НЕдоказан атопичен дерматити и кое АМ е за предпочитане

  • 963
  • 11
  •   1
Отговори
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
На моето бебе излязоха обривчета на колената и лакътите и нашата педиатърка след колебание реши че е атопичен Предписа ни елком,калциев глюконат на сиропче и обилно мазане с ексипиал За една седмица всичко изчезна но пък за мой ужас ми намаля кърмата и Цвети не наддава добре,трябва да се дохранва ме Същата докторка ни казва че трябва да започнем с Фризопеп,но аз си мисля че като не е доказана алергия може напримерно с хипоалергенни млека Моля споделете вашите бебета с какво АМ ги храните ooooh!

# 1
ние имахме същия проблем  с обриви на раменете , лакътя и на едното краче и педиатърката ни прати на дематолог. Установи се ,че е дерматит. Доколкото знам атопичния дерматит не е алргия към храна, а е наследствен.Ние сме на  Nutrilon и не сме имали проблеми.
Успех в избора!

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете беше със същата диагноза и но го мажех само с Елоком.Много скоро след започване на лечението петната изчезнаха.Но лекарката не е споменавала за смяна на млякото ThinkingНо тя знаеше, че давам Аптамил, може би за това.

# 3
  • Мнения: 201
Не минавайте на соево мляко ако не ви накара дерматолог / а това едва ли ще се случи/. Атопичният дерматит е свързан със сухота и чувствителност на кожата. Възможно е определени козметични продукти да дразнят сухите участъци , но млякото по-скоро не.
Моят съвет е да отидете на кожен лекар. 

# 4
  • софия
  • Мнения: 636
Имахме подобен проблем. Давам вече 3 месеца като добавка Nan h.a. и всичко е ОК. Също така ползвам и козматеката на Беодерма и Мустела, а не евтината шир потреба бебешка козметика и съм много доволна. Не ползвам шампоан и сапун,а масло за баня пак на тези фирми

# 5
  • Мнения: 75
Mоята педиатърка също ни постави диагноза атопичен дерматит. С какво ли не го мазах и реших да го заведа на дерматолог. Прие ме веднага, оставих само 3 лв и се оказа че детето е със себореен а не атопичен дерматит. Съвета ми е да се консултираш със специалист.

# 6
  • Мнения: 7
ами нашия малчо е на 2м и 20дни и ни казаха че още билмного малък за да се установи точно какъв дерматит има.иначе сме на NAN h.a обаче от него ака зелено.педито каза че е заради високото съдържание на желязо в млякото.каза да го сменим на фризопеп.кажете какви други хипоалергенни храни има.исках на хип но незнайно защо педито каза само това не.

# 7
  • Мнения: 241
Най-добре отидете на детски алерголог за доказване на алергия и  ако има, точно към какво е. Педиатрите не са много в час  с този проблем и предписват  както им хрумне едно след друго АМ. Ако има АБКМ има специални хидролизирани млека, ако е към друго, може да даваш Х.А. мляко.Но така или иначе това си е сериозен проблем и трябва специалист да  го предпише!

# 8
  • Мнения: 4 668
Имахме подобен проблем и ние , но в по - лека форма . При моят син се съчета и с алергия към Аптамила  Sad
Сменихме веднага млякото с NAN HA , козметиката която ползвам и до сега е МУСТЕЛА СТЕЛАТОПИА и мисля че овладяхме ситуацията  Grinning
С Елоком мажа само когато има нужда наистина , а не непрекъснато !

# 9
  • Мнения: 385
И на нас ни лепнаха "атопичен дерматит", който се оказа май контактен-от дрешките. Пера с Персил Сензитив, доскоро кърмех, и знам че кърмата е най-добра в такъв случай, слагай я по често на гърдата, на поискване. В кърмаческия форум има много инфо, затова как да увеличиш кърмата си. Ние поотраснахме и обривити поизчезнаха, само под брадичката остана, сега ползвам НАН хипоалергенно и не намирам някакво влошаване от това. Знам, че Елокома е вреден и не оправя нещата, само временно. Ние спряхме да се мажем с него, лична позната ни предписа някаква бяла тинктура, която уж облекчаваше сърбежите, но не мога да кажа че със сигурност, сега се мажем с Мустела Стелатопия 2 пъти на ден, и когато излизаме навън мажем бузките. Къпем го през 2-3 дни, като във коритото сипваме една капачка от Линола Фет/олио за баня/. От опит разбрах че водата влия зле на обривите и колкото по-малко има контакт с нея толкова по-добре, дори преди баня можеш да го мажеш с бебешко олио или от Линолата и тогава го къпеш! Просто трябва да намериш подходящата козметика за твоето бебче и нещата се оправят, и непрекъснато омазняване на кожата. По нататък ще го израсте!Недей да прибягваш до елокоми и т.н това е мое мнение разбира се. Извинявам се за дългия постинг, дано помогна с нещо! Hug

# 10
  • Мнения: 1 555
Задължително трябва да е хипоалергенно адаптираното мляко, което ще дадеш ! На Милупа Милумил ХА е страхотно и бебетата го харесват !!! Не давай хидролизирано мляко като например Фризопеп, преди да сте отишлина алерголог и не е 100 % доказан АД, това е моя съвет !! Мажи детето само с медицинска козметика - Мустела, СЕбамед и т.н. Аз съм много доволна от балсама на др Тайс доста хидратира кожата, което е най-важното !
 Не мажи с елокома непрекъснато, защото всички кортикостероиди изстъняват епидермиса !!!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
откога предписват хидролизирани млека за атопичен дерматит?!  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт