Защо не кърмихте?

  • 3 570
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Здравейте момичета.Интересно ми каква е причината да давате АМ на бебоците.Аз давах кърма близо 2 месеца,но се цедих през  това време.Кърмата ми спря от самосебе си,един ден просто нямаше нищо в гърдите ми.При мен се получи от стрес,а при вас?

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Защото кърмата ми спря на 20 ден, от притеснения разни предполагам. Изцеждах до 40 дни.

# 2
  • Мнения: 391
Кърмих и дохранвах с АМ до третия месец .Започнах да дохранвам още на петия ден в родилния дом,защото се оказах неподготвена за кърменето. Изживях  стрес с това цедене и втвърдяване на гърдите ,а и малката се роди голяма и много спеше ,почти не сучеше първите два дни.

# 3
  • Мнения: 475
Кърмих почти до 3-я месец,след това кърмата ми спря,незная защо.Вероятно от стрес или недоспиване,има 100 причини за това. Flushed

# 4
  • Мнения: 4 451
След секциото, получих много тежки усложнения. Просто, едва оживях. Наложи се да лежа 1 месец в болница, а беба я гледаше свеки. Колкото и да се изцеждах в болницата, за един месец кърмата ми спря. А пиех силни антибиотици и не ставаше да ми го водят да кърмя. Жалко! Толкова кърма изхвърлих... А доктора си беше за съд, ама това е друга тема...

# 5
  • София
  • Мнения: 5 745
Защото в началото нямах кърма и той свикна с шишето още в Шейново. После така и не се научи, все ревеше на гърда, сукваше 2-3 пъти и започваше да плаче, след него и аз.  Embarassed "Кърмих" помпата към 1 м. и после нямаше вече какво да изцеждам... Дано следващия път успея да съм по-настоятелна. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 138
Защото осинових щерка си Crazy Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 500
Кърмих до 4-ти месец.И кърмата ми спря както  и при теб. Стреса дойде от това, че бебето висеше на гърдите ми почти през целия ден. Кърмих през половин час по 1 час.Така, че майките кърмачки-пропагандаторки от другата тема, които въпреки всичко много уважавам, да ме извиняват, но не винаги щом детето се слага "по-често и на поискване" да суче на гърдата кърмата се увеличава.Моята спря, въпреки че Моника сучеше почти постоянно  Shocked Много ми беше гадно и доколкото си спомням тогава и аз пуснах тема като тази.Имах нужда някой да ми каже, че не съм единствената....
В същото време една приятелка, която роди малко преди мен кърми и до днес по следната схема - точно на три часа точно за 5 минути, има кърма и никога не се е тормозела като мен.

# 8
  • Мнения: 3 500
Защото осинових щерка си Crazy Mr. Green

А щерката ти е страшно красива със страшно много шапки. Просто е прекрасна, наистина  Hug Hug Hug
Извинете за оф-а!

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Защото сина ми не искаше

# 10
  • Мнения: 560
Първият път от неопитност и от силен стрес ми спря кърмата. А сега нямаше кой да ми помага. дерзах невероятно този път, но нищо не излезе. След първия месец сме на АМ.  Доста дълго време се измъчвах, защото едва ли ще имам повече деца и няма да мога кърмя, но все пак голямата ми дъщеря е на седем години и не мога да кажа, че боледува повече от кърмените деца.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 216
Кърмих, как да не съм кърмила. 6 месеца и малко и после още 2,5 месеца давах замразените запаси.
Имах кърма за 2 бебета, но спря неочаквано и много бързо. Нямах достатъчно информация, вероятно-затова не се и опитах да увелича лактацията. Но и ми се струваше напълно достатъчно и в рамките на приемливото бебето да приема кърма 8,5м. и след това да мине на АМ.
Не го разбирам това с кърменето до първи клас.

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 22:14 от Vivi

# 12
  • Мнения: 4 668
Ами , кърмих до 40 - тия ден , но бебо не наддаваше  Rolling Eyes
Освен това и той не искаше много - много да суче ...
А и аз не се чувствах добре , като кърмех ... после ми спря кърмата , почти изведнъж , но така или иначе вече го дохранвах .
В интерес на истината - не съжалявам ,че не го кърмих , може да съм егоистка , но не е за мен тази работа  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 2 936
защото нямах кърма!от 1-ят ден Алекс е на АМ...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Нямам хубави зърна и Тери така и не можа да засуче.Цедих 3 месеца,но последния месец беше по 10 ml.

Общи условия

Активация на акаунт