Изяде си ръчичките!

  • 893
  • 16
  •   1
Отговори
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте майчета!
Имам си красиво почти тримесечно бебенце  baby_neutral което не престава да си лапа и двете юмручета  Grinning
Знам че това е нормално, а и в отчетната тема виждам, че всички бебенца на тази възраст си лапат ръчичките  Peace
Но искам да Ви попитам кога спират бебенцата да си ядат юмручетата? На каква възраст, защото по цял ден я следя моята красавица с мокрите кърпички да и чистя ръцете и вече ... малко ми омръзна!?  Blush
Благодаря Ви за отговорите  Hug

# 1
  • Мнения: 2 677
Чувала съм, че продължава докато не им поникнат зъбите.
И моят син си яде ръцете непрекъснато, но гледам да му бутам бибата вместо тях. Наскоро имаше тема кое е по-вредно - биба или ръце в устата, аз смятам, че залъгалката е по-удабният избор.  Peace

# 2
  • Мнения: 4 451
До към 6-тия месец ще е така. Няма нищо страшно, не се безпокой. Всички бебета минават през този етап. Peace

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Hug EEEE Благодаря! Успокоих се, днес питах една моя позната и тя ми каза - ааааа ... моята дъщеря си смучеше показалеца до първи клас  Shocked и аз меко казано се втрещих  ooooh!
Но сега вече дишам спокойно  Hug

# 4
  • Мнения: 2 040
Споко, ще мине .. Никол до към 5-6 месец си ги гризкаше, после като се насити на ръцете си започна с решетката на креватчето да си чеше венците ..  Laughing

# 5
  • Мнения: 241
Дъщеря ми е на 15 месеца. Все още си пъха ръцете в устата и ги лигави.  Simple Smile Не мога да кажа, че това е при нея нещо постоянно. По-скоро, когато много я засърбят венците. Не очаквам от нея скоро да престане, понеже има само 7 зъбета  Crazy Да кажа само, че освен ръцете пъха и всичко де що докопа.  Sick и пода с език ближе ....  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 069
Вики до към 5-я месец си лапаше ръцете а сега само играчките Grinning

# 7
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
И ние така лапаме, и ако може и до лакътя ще ги захапем, най-интересно става когато реши да си отвори юмрука, а ръката му е още в устата издава много смешни звуци и се мръщи

# 8
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Дъщеря ми е на 15 месеца. Все още си пъха ръцете в устата и ги лигави.  Simple Smile Не мога да кажа, че това е при нея нещо постоянно. По-скоро, когато много я засърбят венците. Не очаквам от нея скоро да престане, понеже има само 7 зъбета  Crazy Да кажа само, че освен ръцете пъха и всичко де що докопа.  Sick и пода с език ближе ....  Mr. Green
Много сладък аватар  Hug красавица!

# 9
  • Мнения: 227
Василена от малка си лапаше ръчичките, но сега има гумени играчки и се лигави на тях.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Чувала съм, че продължава докато не им поникнат зъбите.
И моят син си яде ръцете непрекъснато, но гледам да му бутам бибата вместо тях. Наскоро имаше тема кое е по-вредно - биба или ръце в устата, аз смятам, че залъгалката е по-удабният избор.  Peace


 Peace
 Peace
 Peace

# 11
  • Мнения: 171
И ние сме така
Слагам и ръкавички или бибата, по добре тях да яде  Peace

# 12
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз не слагам ръкавички защото може да си я измъкне и да си я навре в гърлото

# 13
  • Мнения: 315
на 9м е, и все още си лапа пръстчетата, както и каквото докопа, имам предвид ВСИЧКО Simple Smile, даже докато си играехме преди ден- два ми захапа глезена с четирите си малки зъбенца, а аз дори не очаквах  Crazy
Но според мен не трябва да се вманиачаваш с влажните кърпи, остави го детенце да се "самоимунизира". Дъщерята на моя приятелка до никое време обичаше да смуче и дъвчи влажни кърпи, понеже мама беше след нея постоянно с кърпи в ръка  Joy

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Моят син все още го прави,въпреки ,че му купихме чесалка.

Общи условия

Активация на акаунт