Въпрос-за цената на тока?

  • 1 217
  • 23
  •   1
Отговори
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Току-що си проверих сметката за тока за м.януари в ePay и се изправих пред следните въпросителни след кратко ровене- сметките за тока ни в последните месеци са доста различно тарифирани- до октомври- да кажем- има две различни цени- това го чух, премахнали са "ефтините" 50 кВт. После през ноември пристига сметка с цена около .1464 лв. за дневна и около .0936 лв. за нощна тарифа, върху които се начислява ДДС- т.е. де факто излизат около .176 за дневна и .112 за нощна тарифа. През декември вече сметката е без начисляване на ДДС и сумата, която плащам е по горните тарифи преди облагането с ДДС- съответно .1464 и .0936лв.
и сега

Сметката за януари е с цена .122 за дневна / т.е. .1464 без 20%/ и .078  за нощна- /т.е. .0936 без 20%/

Та питам аз- някой наясно ли е защо са тези разминавания, защото очевидно цената , която ще платя този месец е 44% по-ниска от цената през м.ноември?

Да допълня, че порових в сайта на Електроразпределение-столично АД, но не открих нищо полезно за мен.

# 1
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Хайде бе хора, всички ли плащате безропотно без да се замисляте?!?! newsm78

# 2
  • Мнения: 2 553
При нас пък този месец малко повечко излиза тока  newsm78 Увеличение ли има какво ли  newsm78

# 3
  • Мнения: 256
Нашата сметка още я няма но гледах бележ newsm78ката на свекърва ми - и освен че сумата е сбор от някакви две нови цени/ не знам точно какви са/ сметката и е двойна - при обичайно плащане около 18 - 20 лв сега и е 43 лв. - без промяна в изразходването на тока

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=12719 - Това обясняваха снощи по новините.

# 5
  • Мнения: 7 718
И моята е по-висока! Twisted Evil

# 6
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Като сума и моята е по-висока, но като единична цена сумите са по-ниски, аз проверявам в Интернет и нямам оригинална печатна бележка, но ако пазите старите, ще видите тази разлика- тя е напълно реална- уж единичната цена е по-ниска, а сумата е по-висока newsm78

# 7
  • Мнения: 62
 #2gunfire разбира се, че е двойна сметката ни за януари! Забелязах веднага, но реших, че просто сме изразходили повечко тоци!?
Наистина не разбирам нищо от тази нова бележка...

# 8
  • Мнения: 1 273
А пък моята беше 68лв, а когато отидох да плащам платих 8,70 Mr. Green- незнам защо така, но в новата не мие начислено остатъка от старата!

# 9
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Добре де, в провинцията се жалваха от високите сметки, само софиянци ли сме най- големиет плащачи?!?! #Cussing out

# 10
  • София
  • Мнения: 1 105
И нашата е по-висока и е двойна сметката за януари. Сумата е потресаваща за мен, ама няма как. С майка ми си говорихме вчера и тя понеже си следи киловатите каза, че са ни го увеличили тайничко.  Sick

# 11
  • Мнения: 920
Отдавна съм се отказала за проверявам сметки. Стига да няма драстична промяна.
Преди време ни обясниха доста подробно как новите цени няма да се отразят на сметката. Що ли не им повярвах. Еми, отразиха се.

# 12
  • Благоевград
  • Мнения: 142
И нашата е двойно  Shocked !
 #Crazy newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 244
Моята си е нормална. Единствено бележката изглежда по различен начин, но преди това получих "писмо" от ЧЕЗ за това. В първия момент ми бяха шашкащи няколкото междинни суми, но както казах, окончателната е ок.

# 14
  • Мнения: 91
Нашата за декември е 67 а за януари 141 като януари беше доста топъл и сме спирали климатика за разлика от декември в който е работил постоянно потрсена съм

Общи условия

Активация на акаунт