията кърмата закъснява и идва на 3-4 ден, а не ми се ще да го учат малкия толкова време да яде от биберон.

# 1
  • Мнения: 3 205
Ами не е нужно въобще да яде от биберон  Shocked
Даже и при естествено раждане млякото не слиза веднага., а чак след няколко дни. Първо има коластра. Тя е изключително ценна за бебето, достатъчна му е и не е необходимо да му се дава абсолютно нищо друго - нито вода, нито АМ, нито глюкоза - нищо.


Аз родих секцио, донесоха ми беб на другия ден (през това време не са го хранили, новородените не изпитват чувство на глад) и почнах да го кърмя - с коластра. Тя е предостатъчно за нуждите на един малък човек (първите дни - по 10-20-30 гр на хранене)Млякото дойде чак след седмица. Никаква добавка не съм давала.

# 2
  • Мнения: 2 381
Родих в 9 сутринта, на следващата сутрин кърмата слезе.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дори при раждане секцио обикновено дават бебето след 24ч (зависи къде си, но вероятно би могла да подбереш болницата), така че няма нужда да се храни с шише 3-4 дена. Коластрата си е в гърдите още от 4-тия месец на бременността, така че ще имаш какво да му дадеш - дори да не си видяла и капка досега Grinning Би могла също да започнеш да изцеждаш с помпа в момента, в който се почувстваш в състояние за това след секциото - така ще стимулираш гърдите и ще ускориш процеса Grinning

# 4
  • Мнения: 304
Аз родих също секцио-бебето ми го дадоха на 3-я ден, бяха го хранили с биберон, но още от първото му поставян на гърдата засука. То не че имаше какво, но 5 грама коластра изцоцка. Така, че зависи и от бебо Party

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
На теория и със съгласието на израждащия екип - при раждане със епидурална упойка при секцио не е проблем бебето да бъде поставено веднага на гърда да засуче първи глътки коластра, която е много ценна и е хубаво да облее чревния тракт на бебето, преди евентуално да му бъде давана добавка (ако последното няма как да се избегне след секциото, макар че няма нужда от дохранване само заради операцията, както са ти писали).

Кърмене след секцио
Кърмене след цезарово сечение (секцио)
Ранно поставяне на бебето на гърдата

Успех и леко раждане и възстановяване  Grinning

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Слагаш веднага да суче, щом ти го дадат. Иначе ..помпата, доколкото може да помогне, само и само да стимулираш. Аз така с помощта на една от сестрите, първо топли компреси, след това цедене и синът ми като се разбудеше слагах да суче.

# 7
  • Мнения: 1 896
Сукане му е майката, както и да родиш.
Ако може организирай бебето да е при теб, въпреки секциото. Не знам къде ще раждаш, но на мен във Варна ми го дадоха веднага, нямаше реанимация и такива неща - направо в болничната стая с бебето.
Ако някой ти каже че нямаш нищо в гърдите, не слушай, а слагай бебето - то ще бъде на друго мнение.

# 8
  • Мнения: 264
Нияма проблем да кърмиш след секцио, това си зависи от теб и от бебето. И двата пъти бяхахранили децата ми, преди да ми ги дадат, но те си засукаха без проблем.

# 9
  • Мнения: 313
Аз и двата пъти съм раждала секцио и двата пъти децата ми ги дадоха след 24 часа, след което без въобще да се замислям има ли няма ли нещо в гърдите ми поставях бебо и той си върши работата. Нито съм го мерила колко яде, нито съм искала добавка. Като мрънка го слагам на гърдата и той си цока.  Peace Леко раждане и успешно кърмене Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 685
Basilisk го е казала най-точно: сукане му е майката.

На моето дете със сигурност са му давали биберони, защото като го взимах да суче все спеше и не можех да го събудя. Като се прибрахме в къщи обаче с нейното сукане на 2 часа успя да ми слезе кърмата - някъде седмица след операцията.
С цеденето лично аз нищо не постигнах, въпреки че в болницата имаше електрическа помпа. Но въпреки всичко си заслужава да опиташ и това. Успех с кърменето и здраво бебче.

# 11
  • Мнения: 2 616
Сукане му е майката, както и да родиш.
Ако може организирай бебето да е при теб, въпреки секциото. Не знам къде ще раждаш, но на мен във Варна ми го дадоха веднага, нямаше реанимация и такива неща - направо в болничната стая с бебето.
Ако някой ти каже че нямаш нищо в гърдите, не слушай, а слагай бебето - то ще бъде на друго мнение.

В Майчин Дом във Варна ще раждам ,така че ще е при мен беб. Надявам се да успея да се преборя с персонала да ми го дадат да засуче още щом се роди, но като ви чета явно не е толкова страшно и малко по-късно да започнем да се упражняваме с малкия, ще се научи за какво става дума.

# 12
  • София
  • Мнения: 790
Здравей,

и аз раждах секцио, кърмата ми дойде на следващия ден и когато ми донесоха бебка имаше какво да суче. Бяха и давали добавка, но въпреки това не сме имали проблеми с кърменето и успешно го практикувахме година и половина  Simple Smile
Не се притеснявай. Пожелавам ти здраво и весело бебче  Hug

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз родих в Майчин дом Варна. Няма да ти дадат да го кърмиш веднага - първо няма да си в състояние, второ казаха ми че трябва да се изчисти след раждането. Аз родих в 15 часа и кърмих на другата сутрин.

# 14
  • Мнения: 2 616
Аз родих в Майчин дом Варна. Няма да ти дадат да го кърмиш веднага - първо няма да си в състояние, второ казаха ми че трябва да се изчисти след раждането. Аз родих в 15 часа и кърмих на другата сутрин.

Но нямаше проблеми за бебка, нали, засука си веднага? Щото имам приятелка, чието момченце не искаше после да суче, или поне тя така каза, та се попретесних малко и затова пипитах да знам какво да правя и с кого да говоря за нашия младеж.

Общи условия

Активация на акаунт