Какво значи за Вас "Нормално семейство" ?

  • 2 936
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Нека Всеки който желае да опише какво е Нормалното семейство според него. Какво е позволено и какво не. Какви задължения имат членовете му и т.н.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Нормално семейство е субективно понятие Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 100
Аз очаквам само субективни мнения и понятия Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Добре. За мен нормално семейство е семейство, в което има доверие, обич, свобода и справедливо разпределине на задълженията. С малко думи, но, общо-взето - това е. Peace

# 4
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Подкрепа, лоялност, доверие, уважение, жертвоготовност и обич.
Това са и правата, и задълженията.

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Нормално семейство за мен е такова, в което има обич и уважение, без насилие, с разделяне на отговорностите. На първо ченете за това се сещам, може пак да пиша...

# 6
  • Мнения: 779
За мен това са хора, които се чувстват щастливи, от това, че са заедно и умеят да изразяват това си щастие така, че да правят другите членове на семейството щастливи.Когато си щастлив, е много по- лесно да се бориш с проблемите, много по- лесно е да вярваш в другия и да го оценяваш.

# 7
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Всеки от членовете на семейството изпитва емоционална нужда от другите, всеки дава, обича, уважава другите, без да търси сметка за това, което получава, и никой не пречи на останалите, а им помага и ги подкрепя.

# 8
  • Мнения: 2 040
Любов, уважение, компромиси и разбиране между партньорите - това е за мен  Peace

# 9
  • Мнения: 1 069
 Ако се чувстваш добре,сигурен,обичан, значи семейството ти е нормално за теб.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 106
Когато семейството се състои от личности, а не от половинки и все пак партнъорът ти е част от тебе; когато няма пиедестал и въздушни кули, а има разбиране и уважение; когато "трябва" не същестува, а има "ако обичаш.....". Накратко - когато брачният договор не е нотариален акт за собственост.
 Аз май описах идеалното семейство Thinking

# 11
Доверие и подкрепа , и от двете страни.

# 12
  • Мнения: 364
Нормално семейство  newsm78 - ами моето  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 564
За мен това са хора, които се чувстват щастливи, от това, че са заедно и умеят да изразяват това си щастие така, че да правят другите членове на семейството щастливи.Когато си щастлив, е много по- лесно да се бориш с проблемите, много по- лесно е да вярваш в другия и да го оценяваш.
Всеки от членовете на семейството изпитва емоционална нужда от другите, всеки дава, обича, уважава другите, без да търси сметка за това, което получава, и никой не пречи на останалите, а им помага и ги подкрепя.
======================================================================
За мен това е нормално семейство. Peace

# 14
  • Мнения: 292
На първо място за мен в семейството е взаимното уважение като хора, защото всеки независимо от половия си белег е човек. После идват обичта ,привързаноста и стремежа да правиш живота на хората около себе си хубав. И не на последно място е това да имаш сигурността че човека до теб винаги е зад гърба ти. Мисля че поописах според мен какво е идеална връзка.

Общи условия

Активация на акаунт