към всички бъдещи майки на близнаци!

  • 3 948
  • 32
  •   1
Отговори
  • varna
  • Мнения: 1 012
искам да се обърна към всички бъдещи майки на близнаци:
"Моля мили мами много да внимавате в края на 7,целия 8 месец-поради опасност от преждевременно раждане-ходете ако можете всяка седмица на лекар-да ви наблюдава-и то при специалист-няма значение че наблюдаващия ви лекар е много добър и че бременноста ви върви прекрасно.Всичко това ще е добре за вас и за децата ви-за да можете да предотвратите бъдеща опасност-и лекарите да могат да се погрижат максимално за успешното развитие и раждане на вашите дечица. Simple Smile
Моля да обърнете внимание-никак не е за подценяване риска!!!
Надявам се  от това което ще ви разкажа да извлечете само поука  и да внимавате повече,всичко това правя с добри чувства и дано да е от полза на някому Simple Smile
До скоро бях бременна с близнаци-прекрасна бременност-нито гадене,нито повръщане,прекрасни изследвания,а и децата се развиваха добре и така до навлизането ми в 1та седмица на 8я месец.Понеже беше прекрасна бременност и според наблюдаващата ме лекарка ( въпреки че ми беше позната #2gunfire) аз исках да отида при лекаря който бях решила че ще ме изражда-но тя ми каза ранно е още.Последната консултация на която отидох беше в края на 7месец-лекарката ( моята Simple Smile ) беше в отпуск и ме прегледа само акушерката-според нея пак всичко беше наред-искаше да ми  пусне изследвания но понеже лекарката я нямаше( а междувременно има и друга лекарка-гинеколожка която заместваше моята-тя можеше да ми пусне изследванията #Cussing out ) и ми каза да отида след 2 седмици #2gunfire за да ми пусне изследвания и за болничен лист.След 6 дни рано сутринта ми изтекоха водите-трагнахме с  мъжа ми към болицата-там се разбра че ми се е изгладила шийката на матката и раждането е налице,от едната болница ни пратиха в друга защото децата щели да бъдат недоносени и нямат кувьози.в другата болница ме приеха-гледаха ме,гледаха ме на видеозона-биха ми 1 инжекция за дробовете на децата и ме сложиха на система уж за задържане а  контракцийте станаха на 3 мин-хиляда пъти им обесних че искам да раждам секцио ,но все ми обесняваха че по добре да стоя със с-мата още някой ден за да можели децата да се развият Sad какво седене-та нали ми изтекоха водите каде ще стоят тея деца.Вкрайна сметка родих след 5 часа и то нормално,нищо че исках секцио-мисълта ми за секциото беше за децата-за тях да е пo  безопасно.Първото излезе с 2 пъти увита пъпна връв а второто с форцепс-по 1400г и двете.след4 часа  ми казаха че 1то е починало-остра дихателна и сърдечни съдова недостатъчност ,тежка асфикция при раждане Cry,второто е живо всеоще,но лекарите казват 4е е много недоносено и рисково-въпреки че се роди в 33гс.
та така мили дами нямайте много доверие на лекарите че има толкова много некадърни и  алчни и като нищо ще ви подминат и подритнат без да си мръднат и малкия пръст-а  от това ще страдате само вие и вашите близки Sad ТАКАЧЕ ВНИМАВАЙТЕ МНОГО

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
мила ,много съжалявам за случилото,дано поне другото слънчице се оправи.Аз също загубих двете си близначета,но не обвинявам лекарите,защо в случая нищо не можеше да се направи.За съжаление ,бременността с близнаци е рискова и в много случаи не завършва добре-поне по мой наблюдения. Sad
 Не знам дали е подходящо темата да се чете от бременни обаче.

# 2
  • Мнения: 2 757
Ужасно нещо ти се е случило. За мен е странно че в 33та седмица са били толкова малки бебетата - мисля, че е имало нещо ненормално през цялото време и не знам защо сканингите не са показали, че са много малки децата. Според мен правиш добре, че разказваш за случая си. Може много често докторите да са безпомощни, но бременните могат поне да направят всичко възможно да си износят децата, та дори да правят според някои смешни и ненужни неща. Според мен успокоението от лекарите, че бременността ти върви нормално се е отразило в крайна сметка негативно за всички. Може би е имало начин да се пазиш повече и резултатът да не е такъв. Не винаги трябва да се осланяме на лекарско мнение, особено ако майчиният ни инстинкт ни съветва друго. Дано поне другото бебенце оцелее

# 3
  • Мнения: 219
Tina77 и Angels_zg, съжалявам за нещастието, което ви е сполетяло. Мир на праха на малките ангелчета.
Тина, пожелавам детенцето ти да има късмет да се пребори и да му се радвате и отгледате.
Независимо, че близначетата ми успяха да се родят, през бременността съм имала подобни проблеми. При мен се случи т.нар. фетален трансфузионен синдром, при който едният близнак започва да се храни и от майката, и от другия близнак. Беше си късмет, че постъпих в болница и благодарение на лекарския екип, който ме наблюдаваше, бебчетата оцеляха. Аз също родих в 33 гс като едното бебче тежеше 1980 г, а другото 1280 г. Все още не мога да се освободя от кошмара, който преживяхме.
Затова абсолютно подкрепям темата и съм на същото мнение, че колкото и успешно да се развива двуплодната бременност, трябва непрекъснато да се следи. Лошото идва толкова бързо, че не можеш да се усетиш въобще.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
междо другото ,лекарите понякога виждат,че нещата не са добре,но не казват на пациента,за да не притеснява-защото притесненията също са вредни.Аз обаче,предпочитам да знам как стоят нещата,за да съм подготвена,а не после да има -уж всичко е наред,пък с фатален край.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
dustin ,благодаря ти.Явно при твоите сладурчета този синдром е започнал на по-късен етап и това ги е спасило.Да са ти живи и здрави-това е най-важното и ти го желая от сърце!  bouquet

# 6
  • Мнения: 219
angels_zg, благодаря ти и аз. Наистина ми е много мъчно за вас. Аз съм преживяла кошмара наполовина и още не мога да дойда на себе си, представям си колко страдате. Има още едно майче (пише в друг подфорум).Тя също е загубила близначета в 27 гс от същия фетален синдром. Сега, слава Богу, си има красиво момиченце.
Знам, че само едно нещо може да ви помогне да преодолеете болката - живо и здраво детенце и затова ви го пожелавам от сърце и душа. Надявам се някой ден да минете и да съобщите хубави вести. А до тогава, ако мога с нещо да съм ви полезна или просто искате да си поговорите и малко да поразтоварите душите си, ще се радвам да си поговорим. Успех.

# 7
  • Мнения: 219
NikiFin, съжалявам, че сигурно ще прочетеш тези редове. В друга тема те бях посъветвала същото относно прегледите. Ами точно такива случаи имах предвид. За съжаление гаранции за нищо няма, а единствено ако проблемите се хванат по-навреме, може би нещо да може да се направи. Аз съм имала достатъчно "показания", които да ме наведат на мисълта, че нещо не е наред, но ги пренебрегвах, защото все ми се казваше, че ще ми е тежко, че ще оттичам, че няма да мога да спя, че ще имам болки и трябва да се търпи, защото с двуплодна бременност е по-трудно. Както се оказа после, може да е трудно, но не трябва да боли, да има кървене, да се надуваш. Особено има ли болка - веднага на лекар.

# 8
  • Мнения: 1 419
Тина, много съжелявам за това, което ти се е случило  Sad. Ще се моля за другото бебче  Praynig.

# 9
  • Мнения: 2 757
NikiFin, съжалявам, че сигурно ще прочетеш тези редове. В друга тема те бях посъветвала същото относно прегледите. Ами точно такива случаи имах предвид. За съжаление гаранции за нищо няма, а единствено ако проблемите се хванат по-навреме, може би нещо да може да се направи. Аз съм имала достатъчно "показания", които да ме наведат на мисълта, че нещо не е наред, но ги пренебрегвах, защото все ми се казваше, че ще ми е тежко, че ще оттичам, че няма да мога да спя, че ще имам болки и трябва да се търпи, защото с двуплодна бременност е по-трудно. Както се оказа после, може да е трудно, но не трябва да боли, да има кървене, да се надуваш. Особено има ли болка - веднага на лекар.
Не знам какво имаш предвид, но от предната бременност съм наясно, че стандартните прегледи с опипване на корема, дори сканингите са доса неточни. Имам предвид примерно, че изкараха детето ми с 1кг по-леко. Точно за този случай не ме е страх да чета, защото аз съм с 2 плаценти. Ама от всички останали усложнения, до които води бременност с близнаци разбира се не съм застрахована. На мнение съм, че всяка информация може да е от полза и по-добре да се притесняваш без основание, отколкото да има причини за такова, но да нехаеш Peace

# 10
  • varna
  • Мнения: 1 012
мили мами извинете ако съм разстройла някой Confused-просто исках да ви призова да се пазите,да си правите 4есто изследвания-ако можете на 2 седмици-за да не стават грешки-защото аз все си мисля че ако ми бяха направили изследванията (причината беше че я нямаше лекарката-в отпуск беше :2gunfire)-можеби нямаше да стоят сега така нещата.такаче искайте си всяко изследване което ви се полага или което е по добре да направите за по голяма сигурност.

# 11
  • Мнения: 256
Много,много тъжна история  Cry
Ще се моля за другото бебенце Тина Hug
Всички знаем,че такива неща се случват,но е много болно когато четеш за тях-така нещата от статистика стават житейски драми.
Може би не е редно да казвам това,но има нещо доста нередно във факта,че това се случва в 33 г.с newsm78,дали всичко е било толкова наред както са го виждали лекарите-едва  ли!
angels_zg, много съжалявам за случилото се Sad.
Относно трансфузионния синдром-гледала съм предавания за близнаци,в които се показва как този синдром се отстранява оперативно/с лазар/ и мисля не се числи към революционните операции и е доста кратка,не знам дали в БГ се прави?Но,да,за да се вземат мерки първо трябва да се установи проблема,а това става с чести прегледи от компетентни лекари.
[/color]

# 12
  • Мнения: 7 803
tina77 и  angels_zg , много тъжно  Sad
и аз съм на мнение, че при tina77 нещата са били зле доста отдавна. и аз родих в 33 седмица и 3 дни. малките бяха 2,000 и 2,400 кг, дишаха сами, вследствие на инжекциите за разгръщане на дробовете. и аз родих ей така изведнъж, не може да се навиква лекаря за това. бях на преглед сутринта и нямаше признаци за раждане, а вечерта просто ми изтекоха води и разждането започна. и при мен се опитаха да спрат раждането и да го отложат с няколко дни, които са важни за децата.
tina77 ще се моля за бебчето ти  Praynig а на  angels_zg пожелавам скоро здраво бебче  Hug

# 13
  • varna
  • Мнения: 1 012
мили мами много сте  съпричастни и мили Simple Smile за което ви благодаря    bouquet
аз си мисля че при мен проблема е бил че матката си е изчерпила капацитета-ако мога да кажа така Simple Smile бях наддала 17кг и то само на корем- последните дни много, а специално последния много ми тежеше-направо ми се огъваха капачките и може за това да се е получило така.искам да попитам какви изследвания трябва да си направя (нали се правят изследвания ако раждането е преждевременно-за да се разбере каква е причината) ако някой си е правил- би ли ми казал Simple Smile преварително благодаря

# 14
  • Мнения: 7 803
при мен проблема беше гестоза (такава е диагнозата), затова и се родиха толкова рано, но специални изследвания не са ми правили. 17 кила не са нищо, аз качих 30  Embarassed ако бяха останали още малко не знам на какво щях да приличам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт