наследственост и близнаци

  • 7 348
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 751
здравейте мами на близнета!
Има теория която гласи че това да имаш близнета е наследствено.Гена се носи от жената и е по-вероятно да стане при втора бременост.А дали е така?
Сестра ми беше бременна за втори път,когато и казаха че носи близнаци.Някъде в 2-3 месец обаче едното умря така да го кажем.Синдром на изчезващия близнак бяха казали лекарите.
Баща ни е близнак,двуяйчен.Теорията също е че се предава през поколение т. е. той е ние не сме нашите деца могат да бъдат.Поне доста ми се иска.
Споделете мнение и опит Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
аз бях бременна с еднояйчни близнаци,а никой в рода и на двама ни ,не е имал близнаци.Но по наследство май са само двуяйчните-може и да греша.

# 2
  • Мнения: 219
Май в библиотеката към сайта четох, че еднояйчните близнаци са си Божа работа. Не се знае защо оплодената яйцеклетка се дели. Аз имам наследствена "обремененост" и по майчина, и по бащина линия, и ми е ред (поредност на поколение) да имам близнаци, но моите момченца са еднояйчни....
Някой ги "раздава" близнаците, ама кой е... Освен това при съвременните репродуктивни методи близнаците са и резултат от лекарска намеса, не само генна.
Който иска, му пожелавам от сърце да си има.

# 3
  • Мнения: 751
а този който ги "раздава" да мине и насам а smile3514

# 4
  • Мнения: 7 640
Теорията за наследственост е Теория Laughing
Едояйчните са случайно явление, двуяйчните- ако има наследственост- тя е по майчина линия. Някои жени отдельят овече от една годни за оплождане яйцеклетки.
През поколение- стига, няма такова нещо Naughty

Изводът е- раждането на близнаци е свързано с майката. Таткото няма особено значение.

# 5
  • Мнения: 1 419
Мариаели, внимавай как си ги поръчваш - аз така силно исках да имам близнаци и винаги се майтапех с мъжа ми, че ще имаме близнаци. В резултат на това, Някой реши да  изпълни желанието ми (и съм Му много благодарна), но изкарах ужасна година и половина в опит да забременея - накрая забременях с асистиран метод и така се появиха двете оплодени яйцеклетки в мен... Сега наистина съм щастлива, но не искам да минавам пак през такъв кошмар (а можеше и още по-гадно да е  Confused). На този етап се моля да си ги износя до началото на 9-я месец и да си ги родя живи и здрави  Praynig.

А на теб късмет  Peace.

# 6
  • Мнения: 751
Aya леко раждане ти пожелавам но пак ми се иска един дубъл!Поне вече знам че има кой да ми помага Peace

# 7
  • varna
  • Мнения: 1 012
по принцип е наследствено-от страната на жената,но последно време са по често явление при жени който са приемали противозачатъчни хапчета-след тяхното спиране се получава свръх пройзводство на яйцелетки и при повече късмет може и да станат близнаци. Simple Smile
също имам наблюдения че по късните бременности (в по късна възраст на майката) или след 2 или 3 бременност по често се срещат близнаци. Simple Smile
а  също и ако ти е писано да имаш близнаци-няма да си избягаш от късмета Simple Smile една позната е родила на 37г близнаци преди това (около2г преди това) имала аборт пак с близнаци-просто и било писана на жената да има близнаци Simple Smile

# 8
  • Мнения: 256
MARIAELI,внимавай какво си пожелаваш,защото може да се сбъдне  Laughing
Казва се/в дебелите книги  Simple Smile/,че двуяйчните близнаци се предават единствено по женска линия/при мен е така/ т.е ако жената отдели 2  яйцеклетки-мъжът няма нищо общо с феномена близнаци.Много се ядосвам като започнат да тупат мъжъ ми по гърба какъв бил майстор Laughing-извинявам се за отклонението Embarassed.Еднояйчните били чуда на природата и никой не може да каже защо клетката започва да  се дели.Във филмът по NGC се казва,че жени които са съвсем ж началото на фертилните си години и жени,които са в края на тези години също са предразположени към близнаци.

# 9
  • Мнения: 649
При нас историята е не много често срещана. мъжа ми е еднояйчен близнак. Преди тях с брат му в Родите(на майка му и на баща му) не е имало никога близнаци. Те се раждат 02мес, след 2 месеца се раждат още два близнака от страна на баща му. От моя страна не сме имали близнаци.
Когато забременях, мъжа ми нон-стоп ми казваше, че ще са 2, но никой не му вярваше, тъй като на първи видеозон не се видя почти нищо (само мехура-доказателството, че съм бременна). На втория видеозон отидох с майка ми и тя първа видя, че са две. Доктора отначало не беше срещал в практиката си такова нещо. Но след време се установи, че "заслугата" за близнаци е моя, защото моите две яйцеклетки са узрели навенъж, а неговите сперматозоиди"случайно" са ги оплодили.
Сега всички наричат бебетата ми: "на близнака близнаците".

# 10
  • Мнения: 1 419
 Може и за еднояйчните да има нещо генетично заложено  newsm78. В родата на мъжа ми, жена (която не е кръвен роднина, а съпруга като мен) имат в рода си 3 или 4 двойки еднояйчни близнаци, включително и тя самата. Според мен това не е съвсем съвпадение  Thinking

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Моите са двуяйчни и ако мога така да се изкажа "наследствеността"идва от таткото,тъй като в неговия род има и близнаци и тризнаци,а в моя-нищо ThinkingТака че вече не знам а и все си мислех че еднояйчните са по наследство Thinking

# 12
  • Мнения: 4 965
Аз и в други теми съм го казвала - при нас е пълно с близнаци - май по-рядко се раждат единични бебета, отколкото близнаци.
В моя род (по линия на баща ми) се предава генетично - в последните 4 поколения е пълно с близнаци - назад във времето няма как да го проверя.
В рода на мъжа ми е същото, но пак са двуяйчни, т.е. на теория в случая би трябвало моите гени да са си казали думата, но не може да се твърди със сигурност.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 552
Нито от моя род, нито от рода на мъжът ми има близнаци.Моите са еднояйчни в вследствие на стимулация.Месеци наред нищо не се получаваше,а годинките напредваха.Родих на 32г.Сега имам 3 деца,за което много се радвам.

# 14
  • Мнения: 7 640
илиева, твоите са Бож работа, нищо, че си пила лекарства. При стимулация се получават двуяйчни, а не еднояйчни близнаци Peace

Общи условия

Активация на акаунт