Не харесва каши

  • 563
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
 Моята десет месечна красавица не обича каши. До сега съм й давала каши от ориз ( на Хип),елда ( на Хип ) , просо ( домашна ), царевица ( на Фризокрем )  и овесени ядки. Ами не ги харесва , хем ги правя като смесвам с плодово пюре и то в ползва на пюрето. Като усети  че има каша , близва 1-2 лъжички и това е. Какво да правя , моля дайте съвет Hug В зърнените култури има доста полезни вещества , пък и госпожицата ми е от финните и ми се ще да хапва каши.
 Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 127
според мен сте големи за захранване с каша, така че без да се притесняваш просто пропусни.

# 2
  • Мнения: 990
Защо не пробваш със най-обикновените на Слънчо например. bobsley е права , може пък наистина просто да не обича каши. Замествай с друго . Моите деца пък не обичат плодове например  Sick

# 3
  • Мнения: 670
Щом детето не иска, не го насилвай. Спокойно можеш да прескочиш кашите.

# 4
  • Мнения: 2 467
Споко, ще оживее  Wink И моята хубавица не им е фен. Мъчих я при захранването, но повече имаше по мен и нея, отколкото изядено. Та, спрях ги. Не харесва и сирене - усети ли, плюе. Не давам като не иска. Не тъпча насила. Каквото и колкото иска. Кърмата е на корем (и основно) все още.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не мисля, че щом детето не обича нещо трябва да го насилваш - и в магданоза полезни вещества бол, ама аз не го ям  Wink Не е чак толкова важно, има много други неща, които да яде.

# 6
  • Мнения: 2 553
И моята дъщеря в началото не ги харесваше.Не съм я насилвала. След това започна да ги хапва с удоволствие.Но аз гледах да й взимам по-вкуснички - например 8 зърнени и 4 плода на Фризокрем, Плодова Асорти на Слънчо и изобщо такива, които са с повече зърна и плодове.Защото другите са малко безвкусни  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 364
Благодаря за отговорите  bouquet
Аз и не я насилвам.Просто като не хареса нещо нямамам шанс - маха с ръка , върти глава ,стиска устни ....
Само се притеснявам да не я лишавам от нещо, то ориз в повечето пюрета си има в изобилие , но другите зърнени... newsm78
Но за сметка на това си хапва кърма на корем , с нея все още  си набавя каквото трябва.
Мислих си за млечните каши , дали мога да й предложа вече , може пък повече да й харесат?

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Има млечни каши с адаптирано мляко - милупа, физокрем, ако не се лъжа и хумана - пробвай с тях, ако и тях не иска здраве да е, деца разни, нищо няма толкова да испусне Simple Smile

# 9
  • Мнения: 47 890
и моите деца не са били фенове на кашите!инът ми обича само безмлечната ябълкова на хумана-мн е вкусна,аз я правя само с вода!но не я давам всеки ден,а само от време на време,за да не му омръзва!

# 10
  • Мнения: 3 089
и аз да кажа, че не е болка за умиране.

и да добавя, че децата минават през различни етапи. може след 2 месеца да й хареса. предлагай отказваната храна през някакъв интервал от време.
моята дъщеря, например, сега е на година и 3 месеца и потресаващо за мен, както беше минала на обща храна, така сега напълно отказва да яде неща, различни от пюрета за бебета над 6 м. к'во да направ я - като не ще нормална храна, не ще и купувам бебешки пюрета  Rolling Eyes все пак важното е да яде.

# 11
  • Мнения: 364
и аз да кажа, че не е болка за умиране.

и да добавя, че децата минават през различни етапи. може след 2 месеца да й хареса. предлагай отказваната храна през някакъв интервал от време.
Да , така е. Имаше един период , когато пък не искаше плодови пюрета ( изкл. тиква ). Не й предлагах за около месец и после почна да ги хапва .
Ще изчакам и с кашите , после може да пробвам с предложените марки от вас. Пък ако не иска , какво ще правя ще се съобразявам с нейния вкус Grinning

# 12
Здрасти и от мен - моя син е на седем месеца и страшно много обича каши, особено на HIIP  млечните, те са май четири вида, но са на млечна основа, пробвай и може да ги хареса, има с шоколад, с борбон и ванилия, с бисквити и с плодове...пиши дали си имала успех...

Общи условия

Активация на акаунт