Международни здравни карти?

  • 1 693
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 891
Я кажете сега каква е процедурата. Разбрах, че се чака месец и доколкото знам, трябва да намериш офиса на фирмата, която ги печата (не се сещам сега как се казва) от сайта на НЗК и чакаш месец. Имали и някоя друга процедурка, че винаги параноясвам, че ще се наложи да ме върнат за нещо?

# 1
  • Мнения: 2 529
Свекърва ми ми каза, че ги издават тези карти на 2 места в София - поликлиника 23, май, в Стрелбище и другата поликлиника е на ул. Н. Коперник, зад Плиска. Знам, че се попълва някакъв формуляр, трябва ти и една снимка. По телевизията чух, че срокът е един месец, но скоро ще има и експресни срокове, а цената беше 2 лв и нещо май.
Ох, съжалвам, че не съм изчерпателна, макар че аз в момента съм в Швейцария (не е в ЕС, но минах и през Германия) от 4 дни и съм просто с международна здравна застраховка за няколко евро, която никой не ми е поискал  newsm78.

# 2
  • Мнения: 2 891
Те не ги изискват, това знам със сигурност, Това е документ, който се представя пред лечебното заведение, ако недай си боже нещо се случи, докато си в чужбина. На Коперник ми е по-удобно, но не знам колко време отнема подаването (т.е. колко е голяма обашката) и дали трябва да се носят сините здравни кижки  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 893
Трябва само снимка и лична карта. Подават се и се получават лично. Засега стават за един месец/ освен ако не я загубят като на моето дете  Twisted Evil / Цената е около три лева. Формуляр се получава на място, има образец как да се попълни. Здравната книжка не ти трябва. Задължително условие е да нямаш и ден неплатени здравни осигуровки.

# 4
  • Мнения: 4 138
a няма ли ехпресен срок/пьтувам на 23 февруари Thinking

# 5
  • Мнения: 1 937
Има - за 5 дни на цена 4,80 лева.

# 6
  • Мнения: 4 138
a naistina li stawa sa 5 dni sa tesi 5 lewa ili po natatuk ste moje

# 7
  • Мнения: 193
Документи се раздават само в две ДКЦ-та в София - 22 и 29. Работното им време е от 9 до 16.30. Имат и някаква обедна почивка. Ходих и в двете поликлиники - опашките са големи, съответно като всяка нова процедура има много неясноти. В поликлиниката на Коперник не издават експресна карта, за другата не помня. Не е ясно, ако ти се наложи да използваш тази карта в чужбина /не дай Боже/, доколко ще е безпроблемно. Заради всички тези неясноти и хауса, аз се отказах от тази привилегия. Направихме си застраховка при туроператора, който урежда пътуването ни - 5 Euro за 6 дни. Стойността, която покрива застраховката е 20 000 E.

Общи условия

Активация на акаунт