Коя ваксина да избера?

  • 1 045
  • 8
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 882
Здравейте,
Предстои ни първа ваксинация с тази тройната ваксина за коклюш и т.н и се чудя какво да избера. Двамата педиатри с които се консултирам казаха че има някаква която се продава в аптеките и няма почти никакви странични явления за разлика от тази която си е българската и е безплатна. Аз обаче четох някъде тук из форума не особено ласкаво мнение за нея. Споделете моля, вие коя ваксина избрахте и как се отрази тя на детето ви.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 417
На Александър сложих тази ваксина, която не се поема от ЗК, мисля че беше безклетъчна ДТК ~ 30лв.Нашата педиатърка настояваше да сложим такава. Общо взето не беше много тежка, но все пак имаше малко температура  и си беше киселичък.Комбинирахме я и с прием на противоминингитна.Не зная коя е по-добра, аз след всичко което изчетох тук за ваксините в чудо се видях и със страх приемам всяка ваксина, ама нали е за по-добро.

# 2
По принцип ваксината,която се продава в аптеките /тя се слага в другите държави, а у нас все още не е приета за масова употреба/, е с по-малко странични ефекти - температура,зачервяване на мястото и др., защото е безклетъчна!След като имаш възможност, си я купи - това няма да навреди на детето ти!Просто в България все още се използва приетата преди години /с цели коклюшни клетки/ ваксина! Grinning

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
аз си купувам точно от нея-"Имовакс полио" се казва и съм много доволна-никакви странични реакции и е много по-пречистена от другата.Сама прецени Wink

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 882
Благодаря:)))

# 5
  • Мнения: 1 417
Цитат на: biliana333
аз си купувам точно от нея-"Имовакс полио" се казва и съм много доволна-никакви странични реакции и е много по-пречистена от другата.Сама прецени Wink

Не съм сигурна ама май не става въпрос за същата. Безклетъчната ДТК се казва Инфанрикс, но може да има няколко вида - не знам. Най-добре да питаш в аптеката или педиатъра за името.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: biliana333
аз си купувам точно от нея-"Имовакс полио" се казва и съм много доволна-никакви странични реакции и е много по-пречистена от другата.Сама прецени Wink


Имовакс - полиото е алтернативата на капките жива полиомиелитна ваксина, а не на ДТКто.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 882
Цитат на: mi6i
Цитат на: biliana333
аз си купувам точно от нея-"Имовакс полио" се казва и съм много доволна-никакви странични реакции и е много по-пречистена от другата.Сама прецени Wink

Не съм сигурна ама май не става въпрос за същата. Безклетъчната ДТК се казва Инфанрикс, но може да има няколко вида - не знам. Най-добре да питаш в аптеката или педиатъра за името.


Инфанрикс е ваксината за която питам. Доколкото разбрах тя е комбинирана и за 3те болести.

# 8
  • Мнения: 2 596
Изобщо не са ми предлагали да купувам някаква друга. 3-те пъти си го боцнаха с каквото имат и това е. Минаха леко. Малко температурка, малко киселичък и така. Абе, общо взето минават.

Общи условия

Активация на акаунт