За болката след мускулни инжекции

  • 12 554
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 154
Преди около седмица ми биха последната мускулна инжекция (бяха общо 5). При първите 3 не ме болеше после, но след последните 2 много ме боли Д-то Confused Още като ми ги поставяха усещах, че не е както предишните (при тях си го имаше просто типичното за тази инжекция усещане). Казах си "Айде може да е защото се понасъбраха повечко и ще мине". Да, ама не! Болката вече седмица си е същата, както тогава Sad  Направо не мога да се пипна, а за лягане на една страна да не говорим. Местата не са зачервени, добре си изглеждат, само дето много боли.
Та чудя се - да седя и да си чакам да мине или хммм да ходя да питам лекар що така? (Може би ми е тъп въпроса, ама... )

# 1
Щом като казваш, че мястото не е зачервено и подуто, най-вероятно няма инфекция! Какво беше лекарството,което ти поставиха - да не е маслен разтвор?...Същов е възможно да е засегнат малък нерв при поставянето на инжекцията, и да боли от това,но така не може да се каже!...

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
Като лежах за задържане ми надупчиха яко задника. Тогава ме посъветваха да си правя компрес с риванол. Не знам дали за теб не е вече малко късно и дали може да помогне, но ако решиш-има и малка тънкост-върху компреса (напоен с риванол памук) трябва да се сложи някакво парче наелон, за да не се боядисат дрехите.

# 3
  • Мнения: 1 399
Компрес с риванол и спирт в равни части също помага.

# 4
  • Мнения: 1 517
Реванол и лека масажни движения да разсеяш бучки ако има

# 5
  • Мнения: 3 154
Благодаря за съветите. Ей сега ще си направя компрес - дано да помогне.
Иначе по въпроса на Госта: Гентамицин ми биха. Медицинска сестра ми ги слага... не ми се вярва да е засегнала някой нерв Rolling Eyes  То знае ли човек, ама дано да не е де Praynig

Общи условия

Активация на акаунт