кръв от нослето...дайте съвет

  • 446
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мами...имам проблем...дъщерями е на 3 год.,доста често започва да ни тече кръв от носа и това ме притеснява,моля ви дайте ми съвет, личната й лекарка каза че й са тънки капилярите и за това се получавало така.Имала съм случай в който сънува нещо и се събужда с рев,и в един момент бликва кръвта от нослето й,знам как да я спра за в момента,но ми е притеснено че е често това..... Cry

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 10:30 от desi-des

# 1
  • Мнения: 1 771
Не знам какво да ти кажа.
Моя син имаше два случая в които като се събуди и на чатшафа имаше голямо червено петно от кръв. Аз го заведох на лекар и тя ми каза, че това може да е от инфекция, но всичко при него били наред.
Мисля, че е добре дасе посъветваш и с друг лекар.

# 2
  • Мнения: 999
Ако е от капилярите с възрастта ще се оправи.Можеш да слагаш тампон напоен с солена вода или физиологичен разтвор.А за това че с плача идва и кръвта е защото детето като се напъне да заплаче  му се пука капиляр.

# 3
  • Мнения: 2 553
Не се тревожи - аз също бях така като малка - течеше ми кръв от носа всеки ден ooooh! С възрастта отмина.Щом педито е преценила, че не се налагат мерки, не се тревожи  Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не се притеснявай, това не е рядко срещано явление...
При моят брат, като беше по-малък... Имаше доста чести кървави "изблици"... Особено ясно си спомням един от случаите, когато се стреснах солидно от ситуацията... Брат ми тогава беше на около 10-12 години... Бута ме една нощ и ми казва: "Бате, тече ми кръв от носа"... Святкам аз лампата и какво да видя... На възглавницата му петно от кръв три пъти колкото главата му... Човека докато си е спял се е спукал капиляр... И си е текло, докато той не се е усетил, че му примокря вече възглавницата... А като се е въртял, цялата му глава, коса и лице са се омацали с кръв... Представяй си картинката... Приличаше на жестоко клане... А на човека нищо му няма... Вероятно беше изтекло не повече от тридесетина милилитра кръв, ама... Със зацапването изглеждаше жестоко...
В последствие, при прегледи от лекари... Ни препоръчаха да се "изгорят" капилярите в носа... Ако не се лъжа, това се правеше със сребърен нитрат... Манипулацията е безболезнена... Доколкото си спомням, процеса представляваше истинско "прогаряне" на повърхностните капиляри, за да закърнеят или поне да станат по-устойчиви и груби стените им...  Прогориха му на човека едната ноздра... След две-три години му прогориха и другата ноздра... Сега от време на време пак му тече кръв от носа... Но в много по-малки количества и много по-рядко... Той все още е тийнейджър на 18 и вероятно с излизането от пубертета ще престане напълно...
Така че, не се притеснявай... Не е страшно изобщо и всичко ще отмине с времето...

# 5
много БЛАГОДАРЯ на всички ВИ  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт