За кърмата

  • 319
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте! Родих преди девет дни, но бебето ми беше в кувиоз първите няколко. В началото имах някаква кърма, но тя постепенно взе да намалява и сега трудно изцеждам и 10 милилитра от двете гърда. Пия чай за кърмачки, но няма ефект. Някой може ли да сподели опит. Бебето е мъничко и за това се налага да му дава като добавка адаптирано мляко. Ако кърмата ми не се увеличи ще мине изцяло на АМ.

# 1
  • Мнения: 1 440
Сигурна съм, че скоро някоя от по-компетентните мами ще ти даде съвет...това, което аз мога да кажа е, че за увеличаване на кърмата трябва да слагаш бебо по-често на гърда като редуваш двете. За няколко дни би трябвало организмът да "разбере", че има нужда от повече кърма и да почне да произвежда още. Предполагам че ти се струва, че бебето виси на теб постоянно, но това е само период, който ще отмине и скоро всичко ще се нормализира. Аз стимулирах кърмата си като се цедях след хранене, но трябва да внимаваш да не си докараш някоя хиперлактация Naughty

# 2
  • Мнения: 1 559
Здравей, честито бебенце, да ти е живо и здраво! Grinning

Количеството изцедена кърма не е критерии колко кърма може да произвежда организмът ти. Организмът ти ще произвежда толкова  мляко, за колкото получава сигнали да произвежда. Стимулацията на гърдите (кърмене/изцеждане) е начинът тялото ти да разбере, че трябва да произвежда мляко.

Ако искаш, сподели как се храните - колко често, кога даваш добавка, с биберон ли я даваш, даваш ли биберон залъгалка, вода? Как реагира бебчето на гърдата - с желание ли я приема, търси ли я с устичка, с охота ли суче? Само едната гърда ли даваш на кърмене? Колко време продължава едно кърмене?  Нужно е да разкажеш малко повече за ежедневието ви, за да потърсим заедно варианти за изход от ситуацията.

Бебенцето ти е мъничко и вярвам, че нещата са поправими. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 313
Честито бебче  bouquet
Една мама в болницата с моя помощ за 2 дена си увеличи кърмата, а бебото и беше на АМ. Направихме така: Слага бебо на гърдата при всеки признак на глад (най- често това беше плач), държи го на гърдата докато пусне (случвало се е да суче 1 час, спи 15 мин. и суче още 30 мин., абе доста хаотично) и когато бебето пусне гърдата му предлага АМ. Количеството АМ постепенно намаля и накрая на 3-я ден бяха само на кърма. В знак на благодарност майката ми купи кутия бонбони Laughing Най- важно е да даваш на бебето да суче колкото иска. Искам да те предупредя, че от това може да ти се разранят зарната и е хубаво да си купиш кремче за мазане на зърна (Аз ползвам Лансиних, той не се отмива) и ако осетиш болки своевременно да си сложиш и протектори за зърна (има на много марки- Авент, Чико...). Желая ти успешно кърмене  Hug Пиши как вървят нещата.

# 4
  • София
  • Мнения: 127
честито и успех в кърменето, най-доброто за твоето малко съкровище. използвай изкуствени зърна и слагай бебо по-често, ако има добър сукателен рефлекс ще успеете и мн. скоро ще се наслаждавате на кърменето. можеш да го сложиш на гърдата си и след известно време ако почувстваш най- приятното гъделичкане значи тези 10мл, които едвам успяваш да изцедиш не са действителния поток на кърмата  ти... при мене беше така... едвам едвам изцедя 30мл с помпата..., а дъщеря ми като поцока и  усетя приятния гъдел  знам, че вече поне от 5 канала има силни струйки... правила съм 250мл само от едната гърда

Общи условия

Активация на акаунт