За кърмата

  • 687
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте! Родих преди девет дни, но бебето ми беше в кувиоз първите няколко. В началото имах някаква кърма, но тя постепенно взе да намалява и сега трудно изцеждам и 10 милилитра от двете гърда. Пия чай за кърмачки, но няма ефект. Някой може ли да сподели опит.

# 1
  • Мнения: 27 524
Попитай в кърмаческия форум.
Слагай бебето винаги, когато поиска, на гърда. Така ще стимулираш. 9 дни са нищо, от теб зависи да тръгне, напълно възможно е, не се отказвай.

# 2
  • Мнения: 851
А сега детенце при теб ли е? Ако е при теб наистина го слагай по-честичко. То сега е много мъничко и няма да може да суче много, затова се изцеждай. Купи си помпа Авент, ако можеш за да се цедиш ефективно и дори и да не изцеждаш много не се отказвай. Ако трябва след като бебето суче се изцеждай още по 10 мин. после след 1-1.30 часа пак и така. Всичко ще се оправи! Не се отказвай лесно!!!! NaughtyИ не давай АМ - почнеш ли детето се е отказало до 1 месец, а на теб кърмата ти наистина ще намалее! Успех и пиши пак  Hug

# 3
  • v nas
  • Мнения: 50
 лактогонен чай това ми помогна на мен
а аз до 35-я ден несъм я кърмила но сега я кърмя и вече имам кърма

# 4
  • Мнения: 3 500
Попитай в кърмаческия форум.
Слагай бебето винаги, когато поиска, на гърда. Така ще стимулираш. 9 дни са нищо, от теб зависи да тръгне, напълно възможно е, не се отказвай.
Peace Подкрепям напълно. Моята беба беше  на кислородна палатка 5 дни - цедях се.После засука без проблем и имаше достатъчно мляко да си папа на 3 часа.Успех.

# 5
  • Мнения: 2 005
Колкото по-често се опитваш да се цедиш,толкова по-добре.По този начин стимулираш  и кърмата тръгва.Така,че не спирай с опитите.През час,час и половина се цеди ,най-добре става с ръка,или слагай бебо.Успех Hug

# 6
  • Мнения: 5 393
Моето бебе също беше в кувьоз първите 4 дни.И аз не можех да цедя повече от 10-20мл. Не се отказвай, слагай бебето колкото може по-често на гърдата и след това изцеждай по малко без да се пресилваш.Количеството изцедена кърма не е показателно за това колко кърма имаш.Аз никога не съм успявала да изцедя много, но имах достатъчно.Иво беше изцяло на кърма до 6ти месец, а след това се кърмихме още толкова и то много успешно.Успех и спокойно. Peace

# 7
  • Мнения: 1 183
И аз съм така от самото начало,но бебка не беше в кувъоз и пак ми беше и е в момента много малко кърмата,от самото начало и давах постоянно да суче и се изцеждах,но няма и няма и сме на смесено хранене,защото не и стига,изцеждам по 40-50мл. най-много.

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
И моята бебка беше в кувьоз,но аз се изцежах и носех кърма за всяко хранене.После нещо не успях да я сложа на гърда,дърпаше се,педито препоръча да я оставя да плаче,ама мен сърце не ми даваше.И избрах по-трудния за мен начин. След като смених 2 евтини помпи си купих Авент и така вече почти седем месеца-стерилизация,изцеждане,хранене... !Успех!

Публикувай отговор

# 9
  • Мнения: 750
Слагай бебето на гърдата при всяко мрънкане, в полусънено състояние, на заспиване, на разбуждане, по всяко време, без режима на 3 часа, без вода, без сок. Само на кърма. За теб- овесена каша, лактогонен чай, без млечни храни, особено прясно мляко. Кърмете се ако щете чисто голи, ама се кърмете! Поставяй правилно на гърдата- устата да обхваща ареолата. И спокойствие!

# 10
Ne se otkazvai v nikakuv slu4ai.Napravi vsi4ko vuzmojno i ne otkazvai da slaga6 bebeto na gardata si,postepenno i to 6te svikne da durpa pove4e i s tova 6te stimulira6 proizvodstvoto na karma.az imam beb4e na 4,5meseca i o6te su4e,za6toto ne se otkazah,vupreki 4e se bqh ot4aqla i su6to kato teb misleh 4e karmata mi spira.V momenta su6to piq 4ai za karma4ki i sme samo na karma,o6te ne smeq da  zahranq,za6toto  i  karmata  mi  e  napulno  dostatu4na.Gore glavata i misli samo za dobroto na beb4eto si-to 6te e nai-6tastlivo dokato su4e!!!

# 11
  • Мнения: 503
Слагай бебето на гърдата при всяко мрънкане, в полусънено състояние, на заспиване, на разбуждане, по всяко време, без режима на 3 часа, без вода, без сок. Само на кърма. За теб- овесена каша, лактогонен чай, без млечни храни, особено прясно мляко. Кърмете се ако щете чисто голи, ама се кърмете! Поставяй правилно на гърдата- устата да обхваща ареолата. И спокойствие!

 newsm10
И да потвърдя и аз, че е напълно възможно да увеличиш количеството кърма и бебо да засуче. Голямата ми дъщеря беше в болница 17 дни, аз изцеждах кърма и й носех. Като си я взехме вкъщи, дохраних от шише само на първото кърмене, после тя сама засука без проблеми, беше само на кърма до 6 мес. и се отби сама на 14 мес.
Ако не можеш да си купиш помпа за кърма, вземи на заем, аз така направих. Не предлагай НИЩО от шише, слагай бебо на гърдата на всяко промрънкване. Може няколко дни с бебо да сте като залепени, непрекъснато да се кърмите, но това ще помогне да ти се увеличи кърмата.
Контактът кожа до кожа стимулира бебето да суче, както ти е писала и konche - оставяш бебо по памперс, ти - гола от кръста на горе, увивате се с едно одеало, ако е необходимо, и се кърмите. Отдели няколко дни поне само и единствено на кърменето, не се занимавай с нищо друго, сега бебо е най-важен.
Успех и чакаме да пишеш, как върви кърменето!!

# 12
  • Мнения: 753
Иска се много упорство сега от теб! Цеди се дори да не виждаш много кърма. И аз бях така в началото - тъжно гледах изцеденото и се чудех дали ще кърмя.......
Но така отпушваш каналите и после изведнъж, учудващо, потича кърма!
Вярвай и ще стане!
От сърце ти желая успех!

Общи условия

Активация на акаунт