Захранване с оризова каша и кърмене

  • 589
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 178
Здравейте,
кърмя си бебока 5 пъти/ ден. Искам да го захраня с оризова каша, като нямам намерение да замествам хранене поне до юни месец ( е разбира се ако с кърмата всичко е наред ).. Та въпроса ми е - след като винаги първо ще се кърмим и после ще додавам твърда храна, нужно ли е и кашата, и пюретата да приготвям с  АМ

# 1
  • Мнения: 1 771
Не е нужно да слагаш АМ. Аз слагах кърма.
Успех.

# 2
  • Мнения: 5 178
Не е нужно да слагаш АМ. Аз слагах кърма.
Успех.

Кърмата е точно колкото да се нахраним на момента

# 3
  • Мнения: 1 771
Не е нужно да слагаш АМ. Аз слагах кърма.
Успех.

Кърмата е точно колкото да се нахраним на момента

И въпреки това може да не слагаш нищо друга а само с водичката с която го правиш. Кърма се слага по лесно да свикне със захранването, да има познат вкус.
Аз в един момент ми писна да се цедя за пюрето и не слагах нищо.

А когато се изцеждаш така също се стимулира и лактацията. 

# 4
  • София
  • Мнения: 630
Първата храна, която дадох беше безмлечна оризова каша. Приготвях я с вода. Не съм добавяля кърма в храните (кърменето беше преди всяко хранене Wink). Успех със захранването  bouquet.

# 5
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
КОТЕ и аз смятам с ориз да започна, но към 6 м, смятам да се цедя малкопреди хранене колкото да поразредя кашата, да го накърмя и после да му дам от кашата, и това само на обедното хранене, през другото време живот и здраве ще си се кърмим

Успех в захранването  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 129
Някои бебета ядат оризовата каша и с вода. Моят и с кърма не я удобри. Затова след 1 седмица оризова каша по 1-2 лъжички дневно, дадох ябълка и после тиква. И после чрез тиквата и ябълката въведохме другите храни.
Ако детето ти не иска оризова каша пробвай други храни.

# 7
  • Мнения: 267
Здравейте,
кърмя си бебока 5 пъти/ ден. Искам да го захраня с оризова каша, като нямам намерение да замествам хранене поне до юни месец ( е разбира се ако с кърмата всичко е наред ).. Та въпроса ми е - след като винаги първо ще се кърмим и после ще додавам твърда храна, нужно ли е и кашата, и пюретата да приготвям с  АМ
Аз да те питам каква каша си взела/имам предвид марката/?Защото аз купих една оризова безмлечна на Нестле, която няма да давам все още, но там пише че е за след 6-ти месец а аз искам да захраня в 4-ти месец та се зачудих доста

# 8
  • Мнения: 5 178
Udy, аз взех на Милупа

Кали, и аз мислех така, но млякото почна да намалява и нищо не помага, а и моя калпазанин иска да яде на 3 часа в добри количеста, не му минава номера с по-честото кърмене Thinking

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 10:15 от KOTE

# 9
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
udy аз смятрам сама да си я правя, примерно като сваря кафевия ориз, пасирам и смесвам с малко кърма и така, може и да го претрия през цедка, но това за сега е само на теория, като стане практика дано да се получи

# 10
  • Мнения: 277
В началото приготвях кашата с кърма, но после започна с водичка. Няма нужда от АМ, кърми си детето - това стига!

Общи условия

Активация на акаунт