Въпрос за погачата

  • 877
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
ТОчно на 40тия ден ли трябва да е или може и след това?Защото се пада във вторник и няма да е много удобно.Чудя се дали мога да я направя във Събота? newsm78

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Доколкото зная не е хубаво да е преди 40-ия ден.Но на самия ден е хубаво да се заведе детето на църква за молитва, а гостите могат да останат за събота.

# 2
  • Мнения: 270
Може и след това.Спокойно си я направи в събота.

# 3
  • София
  • Мнения: 981
И аз знам че е около 40ия ден,за предпочитане в събота.А на самия ден на църква.

# 4
  • Мнения: 2 040
Не преди 40-тия ден, не е хубаво ... но след това може ..  Peace

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може и след 40 ден.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Разбира се, че може в събота да се направи. До колкото знам е добре да се направи до 40 ден.
а на самия 40 ден майката трябва да отиде на църква с детето - даго представи пред Бог, а на нея да й се прочете очистителна молитва. До 40 ден родилката нямала право да ходи на църква - така са ми казвали на мен newsm78

# 7
  • Мнения: 351
И при нас се падаше работен ден. Тогава отидохме на църква, носехме и питката. Вечерта близките се събрахме в къщи и си хапнахме от нея. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 978
Разбира се, че можеш и след това

# 9
  • Мнения: 3 089
чистата молитва е добре да се направи в самия ден.

а иначе съботата е ден на мървите. църквата не забранява ритуали в този ден, но е по-подходящо празникът да е в неделя.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
И аз знам че е около 40ия ден,за предпочитане в събота.А на самия ден на църква.
Peace

# 11
Погачката трябва да се направи ДО 40-я ден,а молитвата-точно на деня.Направихме погачкатакогато малката стана точно на 1 месец.

# 12
  • Мнения: 3 089
аз не мисля така. нали погачата и събирането на хора у дома е свързано точно с ритуала по представяне на новороденото на света, на хората и изобщо в обществото. а това е редно да стане едва след като свещеник прочете чистата молитва, което се случва не по-рано от 40-я ден.
всъщност все едно - традициите сега не са това, което са били преди време. все пак важен е замисълът и доброто желание,а не точното спазване на точките и запетайките  Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 1 424
знам, че погача се прави до 40 ден. ние лично не сме правили

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Не съм правила абсолютно никакви погачи, молитви и т.н. дрън- дрън  Stop

Общи условия

Активация на акаунт